Jump to content

Νεα Προσπαθεια Για Reef.


Κωστας Τ

Recommended Posts

Κώστα μου όπως σου έγραψα και αλλού..να βγουν όλα να κάνουν αποικία στον καναπέ σου!!! Δεν σε φοβάμαι καθόλου!!είσαι από τους ανθρώπους που δεν το βάζουν κάτω και με το μεράκι και την αγάπη σου φτάνεις το χόμπι σε άλλο επίπεδο!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφη εξέλιξη...ωραια ζωντανα..και σιγά σιγά..να δούμε περισσότερα....

να σαι καλα. :thumbup: :thumbup:

Κώστα μου όπως σου έγραψα και αλλού..να βγουν όλα να κάνουν αποικία στον καναπέ σου!!! Δεν σε φοβάμαι καθόλου!!είσαι από τους ανθρώπους που δεν το βάζουν κάτω και με το μεράκι και την αγάπη σου φτάνεις το χόμπι σε άλλο επίπεδο!!

Γιαννη ευχαριστω για τα καλα σου λογια.να σαι καλα.

η αληθεια ειναι οτι το θαλασσινο ενυδρειο ειναι κατι παραπανω απο ενα ενυδρειο.αμα μπολιαστεις

με την αλμυρα δεν ξεκολλας ευκολα.

αυτο που ανεβαζει το χομπι μας ειναι η αλλυλεγγυη και η προσφορα για βοηθεια των οποιων ειμαι τυχερος

αποδεκτης και εγω οπως και αρκετοι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα κατι καλυτερο θα πετυχεις αλλα οχι αρκετο ωστε να μπεις σε αυτο τον κοπο και να εχεις και ενα κουτι να βλεπεις μεσα στο ενυδρειο.

Αν σε τρωει ο πωπος σου να κανεις κατι(αφου πιανουν και τα χερια σου) για να εχεις σωνει και καλα chaeto κανε κατι εξωτερικα(σαν refugium) ;)

Φτιαξε κατι διπλα και πιο ψηλα απο το ενυδρειο που να το φωτιζεις και να στελνει εκει μια αντλια νερο και στη συνεχεια να υπερχειλιζει στο ενυδρειο.

Προσωπικα δεν μου εχει δωσει η chaeto τοσα ωστε να την εχω σε κανενα ενυδρειο αλλα βεβαια το καθενα ειναι διαφορετικο!

Η διατομικη πως παει?φευγει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Κωστα κατι καλυτερο θα πετυχεις αλλα οχι αρκετο ωστε να μπεις σε αυτο τον κοπο και να εχεις και ενα κουτι να βλεπεις μεσα στο ενυδρειο.

Αν σε τρωει ο πωπος σου να κανεις κατι(αφου πιανουν και τα χερια σου) για να εχεις σωνει και καλα chaeto κανε κατι εξωτερικα(σαν refugium) ;)

Φτιαξε κατι διπλα και πιο ψηλα απο το ενυδρειο που να το φωτιζεις και να στελνει εκει μια αντλια νερο και στη συνεχεια να υπερχειλιζει στο ενυδρειο.

Προσωπικα δεν μου εχει δωσει η chaeto τοσα ωστε να την εχω σε κανενα ενυδρειο αλλα βεβαια το καθενα ειναι διαφορετικο!

Η διατομικη πως παει?φευγει καθολου?

η αληθεια ειναι οτι το θεαμα ειναι καπως αποκρουστικο και με χαλαει και εμενα.

δεν ειχα σκοπο να βαλω chaeto αλλα βρεθηκα με την πρασινη μπαλα στα χερια

και σκεφτηκα να της δωσω μια ευκαιρια.

για κατασκευη εκτος ενυδρειου δεν το σκεφτομαι μιας και χωροταξιακα εχω θεμα.

σκεφτομαι οπως και στο προηγουμενο ενυδρειο να διατηρησω τις τιμες χαμηλα

με εβδομαδιαιες μεγαλες αλλαγες νερου οποτε απο την στιγμη που δεν εχω σαμπ

βλεπω την αλγη να περνει την αγουσα.αν δεν την χρειαζεται αυτος που μου την εδωσε(δεν θα την θελει λογω ats πλεον)

τοτε θα μοιραστει σε οποιους την χρειαζονται.

η διατομικη εχει σταθεροποιηθει και αρχιζει και σκουραινει.λογικα πρεπει να υποχωρει.

Link to comment
Share on other sites

Κωστή φοβερά "ψαράκια" και πανέμορφα φράγκς!Άντε κίνηση πήρε το ενυδρείο και μάλιστα γρήγορα!Το χρώμα έμεινε πλέον!Φτου φτου σκόρδα-κρεμμύδια-ματζούνια και ματόχαντρα!!!!έχω να σου δώσω κι εγώ ρε συ ζωανθάκια!Πάρε με αύριο να το φιξάρουμε!!!

