Jump to content

Ρουτινες των REEF μας!!!


petran halen

Recommended Posts

270lt συνολικα ………… αλλαγη νερου 22lt εβδομαδιαιος  με μειγμα αλατων ( tropic marin + red sea coral pro ) (red sea salt +red sea coral pro) (Reef Crystals ) για να προσεγγίσω  της τιμες του ενυδρειου …………… δοσομετρικη για KH (easy-life +fauna trace 1) Ca (fauna marin +fauna trace 2) Mg (fauna ) +KENT  MARINE iodide 8 σταγονες την ημερα ,2 σταγονες την ημερα CoralVits , 0.1ml την ημερα Bioptim,ο.1 ml την ημερα  Reef Booster ,2 σταγονες την ημερα AF Energy  ……. Απο τροφες ψαριων  εναλλασσω καθημερινα Marine Plus ,Prime Reef Flakes …………. No3 -5 salifert …. Po4 -0 salifert

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσα περισοτερα νονιζω τοσο το καλυτερο να λεμε!! ΕΛΑ. ΚΑΙ ΦΩΤΟΟΟ. να της δουμε της ρουτινες στην πραξη παιδιαα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θεμα πετρο,τα δικα μου θα τα βαλω σε λιγο καιρο γιατι ακομα ειμαι σε μεταβατικη περιοδο :thumbsu:

 

Επιτελους ρε kat2(γιωργο?) ειδαμε το ενυδρειο σου βρε φιλε!

Ευχαριστουμε που μπηκες στο κοπο να το μοιραστεις μαζι μας κ αν εχεις χρονο κ γουσταρεις ανοιξε ενα θεμα να μας το παρουσιασεις αναλυτικα!

φτου φτου κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη το ονομα μου ειναι Τασος ………. Οσο για την παρουσιαση εαν εσυ εισαι σε μεταβατικη περιοδο εγω ειμαι σε νηπιακη + μεταβατικη , το συγκεκριμενο reef τρεχει μολις 7 μηνες με ενα φωτιστικο της aqualum απο τα πρωτα της (εαν θυμαμαι καλα) με τα μονοβατα led  και ενα mce600

Έγινε επεξεργασία - kat2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε τασο μου,συγνωμη που σε ξαναβαφτισα φιλε :blush:  :blush:

 

Ενταξει δεν θελω να σε πιεσω οποτε θες και μπορεις εσυ το μοιραζεσαι φιλε!

Αλλα δεν βρισκω κατι κακο βρε,ολοι περασαμε απο τους 7 μηνες και εχουμε ακομα πολλους 7 μηνες μπροστα μας για να ωριμασουν.

Ξαναλεω βεβαια οτι δεν θελω να σε πιεσω και συγνωμη εαν το εχω κανει ηδη :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Τασοοοοοο!!!

Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω το στολιδι σου!!

Μαρεσει!!!!πολυ!! Εχεις κανει προσεγμενη και μελετημενη δουλιτσα!!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν το πιστεύω !

Μας έβαλες και φωτό !!!!

Εδώ με το τσιγκέλι σου βγάζουμε μια λέξη !

Εγω το ενυδρείο σου μόνο στο κινητό το είχα δει !!!

Για όσους δεν γνωρίζουν το Τάσο από κοντά (έρχεται στις συναντήσεις αλλά δεν πολυ γράφει) είναι πολυ ψαγμένος χομπίστας και πειραματίζεται !

Φίλε στο κινητό χάνει ! Πολυ ωραίο εχει γίνει !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν το πιστεύω !

Μας έβαλες και φωτό !!!!

Εδώ με το τσιγκέλι σου βγάζουμε μια λέξη !

Εγω το ενυδρείο σου μόνο στο κινητό το είχα δει !!!

Για όσους δεν γνωρίζουν το Τάσο από κοντά (έρχεται στις συναντήσεις αλλά δεν πολυ γράφει) είναι πολυ ψαγμένος χομπίστας και πειραματίζεται !

Φίλε στο κινητό χάνει ! Πολυ ωραίο εχει γίνει !

Εσυ θα μας πεις της ρουτινες σου η θα σε δειρω :P.

Οσο για τον τασο τον εκτιμο ιδιαιτερος!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Τασο αυτο που βλεπω δειχνει να σε δικαιωνη η επιμονη και το πεισμα σου,μπραβο σου και κοιτα εχει δικιο ο Μιχαλης για κανε μια παρουσιαση χωρις ενδοιασμο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα μας πεις της ρουτινες σου η θα σε δειρω :P.

