Jump to content

Gkampanis IM Nuvo 16g


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια μετα απο 3 χρονια αποχης .... Ειμαι πλεον στο 3 θαλασσινο ενυδρείο που στήνω :phone: ....  Το συγγεκριμενο ενυδρειο να πω την αληθεια το ειχα αχτι απο τοτε που βγηκε στο αμερικα ... βεβαια τα 400 € με τσουζαν .... :camp:  οποτε ψαχνοντας να βρω τη ενυδρειο θα στησω επεσα πανω του σε ενα site του εξωτερικου και το ειχε πακετο με φοτιστικα σε τιμη κατω απο 200 €.... (Ηταν και το μονο Design που ενεκρινε και η γυναικα να τα λεμε και αυτα).... Με αυτα και και με εκεινα ηρθε σημερα  :hehe  :thumbsu:  :thumbsu:  Ξεκιναω λοιπον με ...

ATI Fiji Sand

 

4kg Marco rocs

 

Tunze Circulator

 

Skimmer (Προσωρινό) Boyu ...

post-13735-0-83592600-1464981301_thumb.jpgpost-13735-0-38178100-1464981310_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλή επανέναρξη φίλε μου και να το δεις όπως θέλεις....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλο!!! Καλογεμιστο

Έγινε επεξεργασία - GIANNIS_61223
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή επάνοδο !

Είναι πολυ όμορφο !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εχεις την συγκαταθεση της γυναικας σου γιωργο οποτε ενας μεγαλος πονοκεφαλος βγηκε εκτος :usd:  :usd:  :usd:

Κατα δευτερον καλα εκανες και το πηρες,πολυ ομορφο φιλε και τελεια τιμη :thumbsu:

 

 

Καλη αρχη να εχεις και ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ... Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια  :thumbsu:  Ναι παλι καλα που δεν κραζει γιατι κατι αλλα που τις εδειχνα με κοιτεσε μονο και  :sword: ...... χεχεχε τα λιτρα εγω τα βγαζω 76 λιτρα, 60 μπροστα και 16 πισω περιπου... Απο υποστρωμα εβαλα 6 κιλα και απο βραχο 4 με 5 κιλα... Τωρα το στρωνω με το Βιο s Aquaforest και τροφη που πεταω μεσα να την φανε οι νεραιδουλες του αζωτου..... Απο εδω και περα Φεεεταααα εχουμε κανα 20 ημερο το λιγοτερο μπροστα μας φανταζομαι λογω ψοφιου βραχου... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημοσιευμένη  εικόνα

Καλημέρα παιδιά έκανα μία αναβάθμιση στο aquascape , θέλω γνώμες. Επίσης σήμερα μετρησα λίγο αμμωνία από της 3 του μήνα ρίχνω τροφή και bio s .. No3 μετρησα 50 :o να κάνω καμιά αλλαγή ή να περιμένω να κάνει των κύκλο του. Σκέφτηκα ότι οφείλονται στο νεκρό βράχο όπως μου είπε ένα συν χομπιστας , αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω και πολύ ψηλά po4 εγώ τα μετρησα 0 ... έχω μπερδευτεί ^_^

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημοσιευμένη  εικόνα

Καλημέρα παιδιά έκανα μία αναβάθμιση στο aquascape , θέλω γνώμες. Επίσης σήμερα μετρησα λίγο αμμωνία από της 3 του μήνα ρίχνω τροφή και bio s .. No3 μετρησα 50 :o να κάνω καμιά αλλαγή ή να περιμένω να κάνει των κύκλο του. Σκέφτηκα ότι οφείλονται στο νεκρό βράχο όπως μου είπε ένα συν χομπιστας , αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω και πολύ ψηλά po4 εγώ τα μετρησα 0 ... έχω μπερδευτεί ^_^

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περιμενετε λιγο ακομα και γω στην αρχη με νεκρο βραχο ειχα φωσφοριξα ξαι νιτρικα οχι 50 ....100!!! Τέλος πάντων πιστευω πως σε καμια βδομαδα θα χρειαστει αλλαγη...συμφωνα με οτι εκανα εγω τα κεω ολα

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε ειναι παρα παρα παρα πολυ ομορφο :w00t:  :w00t:

Κυριλατο στολιδακι!!

