Jump to content

Νέο Ενυδρειο Κ Θάνατος Ψαριών


tare1983

Recommended Posts

Hello guys!

Καλος ηρθα κ καλο σας βρηκα.

Ειμαι νεος στο αθλημα κ γιαυτο εαν μπορει καποιος να βοηθεισει γιατι δ την παλευω αλλο με τους θανατους.

Αγορασα ενα ενυδρειο 60lt για αρχή για την μικρή μου γιατί τα αγαπούσε τα ψάρια.

Το γέμισαν νερό βρύσεις έβαλα το φίλτρο να δουλέψει έβαλα βακτήρια (υγρό) έβαλα αντιχλωριο κ το άφησα να κάνει την δουλειά του,πήρα τεστ νερού κ το πήγα στον μ... τον Πετσοπα,μου είπε είναι όλα να βάλω ψάρια όπου κ αγόρασαν να βάλω μέσα.αγόρασαν 2χρυσοψαρα τα οποία δ άντεξαν ούτε 4ωρες.Αφησα το ενυδρειο άδειο για καμιά εβδομάδα κ έκανα άλλη μια φορά κινήσει να πάρω ψάρια,αγόρασαν 3 πανέμορφα γκαπι τα οποια ούτε αυτά άντεξαν κ κολυμπουσαν πολύ ψηλά έτσι Μέτα από 2προσπαθιες κ Μέτα από 3 εβδομάδες χθες αγόρασαν 2χρυσοψαρα τα όποια ούτε αυτά άντεξαν.

Τι στο δίαολο να κανω άλλο τα τεστ δείχνουν ότι το μέρος είναι τέλειο θερμοκρασία στους 25-27 συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες. Επειδη εδω το θεμα κλειδωνει μετα απο μερικες ημερες αυτοματα, ανοιξε σε παρακαλω ενα νεο θεμα στην κατηγορια γενικα γλυκου , να συζητησουμε απο εκει. :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος ρωταω πως το κάνουμε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...