Jump to content

Προβλημα....


Giwrgos

Recommended Posts

Ούτε ο Bleher έχει δώσει μέχρι τώρα μια πολύ καλή απάντηση στο πρόβλημα με τις ''σπίντες''.Πριν λίγες μέρες άλλος ένας φίλος στο forum είχε παρόμοιο πρόβλημα.Δές στο link την συζήτηση πο έγινε,μήπως πάρεις κάποια βοήθεια

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=28074

Απο εκει πηρα την ιδεα για το μπανιο σε ektozon.

Επιπλεον καπου διαβασα και για ενα μπανιο σε αλμυρο νερο.....

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι μου εκανε ενα αγγελοψαρο!!!!

κολυμπαγε λες και το κυνηγουσαν!!!!!!

τελωσπαντων..

εγω θα σου προτεινα να του ριξεις melafix!!!

πολυ καλο!!!της api!!!

βαλτο ξανα μεσα στο ενυδρειο βγαλε τον ανθρακα απο το φιλτρο και ριχνε(λεει πανω το μπουκαλακι ποσο αν ποσα λιτρα)

δοκιμασμενο!!!!!!!!!!!!

:P:P:thumbup::thumbup::lmao::lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

για μια εβδομαδα τη δοσολογια που λεει!!!!

θα κανει καλο σε ολα σοθ τα ψαρια!!!!!!

μετα τη βδομαδα 30% αλλαγη νερου και εισαι οκ!

βαζεις και τον ανθρακα(αν εχεις βασικα)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι μου εκανε ενα αγγελοψαρο!!!!

κολυμπαγε λες και το κυνηγουσαν!!!!!!

τελωσπαντων..

εγω θα σου προτεινα να του ριξεις melafix!!!

πολυ καλο!!!της api!!!

βαλτο ξανα μεσα στο ενυδρειο βγαλε τον ανθρακα απο το φιλτρο και ριχνε(λεει πανω το μπουκαλακι ποσο αν ποσα λιτρα)

δοκιμασμενο!!!!!!!!!!!!

:P:P:thumbup::thumbup::lmao::lmao::lmao:

Εννοεις στο κεντρικο ενυδρειο μεσα??? Λογικα ετσι θα καθαρισει και ολο το ενυδρειο απο τυχον παρασιτα ε???

Οποτε τωρα που το εχω εκτος με eκtozon μπορει και να μην γινει δουλεια???

Αν ειναι για melafix πρεπει να περιμενω μεχρι αυριο διοτι ευκαιρο υπαρχει μονο pimafix για σημερα!

Έγινε επεξεργασία - Giwrgos
Link to comment
Share on other sites

το melafix θα κανει καλο σε ολα σου τα ψαρια!!!

στο μεγαλο ενυδρεο ναι!!!

Link to comment
Share on other sites

το melafix θα κανει καλο σε ολα σου τα ψαρια!!!

στο μεγαλο ενυδρεο ναι!!!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θα προλαβουν να απαντησουν αλλα ουτε και να παρω melafix αυριο.

Τον βλεπω να μην μπορει να κολυμπησει και να πηγαινει να καθεται στον πυθμενα και να αναπνεει πολυ γρηγορα.

Και απτην αλλη εχω και τον αλλον δισκο να τον "δαγκωνει"...

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειναι σωστη η αναλογια αρσενικο θυληκο???

η δεν εχει σημασια στους δισκους??

Link to comment
Share on other sites

Δινω μια συμβουλη για την οποια δεν ειμαι σιγουρος...Βαλε αεροπετρα ωστε να οξυγωνωσεις το νερο μηπως και το βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ φίλε μου....Πάντως να μην βιάζεσαι πολύ στο να ρίξεις κάποιο φάρμακο και να σηκώνεις συχνά φώτο,ώστε να φαίνεται η εξέλιξη της ασθένειας στο ενυδρείο.Στη θέση σου προληπτικά θα έβαζα άνθρακα και κατόπιν μια καλή αλλαγή νερού.¨Εχε το νου σου πάντως,γιατί το θέμα μπορεί να μην τελειώνει εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ φίλε μου....Πάντως να μην βιάζεσαι πολύ στο να ρίξεις κάποιο φάρμακο και να σηκώνεις συχνά φώτο,ώστε να φαίνεται η εξέλιξη της ασθένειας στο ενυδρείο.Στη θέση σου προληπτικά θα έβαζα άνθρακα και κατόπιν μια καλή αλλαγή νερού.¨Εχε το νου σου πάντως,γιατί το θέμα μπορεί να μην τελειώνει εδώ...

Ισως και να ηταν λαθος μου το μπανιο σε ektozon αλλα το ψαρακι εκανε σαν τρελο μεσα στο μεγαλο ενυδρειο.

Αν υπαρχει μολυνση το θεωρω ανουσιο να βαλω ανθρακα.

Και επειδη πολυ φοβαμε και εγω οτι το θεμα δεν τελειωνει εδω και υπαρχει κατι σε ολο το ενυδρειο θα παω αυρο απο pet shop ωστε να παρω κατι καταλληλο για γενικη θεραπεια.

Link to comment
Share on other sites

Toν άνθρακα τον αναφέρω προληπτικά,για να τραβήξει φάρμακα που ενδεχομένως έριξες.Δυστυχώς στους πιο πολλούς που έτυχε αυτή η ασθένεια είχαν άσχημα ξεμπλέγματα....Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί ευτυχώς στα σχεδόν 10 χρόνια που έχω δίσκους,έτσι δεν μπορώ να σε συμβουλέψω αξιόπιστα για την συνέχεια.Δεν ξέρω απο που ψωνίζεις,αλλά μιας και είσαι και εσύ απο Πειραιά,θα σε συμβούλευα να πάς στο pet shop στις γραμμές του τραίνου..(μην κάνω διαφήμιση)

Link to comment
Share on other sites

Toν άνθρακα τον αναφέρω προληπτικά,για να τραβήξει φάρμακα που ενδεχομένως έριξες.Δυστυχώς στους πιο πολλούς που έτυχε αυτή η ασθένεια είχαν άσχημα ξεμπλέγματα....Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί ευτυχώς στα σχεδόν 10 χρόνια που έχω δίσκους,έτσι δεν μπορώ να σε συμβουλέψω αξιόπιστα για την συνέχεια.Δεν ξέρω απο που ψωνίζεις,αλλά μιας και είσαι και εσύ απο Πειραιά,θα σε συμβούλευα να πάς στο pet shop στις γραμμές του τραίνου..(μην κάνω διαφήμιση)

Εκει στον Nidal παω και εγω....

Ελπιζω μονο αυριο να ειναι στο μαγαζι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...