Jump to content

Το βασιλειο του verde


Recommended Posts

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Rik έγραψε:

Χεχε.... δουλευει φουλ το εργοστασιο.....χαιρομε. Απο τροφες τη ταιζεις και σε τη συχνοτητα??

Ταιζω 5 μερες την εβδομαδα ποικιλια  πελλετς της jbl  και raffy p εμβαπτισμενες σε βιταμινες.Μια μερα ξεκινα χορτοφαγικα με μαρουλι,βρασμενο καροτο ,μηλο και το απογευματακι κανενα κομματι κοτοπουλο η γαυρο η σαρδελα.Αν δεν εχουμε απ'αυτα ασπραδι αυγου.Μια μερα νηστεια και προσευχη:angel:

Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο κατασταση.....με την επενδυση τελικα εκανες κατι?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Rik έγραψε:

Τουμπανο κατασταση.....με την επενδυση τελικα εκανες κατι?

Την εβαλα.Αυριο θα βαλω φωτο γιατι τωρα λιγο γλαρωσα!Ηπια και κατι μπυρες......

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2018 at 2:04 ΠΜ, το μέλος Rik έγραψε:

Μπραβο ρε μουτρο...τα καταφερες....αρχοντας λεμε. Στον πατο εχεις βαλει φελιζολ?? Καπως θα πρεπει να καμουφλαρεις αυτα τα φιλτρα να μην φαινονται τα σωθηκα του.... αλλα τωρα δεν μιλαω παραπανω γιατι θα σε βαλω παλι σε μπελαδες. Αν ειναι αστρωτα τα βιογικα του υλικα προσεχε λιγο στην αρχη μην μας παθει τιποτα το χελωνονιτζακι...

Yes sir!Done!:bigemo_harabe_net-53:

20180428_173721[1].jpg

Link to comment
Share on other sites

:bow::bow: Profesional gti aquadream

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου ,είναι μεγάλο λάθος να βάζουμε στα ενυδρειαενίδρυα μας ρόδες .Με ένα σεισμό θα κάνει βόλτα όλη την Αθήνα 

Η ταλάντωση δημιουργεί δημιουργήθηκα;δημιουργήθηκαν;δημιουργήθηκε;δημιουργήθηκες;δημιουργήθησαν;δημιουργήματά;δημιουργήματα;δημιουργήματος;δημιουργήσαμε;δημιουργήσανε τεράστιες πλάγιες δυνάμεις Και φρένα να έχουν ,δεν θα κρατήσουν τέτοιο βέρος

Τα αδειάζουμε και τα μεταφέρουμε οπού θέλουμε Και εξάλλου δεν τα μετακινούμε κάθε μέρα και αλλού

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι φιλε μου το ninja turtle jakuzzi mobile.. special edition. .... :)

Σε ενα σεισμο με τοσο χαμηλο κεντρο βαρος που εχει... το πολυ πολυ να πεσει λιγο νερο εξω.... κατα τα αλλα δεν εχει φοβο το τριαξονικο και κατηφορες ανηφορες δεν εχει στο σπιτι του απο οσο μπορω να φανταστω....   ;) 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Rik έγραψε:

Αυτο ειναι φιλε μου το ninja turtle jakuzzi mobile.. special edition. .... :)

Σε ενα σεισμο με τοσο χαμηλο κεντρο βαρος που εχει... το πολυ πολυ να πεσει λιγο νερο εξω.... κατα τα αλλα δεν εχει φοβο το τριαξονικο και κατηφορες ανηφορες δεν εχει στο σπιτι του απο οσο μπορω να φανταστω....   ;) 

Ανηφορες και κατηφορες στο σπιτι δεν εχουμε αλλα  ουτε και στην εθνικη που το βγαζω καποιες φορες.Μια ισαδα ειναι ευτυχως!:bigemo_harabe_net-183:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On ‎29‎/‎4‎/‎2018 at 1:05 ΠΜ, το μέλος Rik έγραψε:

Αυτο ειναι φιλε μου το ninja turtle jakuzzi mobile.. special edition. .... :)

Σε ενα σεισμο με τοσο χαμηλο κεντρο βαρος που εχει... το πολυ πολυ να πεσει λιγο νερο εξω.... κατα τα αλλα δεν εχει φοβο το τριαξονικο και κατηφορες ανηφορες δεν εχει στο σπιτι του απο οσο μπορω να φανταστω....   ;) 

 Έχεις χιούμορ και μ'αρέσεις .........Μην μπερδεύεις τα καρότσια με τα ενυδρεία .Όταν ενας σεισμος 20 sec ,κανει την ταλάντωση το νερο  ,να δω ποιος θα γελά .Ρόδες βάζουμε στα καροτσάκια και όχι στα ενυδρεία Μόνο σε ειδικές περιπτώσεις και με πολύ ειδικές κατασκευές μπορεί να βάλλουμε ρόδες που φουσκώνουν και με σωστά φρένα για να αντέχει στις κατηφόρες .Αν μου εξηγούσες και την λογικη με ροδες στα ενυδρεία  ,θα χαιρόμουν πολύ

21613.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος ifestos έγραψε:

 Έχεις χιούμορ και μ'αρέσεις .........Μην μπερδεύεις τα καρότσια με τα ενυδρεία .Όταν ενας σεισμος 20 sec ,κανει την ταλάντωση το νερο  ,να δω ποιος θα γελά .Ρόδες βάζουμε στα καροτσάκια και όχι στα ενυδρεία Μόνο σε ειδικές περιπτώσεις και με πολύ ειδικές κατασκευές μπορεί να βάλλουμε ρόδες που φουσκώνουν και με σωστά φρένα για να αντέχει στις κατηφόρες .Αν μου εξηγούσες και την λογικη με ροδες στα ενυδρεία  ,θα χαιρόμουν πολύ