ΥΓ.Τα ζωανθάκια βάλτα στον βράχο να απλώσουν να γίνουν γκαζόν! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος κωσταρα(τ)!

Καλυτερα οπως το εκανες παλια φιλε! :bigemo_harabe_net-64:

Δεν μπορει να εχεις κανει "παπαδες" στο στησιμο και να εχεις αυτο το πραγμα μεσα στη μεση(και να μη δουλευει κιολας) :P

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε την εφυλια μην την πειραξεις απο εκει οσο το κιτρινο παραζοανθους βαλτο σε βραχακι παει πολυ γρηγορα εχε το νου σου οταν το πιανεις ειναι τοξικο. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Κωστή φοβερά "ψαράκια" και πανέμορφα φράγκς!Άντε κίνηση πήρε το ενυδρείο και μάλιστα γρήγορα!Το χρώμα έμεινε πλέον!Φτου φτου σκόρδα-κρεμμύδια-ματζούνια και ματόχαντρα!!!!έχω να σου δώσω κι εγώ ρε συ ζωανθάκια!Πάρε με αύριο να το φιξάρουμε!!!

ΥΓ.Τα ζωανθάκια βάλτα στον βράχο να απλώσουν να γίνουν γκαζόν! ;)

να σαι καλα Κωστα.

αυτες τις μερες κανω καποιες μετατροπες στο σπιτι μπας και καταφερουμε και ζεσταθουμε

αυτο το χειμωνα οποτε δεν προλαβαινω να κουνησω ρουπι.

θα τα πουμε μολις λασκαρω.

Σωστος κωσταρα(τ)!

Καλυτερα οπως το εκανες παλια φιλε! :bigemo_harabe_net-64:

Δεν μπορει να εχεις κανει "παπαδες" στο στησιμο και να εχεις αυτο το πραγμα μεσα στη μεση(και να μη δουλευει κιολας) :P

:thumbup: :thumbup:

μπραβο φιλε την εφυλια μην την πειραξεις απο εκει οσο το κιτρινο παραζοανθους βαλτο σε βραχακι παει πολυ γρηγορα εχε το νου σου οταν το πιανεις ειναι τοξικο. :bigemo_harabe_net-64:

να σαι καλα Νικολα.

πλεον οτι αγγιζω στο ενυδρειο μονο με γαντια.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα απο ψαρακια εκλεισες η' σκεφτεσαι να βαλεις και κατι αλλο?

Μιχαλη δεν εκλεισε η λιστα ακομα.

θελω να βαλω εναν ιαπωνα,ενα χαβανεζο,ενα ξανθουρο και ενα naso.

νομιζω μετα θα ειμαι κομπλε :bigemo_harabe_net-77:

Αφού τον ξέρεις!Τον τρώει το χέρι του όλο και κάτι θα βάλει!!

πολυ ευγενικα το εθεσες.συνηθως αλλο λεμε :bigemo_harabe_net-119::D :D

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη δεν εκλεισε η λιστα ακομα.

θελω να βαλω εναν ιαπωνα,ενα χαβανεζο,ενα ξανθουρο και ενα naso.

νομιζω μετα θα ειμαι κομπλε :bigemo_harabe_net-77:

πολυ ευγενικα το εθεσες.συνηθως αλλο λεμε :bigemo_harabe_net-119::D :D

επισεις δεν στα λεει ολα εχει κλεισει ενα flame και ενα cole tank.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Κώστα πολύ χαίρομαι που σου πανε όλα καλά κ μπράβο σε όλα τα παιδιά που σου έδωσαν φράγκα μια να στολισεις το Ενυδρειο σου...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Κώστα πολύ χαίρομαι που σου πανε όλα καλά κ μπράβο σε όλα τα παιδιά που σου έδωσαν φράγκα μια να στολισεις το Ενυδρειο σου...

οχι φραγκα,ουτε ευρω ,φραγκακια ηταν χαχαχα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical::hysterical: ...αληθεια λες τωρα η' να βαλω μπρος και να ερθω λουτσα να σε συνεφερω ρε συ???

με προλαβαινεις δεν με προλαβαινεις να τα βαλω ολα μεσα και να γινει ο σκοτωμος. :bigemo_harabe_net-111:

περα απο τη πλακα,μιας και αυτη η ψαροσυνθεση ειναι μονο ευσεβης ποθος, βαλε μπρος να κατεβεις στη Λουτσα για να πιουμε κανα καφε

και να τα πουμε και απο κοντα.

αν μπορεσω θα βαλω ενα yellow που ειναι και το αποθημενο μου μιας και δεν ειχα στο προηγουμενο.

επισεις δεν στα λεει ολα εχει κλεισει ενα flame και ενα cole tank.

