Jump to content

προβλημα με μονομαχο


Recommended Posts

Παιδια εγω στο νερο βαζω αντιχλοριο aquatan και bio nitrivec και τα ψαρια ζουν τελεια

Επισης για τον μονομαχο ειχατε δικιο με εχει συνηθησει και τωρα βαζω τη τροφη πανω απο το ενυδρειο και πηδαει την φαει

Έγινε επεξεργασία - Nikos Zarkadas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω στο νερο βαζω αντιχλοριο aquatan και bio nitrivec και τα ψαρια ζουν τελεια

Επισης για τον μονομαχο ειχατε δικιο με εχει συνηθησει και τωρα βαζω τη τροφη πανω απο το ενυδρειο και πηδαει την φαει

 

To χρυσόψαρο μετακινήθηκε?

 

Με τον μονομαχο πρόσεχε για να μην τον βρεις καμια μέρα στο πάτωμα

Ειτε θα βάλεις καπάκι (δεν ξερω αν το ενυδρείο έχει), είτε θα χαμηλώσει τη στάθμη του νερού

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το χρυσοψαρο ναι

το ενυδρειο εφοσον εχει καπακι μπορω να το γεμισω με νερο?

Τωρα περιμενω να μαζεψω καποια λεφτα για να παρω ψιλοκκο χαλικι σε μαυρο χρωμα( για ενυδρειο με διαστασεις 40Χ26Χ33 περιπου ποσο χαλικι χρειαζετα?) τις γαριδες και την τροφη τους γιατι εχουν 15 2 γαριδες με την τροφη και δεν ξερω για το χαλικι εχει 2,5 ευρω το κιλο

Έγινε επεξεργασία - Nikos Zarkadas
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω καπου στα 3 κιλα χαλικι ειναι μια χαρα τωρα αν θες πιο ψηλο βαλε κι αλλο...θα βαλεις φυτα ειπαμε???

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα,αρκει να την εχεις δεσει πανω σε καποιο ξυλο η πετρα και οχι απευθειας κατω απο τη λαμπα σου.

Αν την εχεις φυτεψει θα σου σαπισει.

Link to comment
Share on other sites

Ok Κάποιος μου είπε ότι μια φορά το μήνα θέλει λίπασμα

Link to comment
Share on other sites

το χρυσοψαρο ναι

το ενυδρειο εφοσον εχει καπακι μπορω να το γεμισω με νερο?

Τωρα περιμενω να μαζεψω καποια λεφτα για να παρω ψιλοκκο χαλικι σε μαυρο χρωμα( για ενυδρειο με διαστασεις 40Χ26Χ33 περιπου ποσο χαλικι χρειαζετα?) τις γαριδες και την τροφη τους γιατι εχουν 15 2 γαριδες με την τροφη και δεν ξερω για το χαλικι εχει 2,5 ευρω το κιλο

 

Στο δικό μου 15 λίτρα, για 5-6 πόντους βυθό έβαλα 5 κιλό ψιλόκοκκο χαλίκι κοκκομετρίας 0.06-0.12mm.Άρα εσύ θα χρειαστείς σίγουρα 8-10 κιλά αν θες να έχεις σωστό βυθό και να μπορέσεις να φυτέψεις αργότερα καμιά vallisneria ή καμιά κρυπτοκορίνα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...