Jump to content

Recommended Posts

Θοδωρη μια ασχετη ερωτηση απο φωτισμο εχεις αυτην εδω την λαμπα που λες μονο - 54 watt Juwel Νature 

γιατι μου αρεσει η αποδοση της σαν φωτισμος... 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτην. Τον τελευταιο μηνα βεβαια ανοιγω και την αλλη, την colour.

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δλδ περίπτωση να μην είναι ζευγάρι, αλλά δυο θυληκα;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε Παρασκευα! Στην αρχη νομιζα οτι ηταν ζευγαρι, μετα ειδα αυτο που νομιζα πως ηταν αρσενικο να γενναει οποτε υπεθεσα οτι και το αλλο ειναι θηλυκο, μετα το ειδα να γονιμοποιει τα αυγα, οποτε ειπα αυτο ειναι αρσενικο και χθες το βλεπω με τον σωληνα εξω ενω το αλλο οχι! Ξερω γω ρε φιλε!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαν τα φωτα και τα περισσοτερα ειναι ασπρισμενα αν και τα δυο ψαρια ηταν αγρυπνοι φρουροι ολο το βραδυ!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαν τα φωτα και τα περισσοτερα ειναι ασπρισμενα αν και τα δυο ψαρια ηταν αγρυπνοι φρουροι ολο το βραδυ!

Send from the Heart of Amazonas

Θοδωρή βάλε καμιά φωτό αν μπορείς!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eκανα μια πατεντα με καποιους πειραματισμους και εφτιαξα κατι που προσομοιαζει την βροχη! Δεν ξερω αν μπορει να αποτυπωθει καλα στο βιντεο αλλα παρτε μια γευση!

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο Θοδωρή αλλα πρέπει να το κάνεις για όλη την επιφάνεια!Θα είναι εντυπωσιακό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε ολη την επιφανεια απλα δεν μπορω να το αποτυπωσω καλα απ το κινητο. Θα το βελτιωσω βεβαια κι αλλο για τον επομενο διαγωνισμο! Χεχεχεχε!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ευχαριστω Παυλο!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο είναι, αλλά ανέβασες μονάχα το μισό.

Η πατέντα που είναι? :) Φωτογραφίες τουλάχιστον.....

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ είναι πολύ καλό και γενικά φαίνεται σουπερ.

Τα ψάρια έχουν καμια διάφορα στη συμπεριφορά τους όταν "βρέχει"?

Πανω σε αυτό το θεμα , ανέκαθεν είχα την απορία αν αυτά τα γκατζετακια που βάζουμε στα ενυδρεία (βροχές, ανστολη-δυση, αστραπές οι θαλασσινοί κτλ κτλ), προσφέρουν στα ψάρια κάτι, ή απλα το ευχαριστιομαστε εμείς; 

 

Link to comment
Share on other sites

Η πατεντα ειναι πολυ απλη. Εβαλα καποια κορδονια στο μπαλκονακι που εχω στη πλατη του ενυδρειου τα οποια κρεμονταν μεσα πανω απ το νερο. Μολις αυτα μουσκεψαν αρχισαν να σταζουν. Πιο απλο δεν υπαρχει. Χαχαχαχα!
Παρασκευα οσο το χρησιμοποιουσσ ειχα τρεις απανωτες γεννες στα ουαρου! Τυχαιο η οχι δεν μπορω να πω! Σιγουρα θα εχει καποια επιδραση το φαινομενο!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη κατακριθηκα για την εν λογω κατασκευη, να διευκρινισω και δημοσια πως δεν νομιζω οτι τα ψαρια μου αισθανονται την βροχη. Πολυ πιθανον να την βλεπουν αλλα δεν νομιζω πως την αισθανονται. Η βροχη για να γινει αισθητη προφανως χρειαζεται κι αλλους παραγοντες οπως πτωση θερμοκρασιας, αυξηση ροης, διακυμανσεις στις παραμετρους του νερου κτλ.
Επισης να διευκρινισω και παλι δημοσια πως ουδεποτε ισχυριστηκα οτι τα γνωριζω ολα η οτι ειμαι εξπερ σε κατι οπως μερικοι μερικοι λενε, κακολογοντας με και μετα παρεξηγουνται κιολας.

