Jump to content

παλιο ενυδρειο


chris13

Recommended Posts

Αν το νερο δεν πινεται δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για το ενυδρειο.

Τα εμφιαλομενα δεν θα σε συμφερουν γιατι καθε εβδομαδα που θα πρεπει να αλλαζεις το 30% του νερου,θα θες πολλα μπουκαλια.

Η λυση για σενα ειναι φιλτρο ανθρακα στη βρυση,για να πινεις και εσυ απο εκει αλλα και για το ενυδρειο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το νερο δεν πινεται δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για το ενυδρειο.

Τα εμφιαλομενα δεν θα σε συμφερουν γιατι καθε εβδομαδα που θα πρεπει να αλλαζεις το 30% του νερου,θα θες πολλα μπουκαλια.

Η λυση για σενα ειναι φιλτρο ανθρακα στη βρυση,για να πινεις και εσυ απο εκει αλλα και για το ενυδρειο.

Η απλα η επεξεργασια του νερου του ενυδρειου με ανθρακα σε ξεχωριστο βαρελι για δεν ξερουμε γιατι δεν ειναι ποσιμο...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γτ δεν ειναι ποσιμο δεν το γνωριζω παντος ενας φιλος μου εχει ενα χρυσοψαρο και το συντειρει περιπου 4 χρονια με αυτο το νερο οποτε θα κανω αλλαγες με εμφιαλωμενο για να ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Η απλα η επεξεργασια του νερου του ενυδρειου με ανθρακα σε ξεχωριστο βαρελι για δεν ξερουμε γιατι δεν ειναι ποσιμο...

 

Τι να σου πω ρε συ Σταθη,εγω βασικα θα προτειμουσα να παρω ενα φιλτρο ανθρακα για να πινω και εγω ο ιδιος απο εκει και να μη χαλαω λεφτα σε εμφιαλομενα νερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε συ Σταθη,εγω βασικα θα προτειμουσα να παρω ενα φιλτρο ανθρακα για να πινω και εγω ο ιδιος απο εκει και να μη χαλαω λεφτα σε εμφιαλομενα νερα.

Και εγω...

Απο τα εμφιαλωμενα 1000 φορες καλυτερα..

Και απο θεμα ευκολιας χρησης....

Γιατι ομως το νερο δεν ειναι ποσιμο;;

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω οι σωληνες του δικτυου ειναι ακαταλληλοι και το συγκεκριμενο προβλημα υπαρχει πανω απο 10 χρονια....ξερω οτι σας εχω κουρασει με τις ερωτησεις αλλα για τον θερμοστατη ποσα watt πρεπει να παρω;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω οι σωληνες του δικτυου ειναι ακαταλληλοι και το συγκεκριμενο προβλημα υπαρχει πανω απο 10 χρονια....ξερω οτι σας εχω κουρασει με τις ερωτησεις αλλα για τον θερμοστατη ποσα watt πρεπει να παρω;

Αν δεν βοηθουσαμε ο ενας τον αλλο μαλλον δεν θα υπηρχε λογος να υπαρχει το φορουμ...

50 βατ νομιζω οτι σε καλυπτουν αφου το ενυδρειο ειναι γυρω στα 40 λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...