Jump to content

Hello Aquazone !


Aliar

Recommended Posts

Γεια σας και από μένα λοιπόν !

 

Ονομάζομαι Αλέξανδρος και είχα 2 ενυδρεία 30 κάτι Lt. και 40 Lt. και ασχολούμαι περίπου 4 και κάτι χρονιά με το χόμπι.

 

Ξεκίνησα  από μονομάχο και πέρασα σε μικρά Corydoras, Red eye puffer, Red tail shark κτλ.

Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου από τα ενυδρεία, επέστρεψα και λέω να αφοσιωθώ στο ένα ενυδρείο, αυτό των 30 κάτι λίτρων.

Έχω διαβάσει αρκετά άρθρα από το φόρουμ όλο αυτόν τον καιρό μέσω του λογαριασμού του αδερφού μου (μεγάλος λάτρης των Puffer) και κάπως έτσι ξεκίνησαν τα προβλήματα.....Τα Puffer !

 

Puffer.....Αυτός είναι ο λόγος που επέστρεψα στο άθλημα...

Όλως τυχαίως βρήκα ένα χοντρό και τέλειο Puffer (το οποίο έψαχνα για χρόνια στην αγορά της Πάτρας) και ξεκίνησα να στήνω το ενυδρείο μου ξανά απ την αρχή για πάρτη του.

Πρόσφατα το αγόρασα και είμαι σίγουρος πως θα χρειαστώ αρκετή βοήθεια.

 

Αυτά τέλος πάντων, καλώς σας βρήκα !!

 

(Photo από το ενυδρείο μου στην τελευταία του version)

 

 

 

 

post-61041-0-94809900-1432398902_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα ! Κάνε μας και μια παρουσίαση του ενυδρείου , στην κατάλληλη κατηγορία . :)

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !!

 

Παιδιά συγγνώμη αλλά λέω να παρακάμψω το κομμάτι της παρουσίασης του ενυδρείου για την ώρα γιατί το Puffer (tetraodon fluviatilis μάλλον) δείχνει να έχει πρόβλημα και υποπτεύομαι κάτι σοβαρό.

Έχει σχεδόν μονίμως μαύρη κοιλιά και η συμπεριφορά του δεν μου φαίνεται και τόσο φυσιολογική.......

 

Τέλος πάντων sorry και πάλι για την παράκαμψη αλλά επείγει! Θα αναρτήσω σχετικό άρθρο με το πρόβλημα λεπτομερώς στην κατάλληλη κατηγορία αύριο, όπου όπως και να 'χει θα χρειαστεί να αναλύσω αρκετές από τις κινήσεις που έχω κάνει στο ενυδρείο....

 

Η μαύρη κοιλία φαίνεται και στην Photo που ανέβασα νωρίτερα. Να και ένα σύντομο βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=RAMLO2UBqoA

 

Pufferades και όχι μόνο ΒΟΗΘΕΙΑ !! (τα λέμε αύριο με λεπτομέρειες....) Καληνύχτες και ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !!

 

Παιδιά συγγνώμη αλλά λέω να παρακάμψω το κομμάτι της παρουσίασης του ενυδρείου για την ώρα γιατί το Puffer (tetraodon fluviatilis μάλλον) δείχνει να έχει πρόβλημα και υποπτεύομαι κάτι σοβαρό.

Έχει σχεδόν μονίμως μαύρη κοιλιά και η συμπεριφορά του δεν μου φαίνεται και τόσο φυσιολογική.......

 

Τέλος πάντων sorry και πάλι για την παράκαμψη αλλά επείγει! Θα αναρτήσω σχετικό άρθρο με το πρόβλημα λεπτομερώς στην κατάλληλη κατηγορία αύριο, όπου όπως και να 'χει θα χρειαστεί να αναλύσω αρκετές από τις κινήσεις που έχω κάνει στο ενυδρείο....

 

Η μαύρη κοιλία φαίνεται και στην Photo που ανέβασα νωρίτερα. Να και ένα σύντομο βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=RAMLO2UBqoA

 

Pufferades και όχι μόνο ΒΟΗΘΕΙΑ !! (τα λέμε αύριο με λεπτομέρειες....) Καληνύχτες και ευχαριστώ !!

Πολύ όμορφο ψαράκι.Ελπίζω να πάνε ΄ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...