Εκανες κ πολυ καλη δουλεια με το στησιμο βραχου και τις τελευταιες "πινελιες" :icon_dance:

 

Δωστου λιγο χρονο να δεις τι θα γινει με τις τιμες και μετα κανεις αλλαγη νερου αργοτερα!

Λογικο ειναι να εχεις αυτα τα νιτρικα(εαν ειναι καλο το τεστ,οχι ληγμενο και μετρας σωστα φυσικα),ειδικα εαν δεν ξεπλυθηκε/καθαριστηκε καλα απο τους οργανισμους που φιλοξενουσε κ οι οποιοι πεθαναν πανω στο βραχο αλλα κ αν τον ειχες ξεπλυνει με νερο της βρυσης.

Ο "βραχος" που εχεις,απ'οσο μπορω να δω,ειναι κοραλια τα οποια ειναι πολυ πολυ πιο πορωδη σε σχεση με τα κανονικα βραχια-πετρες στην ουσια- οποτε ειναι λογικο να εχουν "αποθηκευσει" διαφορα.

Το καλο ειναι οτι μπορουν να τα "ξεφορτωθουν" κ ταχυτερα!

 

Ευχαριστουμε που μπαινεις στο κοπο να το μοιραζεσαι μαζι μας :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου φίλε!!!

 

Καλή επάνοδο και καλή αρχή να έχεις!Να το δεις όπως το έχεις φανταστεί ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή φανταστικό στήσιμο πολλά υποσχόμενο  :bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο λιγο υπομονη τωρα.δωστου χρονο να [αδειασει] καταλαβαινεις τι εννοω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά παιδία... σας άρεσε το στήσιμο ωραία άρα μένει

Θα επανελθω με Φότο όταν στρώσει με τον πρώτο ενοικιαστή ^_^

Έγινε επεξεργασία - georgekampanis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :D

Πλέον έχουν στρώσει οι τιμές εδώ και καιρό διατομικη κλασικά έχουν μπει Κ τα ψαράκια του ...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Τώρα είμαι σε φάση διατομικη μλπουμ παρ όλο που τα νο3 και τα φωσ είναι νορμαλ μάλλον έπρεπε να κάνει μία επίσκεψη... βεβεαια εδώ Κ μερικες μέρες ρίχνω μαγιά το διάβασα στο reef central δεν το προτεινω να τι κάνετε απλά μέχρι στιγμής καλά πάει :D

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο παρα πολυ ωραιο!

 

Ωραιος βραχος, ωραιο Aquascape!

 

Να το χαρεις οσο δεν παει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο το Damsel θα έβαζα στο σαμπ :bbq:  :hehe  :hehe !!!

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ..Το γα....ψαρο τώρα ηρέμησε όταν το έβαλα ήθελα να το φάει το καζανακι χεχεχε το τελευταίο καιρό μία χαρά πάει .... θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πολυ καλο το βρισκω ,τι το ηθελες τον μικρο διαβολακο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :D

Πλέον έχουν στρώσει οι τιμές εδώ και καιρό διατομικη κλασικά έχουν μπει Κ τα ψαράκια του ...

d8d30aa875efd587b703c1486dfd790b.jpg

82c021bc34d0c0a0913801c4031a49b9.jpg

b47c17f19acd331bfba76923f81ba27c.jpg

471c04d89dfbef704ea5f84634a0bc84.jpg

Τώρα είμαι σε φάση διατομικη μλπουμ παρ όλο που τα νο3 και τα φωσ είναι νορμαλ μάλλον έπρεπε να κάνει μία επίσκεψη... βεβεαια εδώ Κ μερικες μέρες ρίχνω μαγιά το διάβασα στο reef central δεν το προτεινω να τι κάνετε απλά μέχρι στιγμής καλά πάει :D

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοεις?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2585982

Έχω ρίξει 2 φορές κάτι παει να γίνει αν σε 4 μερες φύγει ή διατομικη τι να πω μάλλον δουλεύει τώρα αν δεν φύγει... θα φάμε ψωμί χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...