Jump to content

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν βάλει το φάρμακο αυτό τη ενέργειες εχουν κάνει. Βασικα για το σκιμερ δεν ξέρω αν πρέπει να το έχω κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι για να εχει καλο αποτέλεσμα πρέπει να βάλουμε υπερδοσολογια ισχύει κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου παλια που το ειχα χρησιμοποιησει δεν ειχα κοραλια μεσα σκιμερ κλειστο κ ανθρακα να βγαλεις νομιζω οτι το λεει κ στις οδηγιες χρησης

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ ευχαριστώ. Δεν γράφει για σκιμερ γιαυτό ρωτάω. Πάντως εχθές που εβαλα πρώτη μέρα το τράβηξε το σκιμερ όλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βαγγελη,θα συμφωνησω με τον αλεξ.

Πρεπει να ειναι κλειστο το σκιμμερ,ν'αφαιρεσεις τον ανθρακα και να κλεισεις την uv.Καλο θα ειναι να βαλεις και μια αεραντλια.

Προσωπικα οταν το ειχα χρησιμοποιησει πριν καποια χρονια δεν εκανε απολυτως τιποτα.

Ισα ισα εχασα σχεδον ολα τα σαλιγκαρια μου και τις δυο γαριδες μου!

Η εικονα των ψαριων εμεινε ακριβως η ιδια και μαλιστα 3 απο αυτα πεθαναν.

Αυτα τα reef safe φαρμακα τα θεωρω αναποτελεσματικα.

Προσωπικη αποψη παντα και με βαση οτι κανενα απο τα 3-4 που εχω δοκιμασει δεν βοηθησε την κατασταση:-(

Μακαρι σε εσενα να κανει δουλεια φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μιχάλη. Πρώτη φορά στα 8 χρόνια σε θαλασσινό βαζω φάρμακο. Θα βάλω 3 μέρες και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το Odinex το είχα δουλέψει πριν δυόμιση χρόνια για saprolenia με καλά αποτελέσματα !

Για το ick δεν έκανε τίποτα απόλυτος !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα παιδιά και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με ικ αλλά εγώ έκανα βλακεία γιατί ξεσήκωσαν τον αραγωνιτη και με δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα και άλλα πολλά και εγώ ξεκίνησα σήμερα θεραπεία με oodinex, Και εγώ 5 χρόνια δεν έχω βάλει κάτι από τέτοια φάρμακα Το μόνο μου πρόβλημα είναι Δεν ξέρω αν είναι καλό για αχινούς γιατί έχω μέσα Και φοβάμαι μη μου ψοφήσουν κι αν δείτε και στις πληροφορίες για το skimmer λέει ανοιχτό δεν επηρεάζει

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Nikos Elpida Koukelidh Mpalh έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με ικ αλλά εγώ έκανα βλακεία γιατί ξεσήκωσαν τον αραγωνιτη και με δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα και άλλα πολλά και εγώ ξεκίνησα σήμερα θεραπεία με oodinex, Και εγώ 5 χρόνια δεν έχω βάλει κάτι από τέτοια φάρμακα Το μόνο μου πρόβλημα είναι Δεν ξέρω αν είναι καλό για αχινούς γιατί έχω μέσα Και φοβάμαι μη μου ψοφήσουν κι αν δείτε και στις πληροφορίες για το skimmer λέει ανοιχτό δεν επηρεάζει

Φίλε για το ικ δεν κάνει τίποτα. 

Να ξέρεις ότι με όλα τα φάρμακα ρισκάρεις με τα ασπόνδυλα. 

 

Τι πρόβλημα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε της polyplab το medic , reefsafe. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...