21613.jpg

Καλημερα φιλε μου και κατα αρχας κανουμε και λιγο πλακα για να περασουμε και καλα...... ο φιλος μας Ραφαηλ μαλλον θελει να μπορει να μετακινει το οχημα μεσα το χειμωνα και εξω το καλοκαιρι για να λιαζετε η χελωνα. Σιγουρα ουτε και εγω ειμαι υπερ τις ροδες.....ειδικα σε κανονικα ενυδρεια οπου το κεντρο βαρους ειναι ηψιλο αλλα στην περιπτωση του δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα η ολη κατασκευη και οπως ειπα το πολυ πολυ να πεσει λιγο νερο εξω. Αν η γη γυρισει αναποδα ε τοτε τη να πω ... εκει καλο ειναι να το εχουμε και δεμενο τοτε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εαν γυρισει η γη αναποδα η αν γινει σεισμος 20 δευτερολεπτων,το λιγοτερο που θα μ'ενδιαφερει θα ειναι το ενυδρειο!:DΘα ειμαι απλα  εξαιρετικα χαρουμενος να προλαβω να βγω εξω εγω και η οικογενεια μου .Απο την αλλη μερια ζηταω συγνωμη απο την κοινωνια γιατι ποτε δεν αντιληφθηκα ποτε ψηφιστηκε ο νομος περι ροδακιων.Οτι μπαινουν δηλαδη μονο σε καροτσια και πουθενα αλλου.Την επιεικεια σας.......

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που θα ερθει ο τσιπρας και θα σου βαλει τελη κυκλοφοριας σε βλεπω να τις βγαζεις αρων αρων τις ροδες γκαζωφονια.....:hehe

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5aeeec5b8020d_20180506_1430351.thumb.jpg.06552644492301a208cd20e0a4ab6cbc.jpgΕπειτα απο μια ωραια βολτα στην ανθοκομικη εκθεση της κηφησιας ,στο τμημα του βιολογικου υλικου προσεθεσα τυφα,παπυρο και ολιγη πιστια.Στη ζαρντινιερα εβαλα ενα υπεροχο φυτο που ξεχασα την ονομασια του.Ακομα δεν εχω κανει αλλαγη νερου μιας και τα νιτρικα ειναι  κατω απο 10.

Link to comment
Share on other sites

Το φυτο ειναι αυτο...5aeef090913e0_20180506_1512211.thumb.jpg.d3c76af160662a260c5b55a62dd17d64.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καμμια αλλαγη νερου!Νιτρικα 10.Μονο συμπληρωμα της εξατμισης.Στην παρακατω φωτο ηλιοθεραπεια και στρετσινγκ!

20180601_181643[1].jpg

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

Καμμια αλλαγη νερου!Νιτρικα 10.Μονο συμπληρωμα της εξατμισης.Στην παρακατω φωτο ηλιοθεραπεια και στρετσινγκ!

20180601_181643[1].jpg

 

Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι ομορφο εγινε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bigemo_harabe_net-122:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος rafael έγραψε:

Καμμια αλλαγη νερου!Νιτρικα 10.Μονο συμπληρωμα της εξατμισης.Στην παρακατω φωτο ηλιοθεραπεια και στρετσινγκ!

20180601_181643[1].jpg

Αυτα ειναι............. η φραπεδια του λείπει μονο του κυριου .....   :)

Κανα φιλτρο καθαριζεις;;

Έγινε επεξεργασία - Rik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Rik έγραψε:

Αυτα ειναι............. η φραπεδια του λείπει μονο του κυριου .....   :)

Κανα φιλτρο καθαριζεις;;

Μπαααααα!Ειμαι και τεμπελης!Κανα σφουγγαρι που και που,αλλαγη το filterwool αντε και καμμια σκουπα βυθου στο τσακιρ κεφι!Ολοι με κραζουν για την αλγη στα τζαμια αλλα εγω την βρισκω υπεροχη!Αρχιζει πολυ να θυμιζει κομματι αληθινου βιοτοπου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

 

Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι ομορφο εγινε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bigemo_harabe_net-122:

Σ'ευχαριστω Νανακα.Βοηθησε πολυ και ο Rik  με τα σχεδια και τις συμβουλες του!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μερικες γενικες φωτο να παρουμε ματι.......

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Βαλε μερικες γενικες φωτο να παρουμε ματι.......

Τωρα μου δημιουργησες τον πανικο που εχουν οι νοικοκυρες οταν ξαφνικα χτυπαει κουδουνι και ειναι ακαταστατα!Ουτε σκουπα δεν εχω βαλει.Το βραδυ.....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Βαλε μερικες γενικες φωτο να παρουμε ματι.......

Τελος παντων!Δικοι μου ανθρωποι ειστε.....δε με παρεξηγατε!

20180605_162324[1].jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα..... ωραια η λιμνουλα..... μου αρεσει που εχεις και βατηρα. Μια αλλαγη νερου  θα την εκτιμηση παντως μια στο τοσο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Μια χαρα..... ωραια η λιμνουλα..... μου αρεσει που εχεις και βατηρα. Μια αλλαγη νερου  θα την εκτιμηση παντως μια στο τοσο.

Στο ειπα θα τον φαω λαχανο τον τυπο που μου ειχες δειξει στο βιντεακι!Περα απ'την πλακα το εχω στο προγραμμα, καποια στιγμη,καποτε ,στο απωτερο μελλον ....:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...