Jump to content

Οι μικροί μου Τιτάνες ...


Recommended Posts

Οcellatus; Τι ομορφα ψαρια! Να τα χαιρεσαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πεις απο που πηρες την αμμο!

 

Πανεμορφα τα ψαρια,βαλε και μια του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

Οcellatus; Τι ομορφα ψαρια! Να τα χαιρεσαι!

 

 

Θελω να μου πεις απο που πηρες την αμμο!

 

Πανεμορφα τα ψαρια,βαλε και μια του ενυδρειου.

 

 

Ωραίες φωτογραφίες. Να τα χαίρεσαι τα ψαράκια σου!

 

 

να ειστε καλα παιδια :) :) :) :) :)

 

@sturm: ναι σωστα, ocellatus ειναι :)

 

@argy1: στειλε μου ενα μηνυμα να ερθεις να παρεις περισσευομενη που εχω να καθεται. ειναι υπεραρκετη η ποσοτητα πιστευω για ενα ενυδρειο 100x30x40

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες κ οι φωτο κ τα ψαρια.Δεν το κανεις κ μια παρουσιαση...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες κ οι φωτο κ τα ψαρια.Δεν το κανεις κ μια παρουσιαση...

 

 

Πάρα πολύ όμορφα! Να τα χαίρεσαι!!!

 

Να ειστε καλα παιδια, χαιρομαι που σας αρεσει. Παρουσιαση θα γινει μολις κατσω και βρω την ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Τιτάνες τσέπης! Χαχα!

Ωραίες φωτογραφίες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σπεσιαλ ψαρακια και φωτογραφιες!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψαράκια και πανέμορφες φώτο! :)

Link to comment
Share on other sites

Τιτάνες τσέπης! Χαχα!

Ωραίες φωτογραφίες!

 

 

Σπεσιαλ ψαρακια και φωτογραφιες!

 

 

Πανέμορφα ψαράκια και πανέμορφες φώτο! :)

 

να ειστε καλα παιδια, χαιρομαι που σας αρεσουν οι φωτογραφιες αυτες. μολις καταφερω να βγαλω κι αλλες καλες θα τις αναρτησω εδω. καλη μερα να εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια να ρωτησω κατι. Μου φαινεται πως τα εξι οσελατους που εχω στο Rio 180 βγηκαν μονο δυο θυληκα. Τα αλλα τεσσερα ειναι σχετικα μεγαλυτερα τους. Και απο οτι διαβαζω εδω σε διαφορα αρθρα στο νετ για τα συγκεκριμενα ψαρια για το μεγεθος, αυτο το συμπερασμα βγαζω. Φανταζομαι η αναλογια δεν ειναι η καλυτερη αλλα αφου ετυχε και το ενυδρειο ειναι σχετικα μεγαλο, υπαρχει περιπτωση να δω καμια γεννα και μικρα? Μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι. Συμβιωνουν μια χαρα απο οσο βλεπω αν και ενα αρσενικο εχει πιασει το μισο ενυδρειο και τα υπολοιπα πεντε το υπολοιπο. 'Η θα πρεπει να ψαξω να αλλαξω λιγο την αναλογια αρσ-θυλ ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα ψαράκια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου θα περίμενα να σιγουρευτώ για το φύλλο και μετά θα έκανα την οποιαδήποτε κίνηση. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα ψαράκια!!

 

 

Πανέμορφα είναι,να τα χαιρεσαι φιλε μου

 

να ειστε καλα παιδια χαιρομαι που σας αρεσει  :D

 

 

Εγώ φίλε μου θα περίμενα να σιγουρευτώ για το φύλλο και μετά θα έκανα την οποιαδήποτε κίνηση. 

 

και πως μπορει ενας σχετικα αρχαριος να σιγουρευτει για το φυλλο?

 

τα ψαρακια αυτα ειναι σχεδον στα τελικα μεγεθη που δινουν οι διαφορες πληροφοριες. τα πηρα μαζι ετσι κι αλλιως. και τα εξι ηταν το ιδιο την πρωτη μερα. τωρα μονο τα τεσσερα ειναι και φαινονται μεγαλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα αυτη τη στιγμη, εγινε μια βλακεια προσφατα με το φορματ του λαπτοπ μου και με τον εξωτερικο δισκο και εχασα παρα πολλες φωτογραφιες και ενυδρειακες και μη. ειχα και καποιες καλες με τα ψαρια. σε μενα παει ετσι 100 βγαζω με την μηχανη μονο 2-3 με ικανοποιουν προσωπικα. μολις βρω την ευκαιρια θα βγαλω καινουργιες.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψαράκια και φωτογραφίες!! Να σου ζήσουν!!

Βάλε μία φωτογραφία, έστω και από κινητό, να δούμε όλο το ενυδρείο.

Πάντως όπως διάβασα στο seriously fish έχεις αρκετά μεγάλο ενυδρείο για αυτά τα ψαράκια. Υποθέτω αν χωρίσεις τα κοχύλια, με κάποιο τρόπο, και δημιουργήσεις ξεχωριστές περιοχές θα μπορέσεις να μετριάσεις εντάσεις και ίσως να δεις και μωράκια. Μπορείς να βρεις μερικά ακόμα μήπως και είναι θηλυκά και ισορροπήσεις την κατάσταση με τόσα αρσενικά εκεί μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβγαζα τουλάχιστον 2 αρσενικά , από τι στιγμή που ήμουν σχεδόν σίγουρος για το φύλο. 

 

Δεν θα έχεις μεγάλα προβλήματα με τα πολλά αρσενικά αλλά εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν οι εντάσεις στο ενυδρείο. :)

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψαράκια και φωτογραφίες!! Να σου ζήσουν! Μπορείς να βρεις μερικά ακόμα μήπως και είναι θηλυκά και ισορροπήσεις την κατάσταση με τόσα αρσενικά εκεί μέσα?

να εισαι καλα σε ευχαριστω χαιρομαι που σου αρεσουν. μακαρι να ηταν τοσο ευκολο να βρω τα ιδια ψαρακια ποσο μαλλον θηλυκα μονο. εδω τα ειχα φερει με προπαραγγελια. θα το ψαξω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβγαζα τουλάχιστον 2 αρσενικά , από τι στιγμή που ήμουν σχεδόν σίγουρος για το φύλο.

Δεν θα έχεις μεγάλα προβλήματα με τα πολλά αρσενικά αλλά εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν οι εντάσεις στο ενυδρείο. :)

που να πανε τα 2 αρσενικα ομως? αν βρω αναλογο ενυδρειο συνχομπιστα ισως γινει κατι. θα το ψαξω. παντως τρελες εντασεις δεν βλεπω να υπαρχουν. ψευτοτσακωμους βλεπω περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...