τετοια λεγε εσυ να τον χασουμε τον Μιχαλη. :bigemo_harabe_net-169: :bigemo_harabe_net-169:

Μπράβο ρε Κώστα πολύ χαίρομαι που σου πανε όλα καλά κ μπράβο σε όλα τα παιδιά που σου έδωσαν φράγκα μια να στολισεις το Ενυδρειο σου...

να σαι καλα Αντωνη.οντως πολυ σημαντικη η βοηθεια των παιδιων.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical: ...παραλιγο κωστα...ενα κλικ πριν το πατωμα ημουν!! :hysterical:

Δεσμευομαι για καφε σπιτι σου!Μεχρι τοτε αν ξεκλεψεις καμια ωριτσα απο το μουτρο αυτο που εχεις στο αβαταρ,

περνα απο τη συναντηση του σαββατου ρε συ να σε δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη μαζί θα πάμε!Με ένα ωραιότατο πακέτο με κοψίδια....!Θα πετάμε και μεζέδες στα ψάρια!Κώστα πως πάνε τα φράγκ;τούμπανα φαντάζομαι,αλλά ρωτάω γιατί έχω πολύ φαντασία!!:D

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical: ...παραλιγο κωστα...ενα κλικ πριν το πατωμα ημουν!! :hysterical:

Δεσμευομαι για καφε σπιτι σου!Μεχρι τοτε αν ξεκλεψεις καμια ωριτσα απο το μουτρο αυτο που εχεις στο αβαταρ,

περνα απο τη συναντηση του σαββατου ρε συ να σε δουμε!

θα ειναι χαρα μου να ερθεις για ψαροκαφε και ψαροκουβεντα. :bigemo_harabe_net-146:

θα προσπαθησω να ξεμπερδεψω με τις δουλειες που εχω ανοιξει στο σπιτι(οχι οικιακα μην παρεξηγηθω :D ),να βαλω

την μικρη για υπνο και

θα προσπαθησω να ειμαι και εγω στη μαζωξη.

Μιχάλη μαζί θα πάμε!Με ένα ωραιότατο πακέτο με κοψίδια....!Θα πετάμε και μεζέδες στα ψάρια!Κώστα πως πάνε τα φράγκ;τούμπανα φαντάζομαι,αλλά ρωτάω γιατί έχω πολύ φαντασία!! :D

σιγα μην πεταω μεζεδες στα ψαρια.ασε που τα δικα μου ειναι φυτοφαγα.κανα μαρουλι και πολυ

τους ειναι.

ολα τα φραγκς ευτυχως πανε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ε θα πάρουμε κοτόπουλα που φέρνουν και μαρούλια,και θα δώσουμε και στα ψάρια!!!χαχαχαχαχαχα!!

αυτα ειναι.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

θα ειναι χαρα μου να ερθεις για ψαροκαφε και ψαροκουβεντα. :bigemo_harabe_net-146:

θα προσπαθησω να ξεμπερδεψω με τις δουλειες που εχω ανοιξει στο σπιτι(οχι οικιακα μην παρεξηγηθω :D ),να βαλω

την μικρη για υπνο και

θα προσπαθησω να ειμαι και εγω στη μαζωξη.

Και εμενα κωστη,θα το κανονισουμε 100% :bigemo_harabe_net-64:

Ειδικα με τα κοψιδια θα γινει χαμος!

ΓΙα το σαββατο(ασε τα παραμυθια :P )....οταν τελειωσεις με το σφουγγαρισμα,ξεσκονισμα,πλυσιμο πιατων κτλ προσπαθησε το να ερθεις! :D

Εχουμε και ρακι(να'ναι καλα ο αποστολος) να σου παρει την κουραση! :hysterical:

Εννοειται πως κανω πλακιτσα για τα οικιακα εεεεε!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κωστη,θα το κανονισουμε 100% :bigemo_harabe_net-64:

Ειδικα με τα κοψιδια θα γινει χαμος!

ΓΙα το σαββατο(ασε τα παραμυθια :P )....οταν τελειωσεις με το σφουγγαρισμα,ξεσκονισμα,πλυσιμο πιατων κτλ προσπαθησε το να ερθεις! :D

Εχουμε και ρακι(να'ναι καλα ο αποστολος) να σου παρει την κουραση! :hysterical:

Εννοειται πως κανω πλακιτσα για τα οικιακα εεεεε!!

οπως διαπιστωσες Μιχαλη προλαβα και τελειωσα ολες τις δουλειες

που προανεφερες και ημουν παρων στην συναντηση. :bigemo_harabe_net-134: .

πλακα με τοσο σοβαρα θεματα(οικιακα) δεν θελω σε παρακαλω πολυ μιας και στο θεμα

αυτο δινω μεγαλη σημασια και επιδιδομαι με μεγαλο παθος(λεμε τωρα) και γιαυτο η γυναικα

μου ειναι πολυ ευχαριστημενη απο εμενα και απο το αποτελεσμα που εχω και με αφησε να ερθω.να ναι καλα. :D :D

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...