Jump to content

σος !χρυσοψαρο σε γυαλα


Recommended Posts

αμα πας σε καταστημα που ξερουν τι εχουν ναι, αλλιως κανεις το παλιο καλο κολπο με το ακουαφορτε και μαθαινεις στα συγουρα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,βρηκα καιτι πολυ ωραιες πετρες για το ενυδρειο...τις δοκημασα με ξυδι αλλα δεν αφρισαν αλλα ακουγοταν κατι...και επειδη δεν εχω ευκαιρο ακουαφορτε ,με τι αλλο να τις δοκημασω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,βρηκα καιτι πολυ ωραιες πετρες για το ενυδρειο...τις δοκημασα με ξυδι αλλα δεν αφρισαν αλλα ακουγοταν κατι...και επειδη δεν εχω ευκαιρο ακουαφορτε ,με τι αλλο να τις δοκημασω;

Νομίζω αυτό το τεστ γίνεται μόνο με ακουαφόρτε  :usd:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη προσοχη στην χρηση του γιατι ειναι καυστικο και κατα προτιμηση σε ανοιχτο καλα αεριζομενο χωρο!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο? Είναι όλα οκ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 8/7/2016 at 9:15 ΠΜ, το μέλος killerknight έγραψε:

Έχουμε κανένα νέο? Είναι όλα οκ?

Δυστυχώς όχι,ο,τι βρήκαμε ήταν ασβεστολιθικό!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά σε όλους με υγεία! Λοιπόν σιγά σιγά άρχισε να να λιώνει το υπόστρωμα του ενυδρείου... Αύριο θέλω να πάω να πάρω καινούριο,τι θα μου προτείνατε;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θτο υπόστρωμα μου είναι σαν μικρά μπαλάκια χώματος και από μπαλάκι έχει λιώσει και γίνεται λάσπη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. για υπόστρωμα μπορείς να πάρεις ό,τι θες, εγώ θα σου πρότεινα άμμο, σε φυσικό χρώμα,μπεζάκι ;) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η θεία μού έχει πάρει πέτρες σε φυσικό χρώμα και πιάνει συνέχεια γλίτσα και αναγκάζεται να το πλένει μία φορά την εβδομάδα! Λογικά η άμμος δεν θα ρουφιεται από το φίλτρο... Επίσης,έχω και λουλουδακια,θα μπορέσω να τα φυτέψω;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και η βαλισνέρια γλίτωσε; εμένα μου τις κάνουν κομμάτια όσες φορές έχω βάλει.. στην άμμο φυτεύεται,κανονικά ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε χαλικάκι τότε, αλλά στις αλλαγές νερού που θα κάνεις μετά να έχεις το νου σου να καθαρίζεις το βυθό γιατί στο χαλικάκι θα κρύβονται πολλές ακαθαρσίες.. :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...