Οσο για τον τασο τον εκτιμο ιδιαιτερος!!

Δεν φταίω εγω που ξεκουτιανες!

Στα έχω γράψει μια σελίδα πίσω !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίω εγω που ξεκουτιανες!

Στα έχω γράψει μια σελίδα πίσω !

Καλααα. Διονυσηηη. Καλαααα. :):) :) :)!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πετρο ειναι αληθεια οτι σε αυτο το ενυδρειο πειραματιστηκα με την πυκνοτητα των βραχων  ………. Πιστευω οτι απο της συζητησεις που εχουμε κανει  στο underground μαγαζι  εχεις διαπιστωση οτι της λιγες  γνωσεις που εχω δεν της κρατω ως επτασφραγιστο μυστικο

 

Διονυση η φωτο που ανεβασα ειναι η ιδιες που εχεις δει  στο κινητο ………….. τωρα για το ψαγμενος  πιστευω οτι εισαι λιγο υπερβολικος

 

Νικο προ στιγμη δειχνει να με δικαιωνει ………… αλλα η γωνια  στο reef ειναι εκει και σε περιμενει και ας μην την βλεπεις  την ρουφιανα

 

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

Link to comment
Share on other sites

Πετρο ειναι αληθεια οτι σε αυτο το ενυδρειο πειραματιστηκα με την πυκνοτητα των βραχων  ………. Πιστευω οτι απο της συζητησεις που εχουμε κανει  στο underground μαγαζι  εχεις διαπιστωση οτι της λιγες  γνωσεις που εχω δεν της κρατω ως επτασφραγιστο μυστικο

 

Διονυση η φωτο που ανεβασα ειναι η ιδιες που εχεις δει  στο κινητο ………….. τωρα για το ψαγμενος  πιστευω οτι εισαι λιγο υπερβολικος

 

Νικο προ στιγμη δειχνει να με δικαιωνει ………… αλλα η γωνια  στο reef ειναι εκει και σε περιμενει και ας μην την βλεπεις  την ρουφιανα

 

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

Τασο το ξερω πολυ καλα,και ξερω ακομα καλυτερα το ποσο αγαπας και σεβεσε αυτο που κανεις!!

Εχω πολυ καιρο να σε δω!!Ελπιζω να σε δω σε καπια συναντηση και να κουβεντιασουμε αυτες της τοσο ομορφες συζητησεις μας!!

Link to comment
Share on other sites

 

Πετρο ειναι αληθεια οτι σε αυτο το ενυδρειο πειραματιστηκα με την πυκνοτητα των βραχων  ………. Πιστευω οτι απο της συζητησεις που εχουμε κανει  στο underground μαγαζι  εχεις διαπιστωση οτι της λιγες  γνωσεις που εχω δεν της κρατω ως επτασφραγιστο μυστικο

 

Διονυση η φωτο που ανεβασα ειναι η ιδιες που εχεις δει  στο κινητο ………….. τωρα για το ψαγμενος  πιστευω οτι εισαι λιγο υπερβολικος

 

Νικο προ στιγμη δειχνει να με δικαιωνει ………… αλλα η γωνια  στο reef ειναι εκει και σε περιμενει και ας μην την βλεπεις  την ρουφιανα

 

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

 

Ποιο ειναι αυτο το underground μαγαζι ρε τασο?

Αν γινονται ενυδρειακες συζητησεις εκει,θα με ενδιεφερε να παρευρεθω κ να μαθω/ακουσω 2-3 πραγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη μην κολας στο μαγαζι ……………… ενυδρειακες συζητησεις μπορουν να γεννηθουν σε οπιοδιποτε χωρο


Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο μερος της προτασης συμφωνω τασο :thumbsu:

Ενυδρειακες συζητησεις μπορουν να γινουν παντου....το σημαντικοτερο ρολο σε αυτο τον παιζουν οι ανθρωποι/χομπυστες που τις κανουν κ οχι το μερος οντως....

 

 

Σε underground ομως χωρους,οπου μαζευονται,ως επι το πλειστον,underground τυποι οι οποιοι κανουν μονο underground συζητησεις κ εχουν underground αποψεις/συμπεριφορες/κτλ (δεν αναφερομαι στο ενυδρειακο κομματι)....

Και καλο θα ειναι underground τυπους,καταστασεις και μαγαζια να τα αποφευγετε για το καλο σας....

Ηδη η πελατεια εχει αραιωσει και παιδια που εχουν αντιληφθει τα παραπανω εχουν "λακισει" που λεμε....πολυ πριν αυτο εδω το ποστ μαλιστα :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...