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος Sturm έγραψε:

Λοιπον επειδη κατακριθηκα για την εν λογω κατασκευη, να διευκρινισω και δημοσια πως δεν νομιζω οτι τα ψαρια μου αισθανονται την βροχη. Πολυ πιθανον να την βλεπουν αλλα δεν νομιζω πως την αισθανονται. Η βροχη για να γινει αισθητη προφανως χρειαζεται κι αλλους παραγοντες οπως πτωση θερμοκρασιας, αυξηση ροης, διακυμανσεις στις παραμετρους του νερου κτλ.
Επισης να διευκρινισω και παλι δημοσια πως ουδεποτε ισχυριστηκα οτι τα γνωριζω ολα η οτι ειμαι εξπερ σε κατι οπως μερικοι μερικοι λενε, κακολογοντας με και μετα παρεξηγουνται κιολας.

Greetings from the dark side!
 

 

 

Εγώ σχολίασα το θέμα της κατασκευής... ΔΕΝ περίμενα όμως ότι θα νιώσεις θιγμένος (λόγω της γνωριμίας, που έχουμε αναπτύξει). Λυπάμαι που το πήρες έτσι και σου ζητώ και από εδώ δημόσια συγνώμη... αν και το ξεκαθάρισα επί τόπου... ότι παρερμήνευσα, τον γραπτό σου λόγο.

Φυσικά και ΔΕΝ βλέπουν, ούτε νιώθουν κάτι τέτοιο (από τις σταγόνες που πέφτουν στην επιφάνεια)... άλλωστε με τόσα sprey bars που είναι τοποθετημένα τόσα χρόνια στα ενυδρεία... θα ήταν ήδη κατοχυρωμένη η πατέντα.

Το τελευταίο... θα μπορούσες να αποφύγεις... να το γράψεις-   ;) 

Link to comment
Share on other sites

Τι παθατε ρε παιδιά???

Ή συνάντηση μάλλον άναψε φωτιές!

Ειρήνη υμίν!

Link to comment
Share on other sites

 
 
Εγώ σχολίασα το θέμα της κατασκευής... ΔΕΝ περίμενα όμως ότι θα νιώσεις θιγμένος (λόγω της γνωριμίας, που έχουμε αναπτύξει). Λυπάμαι που το πήρες έτσι και σου ζητώ και από εδώ δημόσια συγνώμη... αν και το ξεκαθάρισα επί τόπου... ότι παρερμήνευσα, τον γραπτό σου λόγο.
Φυσικά και ΔΕΝ βλέπουν, ούτε νιώθουν κάτι τέτοιο (από τις σταγόνες που πέφτουν στην επιφάνεια)... άλλωστε με τόσα sprey bars που είναι τοποθετημένα τόσα χρόνια στα ενυδρεία... θα ήταν ήδη κατοχυρωμένη η πατέντα.
Το τελευταίο... θα μπορούσες να αποφύγεις... να το γράψεις-   [emoji6] 

Η κριτικη ειναι παντα ευπροσδεκτη αρκει να γινεται με ωραιο τροπο. Τα ειπαμε και χθες. Αν εσυ και ο χ, ψ παιρνεις ως δεδομενο κατι το οποιο δεν εχω γραψει αλλα το καταλαβες απο μονος σου οφειλεις να με ρωτησεις και εγω οφειλω να απαντησω και να βγουνε τα συμπερασματα. Οχι να αναφερεις ως παραδειγμα εμενα και την κατασκευη με τα συνοδευτικα, κοσμητικα επιθετα ως παπαγαλιζοντα! Περαν τουτου, τα ειπαμε και τα βρηκαμε αν και η αναφορα σου στο οτι παπαγαλιζω οτι διαβαζω με ενοχλησε αφανταστα. Αυτο ειναι και το σημειο που με ενοχλησε περισσοτερο γιατι οπως σου ειπα και χθες, μπορει να ασχολεισαι 35 χρονια με τα ενυδρεια αλλα κι εγω δεν ξεκινησα χθες.
Ετσι για την ιστορια να πω πως το τελευταιο μερος δεν στοχευει εσενα αλλα τον Δημητρη ο οποιος θεωρησε καλο και πρεπον να πεταχτει την ωρα που εμεις οι δυο μιλαγαμε και να πει τις προαναφερθεισες φρασεις, χωρις να του πεφτει λογος και χωρις να εχω ξεστομισει κατι αντιστοιχο, απλα και μονο απο εμπαθεια. Επισης θεωρησε σωστο οταν ακουσε τα προβλεπομενα γαλλικα να το παιξει θιγμενος και να αποχωρησει.
Τελοσπαντων εδω ειναι το θεμα που παρακολουθει την αναπτυξη του ενυδρειου μου και δεν θα ηθελα να το κανω δραματικη σαπουνοπερα!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στον Δημήτρη αναφερόμουν... ΔΕΝ θεώρησα, ότι είναι για μένα.

Το "κλείσαμε"... ας ΜΗΝ χαλάμε, το θέμα σου.- ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...