Jump to content

Ανακεφαλαίωση


JDP

Recommended Posts

Αν και δεν έχω θαλασσινό παρόλο αυτά βρίσκω της πληροφορίες άκρος εποικοδομητικές και ενδιαφέρουσες και ο τρόπος που δημοσιεύονται είναι ευχάριστος, διαβάζετε χωρείς να σε προκαλεί βαρεμάρα.

Εύχομαι από όλα αυτά να δημιουργηθεί ένα εποικοδομητικό άρθρο και επιτέλους να προχωρήσουμε μπροστά σαν έλληνες. Γενικά να προχωρήσουμε στο χόμπι είτε αφορά το θαλασσινό είτε το γλυκό νερό ώστε σε λίγα χρόνια να μην χρειάζεται να ανατρέχουμε στους ξένους και ξένες σελίδες για πληροφορίες.

Ήμαστε στη εφηβεία ξεπεράσαμε της παιδικές αρρώστιες και μένει τώρα να ενηλικιωθούμε και θα γίνει γρήγορα. Το ελληνικό δαιμόνιο πιστεύω σύντομα θα φτάσει το επίπεδο των ευρωπαίων και γιατί όχι να τους ξεπεράσει. Προχωράμε με γοργούς ρυθμούς. Ας πιστέψουμε στης δυνάμεις μας.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά όποιος θέλει τις παρουσιάσεις του σε Powerpoint, θα τις βρεί εδώ

http://www.openreef.gr/phpbb/viewtopic.php?t=344

:thumbup:

Thanks Θανο!

Ειναι μεγαλη μαγκια του Calfo που διακινει ελευθερα τις παρουσιασεις του! Μπορει να μην εχουν πολλες πληροφοριες (Αφου τα σεμιναρια του βασιζονται στον ελευθερο λογο και οχι στο διαβασμα slides) αλλα εξακολουθουν να εχουν φωτογραφιες του και αλλες πληροφοριες!

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

tip 50 .Οι τιμές που διαβάζουμε στα τεστ νιτρικών ( ακόμα και στα καλύτερα) πρέπει ουσιαστικά να πολλαπλασιάζονται με συντελεστή 4,4 για να έχουμε την πραγματική εικόνα. Συγκεκριμένα όταν του είπα ότι έχω 5-10 μου είπε στα 5 είσαι ok στα 10 όμως έχεις πρόβλημα = 44 ppm θεωρώντας ως ανεκτό όριο τα 20.

Ημουν και εγω μπροστα οταν το ειπε...απλα η Salifert λεει συνεχως οτι το δικο της τεστ μετραει μονο NO3 (και οχι ΝΟ3-Ν) οποτε δεν χρειαζεται ο πολλαπλασιασμος με 4.4 !!

Μακαρι... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...