Jump to content

Χαθηκαμε Λιγο Αλλα Επανηλθαμε....


kuriakos-margarita

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυριο φωτογραφια γιατι ενω τις περνουσα εκλεισε το pc και τωρα δεν εχει μπαταρια,τετοιο ειναι παντως και σημερα δε το εχω δει καθολου....κριμα πολυ λυπαμαι,η peppermint παιζει να το φαει αυτο?αυριο θα παω να παρω μια για να μου φαει τις απταζιες,σωτηρη απταζιες ειναι τελικα.......

ποιες? έχεις και aiptasia? για τις αστερίνες οι γαρίδες αρλεκίνοι όπως σου είπε και ο θεός ο Διας :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

χαχα...ω ναι εχω και 2 απταζιες,ειναι εξακριβωμενο πια,θυμασαι που το συζητουσαμε και δεν ηξερα αν ειναι στανταρ,εεε ειναι τελικα.αλλα ειναι ακομη μικρουλες οποτε πιστευω θα τις ξεπαστρεψει και γρηγορα,εχω 3 γαριδες στο ενυδρειο,μπορω να προσθεσω αλλες δυο?λογω λιτρων εννοω.βεβαια την peppermint θα την βαλω και επειδη διαβασα οτι μετα αν φαει τις ανεμωνες θα κινηθει να φαει και αλλα θα την δωσω.οι αρλεκινοι τι διατροφη κανουν?εννοω αν φαει τον αστερια μετα θα μπορει να ζησει στο ενυδρειο μου η θα πεθανει της πεινας το καημενο?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πείρα με τους αρλεκίνους μιας και ποτέ δεν είχα αστερίνες(πέρα από εκείνο τον αστερία που μου έφαγε την caulastrea)οπότε δεν ξέρω, αν και νομίζω πως κάτι θα βρει να φάει και δεν θα ψοφήσει της πείνας. Γαρίδες μπορείς να βάλεις δεν πιάνονται σαν τα ψάρια.....

Link to comment
Share on other sites

πηρα και peppermint και αρλεκινο,μου πε οτι ο αρλεκινος μολις φαει τους αστεριες πρεπει να τον δωδω,δλδ στα μαγαζια τι τρωνε?δε μπορω να του πεταω αστεριακια να τρωει??? ασε σημερα χαλασα 107 ευρω ακριβως,τροφες,τις γαριδες,ζωντανες τροφες,κατι αλλα που χρειαζομουν,οτι πληρωθηκα πανε σχεδον και ειχε και μια eyphylia διχρωμη αλλα πολλα λεφτα ρε γμτ και ειπα οτι βαλω ακομη μετα το καλοκαιρι,μου εκανε και δωρο ενα Blue Neon Goby και τωρα εχω 4 ψαρια στο ενυδρειο...αυριο επικειται αλλαγη γυρω στα 20 λιτρα,εχω δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

με γεια με γεια έπρεπε να του πεις να σου κάνει δώρο ένα μανδαρίνο :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

πηρα και peppermint και αρλεκινο,μου πε οτι ο αρλεκινος μολις φαει τους αστεριες πρεπει να τον δωδω,δλδ στα μαγαζια τι τρωνε?δε μπορω να του πεταω αστεριακια να τρωει??? ασε σημερα χαλασα 107 ευρω ακριβως,τροφες,τις γαριδες,ζωντανες τροφες,κατι αλλα που χρειαζομουν,οτι πληρωθηκα πανε σχεδον και ειχε και μια eyphylia διχρωμη αλλα πολλα λεφτα ρε γμτ και ειπα οτι βαλω ακομη μετα το καλοκαιρι,μου εκανε και δωρο ενα Blue Neon Goby και τωρα εχω 4 ψαρια στο ενυδρειο...αυριο επικειται αλλαγη γυρω στα 20 λιτρα,εχω δουλειες.

χαχαχαχαχαχα

Καλώς ήρθες στο club!

Link to comment
Share on other sites

οτι λεφτα εχω δε σκεφτομαι τπτ αλλο παρα τι να παρω για το ενυδρειο,το καλο ειναι οτι βρηκα να καταναλωνω για κατι και χωρις να μου την λεει ο κυριακος,μουαχαχαχαχα....ειδα ενα πεθαμενο αστερια σημερα να επιπλεει στην επιφανεια....:S

Link to comment
Share on other sites

οτι λεφτα εχω δε σκεφτομαι τπτ αλλο παρα τι να παρω για το ενυδρειο,το καλο ειναι οτι βρηκα να καταναλωνω για κατι και χωρις να μου την λεει ο κυριακος,μουαχαχαχαχα....ειδα ενα πεθαμενο αστερια σημερα να επιπλεει στην επιφανεια....:S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ωραία ζωντανά, αλλά γιατί τόση άλγη;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ζωντανά!

Όμορφα κοραλάκια και υγιείς! :bigemo_harabe_net-64:

Μόνο μια ένσταση όσον αφορά το κλαμ. Πολύ νωρίς και πολύ νέο ενυδρείο για να μπει απο τώρα!

Θα έλεγα να αφοσειωθείτε πρώτα στην καταπολέμιση των αλγών που δεν είναι και 1 (2,3 διαφορετικές βλέπω), και μόλις καθαρίσει ο τόπος και ανασάνει λίγο συνεχίζετε με το στοκάρισμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

η γαριδα ο αρλεκινος που πιρες τρεφετε αποκλειστικα με αστεριες αρα η την ταιζεις με αστερια βαζοντας τον μεσα μια φορα την εβδομαδα η πεθαινει

Link to comment
Share on other sites

την εχω απο το καλοκαιρακι,ειχα καποια αστεριακια γι αυτο και την ειχαμε παρει τοτε και ανακαλυπτω κι αλλα ανα καιρους,ειχα σκεφτει να την χαρισω αλλα προφανως για να ζει ακομα εχει φαι.....:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...