Jump to content

Νέο Reef 140 Λίτρα


Ilias Halk

Recommended Posts

Αντιφωσφορο και άνθρακα θα χρειαστείς. Εκει ισως βοηθήσει το skimmer σου αν εχει media box ή θα πρεπει να τα βολεψες σε ενα φιλαρακι. Για ρεακτορα δεν σου λεω γιατι εχει το κόστος του :)

Το μπαλκόνι ειναι πολυ καλη επιλογή. Για το σχέδιο καλυτερα να σου πει καποιος που το χει περισσότερο..εγω με αυτα.. Δεν.. :P

Link to comment
Share on other sites

Αντιφωσφορο και άνθρακα θα χρειαστείς. Εκει ισως βοηθήσει το skimmer σου αν εχει media box ή θα πρεπει να τα βολεψες σε ενα φιλαρακι. Για ρεακτορα δεν σου λεω γιατι εχει το κόστος του :)

Το μπαλκόνι ειναι πολυ καλη επιλογή. Για το σχέδιο καλυτερα να σου πει καποιος που το χει περισσότερο..εγω με αυτα.. Δεν.. :P

 

 

Προς το παρόν θα ξεκινήσω με αυτό το σκιμμεράκι (http://www.fluvalaquatics.com/ca/product/14325-protein-skimmer/#.VSuQJPmUc6s) που βρήκα σε καλή τιμή σε αγγελία. Οπότε λογικά αντιφώσφορος μπορεί να μπει σε καλτσούλα? Και αν ναι, η υπερχείληση να πέφτει κατευθείαν μέσα ή απλά να υπάρχει στον 1ο θαλάμο? Αλλιώς μια φέτα στο sump με  egg crate?

 

 

Ευχαριστώ!

Έγινε επεξεργασία - Kiddo
Link to comment
Share on other sites

και για το skimmer εχω πολλές αμφιβολίες και αυτό είναι σημαντικό να είναι αποδοτικό σε ένα reef ενυδρείο. Αν δεν υπάρχει άλλη επιλογή τότε τα υλικά βάλτα σε κάλτσα κάπου με ροή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...