Jump to content

Βοήθεια με τα χρυσοψαρά μου !!


Recommended Posts

Ο μπαμπας μου μου ειπε πως το βρήκε σφηνωμένο σε ενα Καστρακη που τους είχαμε ( ειπα και εγω γιατί το έβγαλε,) θα μου πείτε και εσείς το καστρακι τι το ήθελα το θέμα ειναι πως δεν το ήθελα εγω αλλα ο αδελφός μου που είχε βάλει τα κλάματα για να το κρατήσουμε !

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται καλά!

Πόσο τάισες?

Τις διαστάσεις του ενυδρείου?

Άλλες μετρήσεις έχεις?

Καλύτερες φώτο?

Δώσε όσο πιο πολλές πληροφορίες και συμπλήρωσε και τη φόρμα ασθενειών αν μπορείς.

 

Περίμενε και τον ΣΤΑΜΑΤΗ που είναι πιο "εξπέρ".

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι πέθανε και το χειρότερο ειναι πως το Πάσχα θα έμπαινε σε λίμνη 360 λίτρων !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ο νεοσ κατοικοσ μπηκε και αυτη τη φορα ειναι ενα καλικο δεν ξερω αν το λεω σωστα αλλα εχω ενα προβλημα οταν παει στον πατο και παει να σηκοθει πλαγιαζει λιγο ειναι ανισυχητικό ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φωτογραφία του ψαριού? Καλό θα ήταν να τραβήξεις και ένα βίντεο τη στιγμή που ανεβαίνει ώστε να μην κάνουμε υποθέσεις. Πάντως γενκά δεν είναι καλό όταν χάνουν την ισορροπία τους. Είναι αρκετά κινητικό?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάλι καλά κανει βόλτα σε ολο το ενυδρείο !

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξεκίνησε να πλαγιάσει ολο και. περισσότερο ! Βιντεο στο YouTube πως ανεβάζουμε ?

Link to comment
Share on other sites

 το ταισα με βιταμηνη και ειναι λιγω καλυτερα ομωσ δειχνη να δυσκολευεται να παει στον πατο

Link to comment
Share on other sites

ο νεοσ κατοικοσ μπηκε και αυτη τη φορα ειναι ενα καλικο δεν ξερω αν το λεω σωστα αλλα εχω ενα προβλημα οταν παει στον πατο και παει να σηκοθει πλαγιαζει λιγο ειναι ανισυχητικό ?

Και το δικό μου το oranda έτσι κάνει. Βασικά όλα αυτά έτσι κάνουν ,το έχω τσεκάρει και στο YouTube.

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια το ψαράκι πλαγιάσει σχεδόν συνέχεια κα σημερα το έπιασα να ειναι πλαγιάςμενο ολόκληρο στην Επιφάνια οσπου το άγγιξα ! Το να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μάλλον νηκτική κύστη είναι. Μουλιαζες καθόλου την τροφή πριν το ταισεις? Πήγαινε σστις ασθένειες και διάβασε τι πρέπει να κάνεις. Αν είναι όμως όντως νηκτική κύστη δύσκολα τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη μέρα δεν την μούλιασα γιατί δεν ήμουν σίγουρη ομως τις επόμενες την μούλιασα κανονικά διάβασα για την ασθένεια αυτη οτι η θεραπεία ειναι να μην φάει για 24 ωρες και πως θα βοηθούσε ενα μπάνιο με αλάτι ομως δεν ξερω τι αλάτι κανει !

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειναι πολλη καλυτερα  :usd: 

μηποσ μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη μαρκα βυθιζομενησ τροφησ ?

Link to comment
Share on other sites

Αν το βλεπεις ετσι , να δινεις αρακα, χωρις τον φλοιο .

Το αφηνεις 3-4 λεπτα σε ζεστο νερο πρωτα.

Βυθιζομενα pellets παρε (αν βρεις) της hikari.

Y.Γ. το ψαρι της φωτο μου φαινεται black moor

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μπλακ Μουρ γιατί εχει τα χρώματα του σουμπουκιν!

Ευχαριστώ παντός για την απάντηση !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μπλακ Μουρ γιατί εχει τα χρώματα του σουμπουκιν!

Ευχαριστώ παντός για την απάντηση !

Πως είναι σουμπουκιν αφού είναι μαύρο με χρυσό από κάτω (κλασικό black moor δηλαδή), ενώ το σουμπουκιν είναι άσπρο με μαύρες και κόκκινες πιτσιλιες;

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ειναι άσπρο με μαύρες και κόκκινες πιτσιλιές απλά η μια μεριά εχει λιγο παραπάνω μαύρο για αυτο φαίνεται έτσι !

Link to comment
Share on other sites

τοτε ειναι calico , απλα κι εγω μαυρο το βλεπω απο την φωτο (που δεν ειναι καθαρη)

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω καλυτερες ! Ομως το Σάββατο την ωρα που πήγα βρήκα ενα Πετ σοπ ανοιχτό και μου έδωσαν πελετς για πλακοστομους εγω ομως δεν τα ειχα ταΐσει 2 μέρες έτσι τους έβαλα μετα ομως το νερο μύριζε πολυ έντονη βουλκιλα και εκείνη την μέρα έκανα δυο αλλαγές νερού οι δυο ταμπλέτες που μπήκαν θα τους κανει κακό ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...