Jump to content

σος !χρυσοψαρο σε γυαλα


Recommended Posts

Ναι έχουν. σε ποια περιοχή μένεις? Να ξέρω μήπως σου προτείνω κάνα μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη δική μου είναι να πάρεις είτε salifert (που έχω εγώ), είτε api. Εάν έχεις pet city κοντά μπορείς να αγοράσεις και τεστ της jbl (δεν είναι τόσο καλά αλλά σίγουρα κάνουν καλύτερη δουλεία από τα στικάκια)

 

 

Τα test της jbl... είναι πολύ καλά.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να ταϊσεις λαχανικά,κολοκυθάκι,καροτάκι κλπ μήπως τα αφήσει στην ησυχία τους ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια φετούλα κολοκυθάκι κ μία καροτάκι, ζεμάτισέ τα για λίγο σε νερό που βράζει, όταν τα βγάλεις και κρυώσουν κόψε μικρά μικρά κομματάκια 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μία παρένθεση για τα τεστ της Jbl. Επειδή τα χρησιμοποιούσα καιρό και σιγά σιγά πήγα προς την API επειδή δεν ήθελα σκόνες. Μια χαρά είναι τα τεστ της jbl αλλά στο τεστ νιτρικών αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Παρατήρησα πως η χρήση prime στο ενυδρείο για κάποιο λόγο αποπροσανατολίζει το τεστ νιτρικών της Jbl. Μου διάβαζε ότι ήθελε. Δεν ξέρω αν ήταν μεμονωμένο περιστατικό ή κάτι συμβαίνει με το Prime.

 

Για τα νιτρικά ασχέτως με το παραπάνω θεωρώ εγγύηση ευκολίας το τεστ της API. Μόνο υγρό , εύκολο και σχετικά ξεκάθαρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι πάντως για τα φυτά. Εγώ δεν έχω φυτά στο δικό μου. Μόνο τις ρίζες ενός πόθου έχω βάλει μέσα για να τραβάνε τα νιτρικά και φαντάσου ότι και πάλι τρώνε τις ρίζες!!!!!!!!!! Τα ψάρια αυτά είναι πράγματι τα γουρούνια των ενυδρείων (τρώνε τα πάντα, χ@@@@ν τα πάντα :thumbsu: ), παρόλα αυτά τα λατρεύω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τα τεστ της jbl, είχα πάντα ζήτημα με το τεστ NO2, καθώς ποτέ δε μου έβγαζε ακριβώς το αντίστοιχο χρώμα του χρωματολογίου που είχε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μολις το ταισα καροτο αλλα ουτε που το αγγιξε...και ενω το καροτο πηγε στον πατο του ενυδρειου ,το ψαρι ερχοταν στην επιφανεια κοντα στο χερι μου και ετρογε αερα...

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε εξω το καροτο και μετα ριξτου τη τροφη του

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο Στον Γιαννη για την προσφορα του!!!

Απλα βγαλτα τα φυτα και βαλε κανα ξυλο και καμια πετρα, αρκει να μην ειναι ασβεστολιθηκη, με τα χρυσοψαρα ειναι δυσκολα τα πραγματα οταν υπαρχουν φυτα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι ενυδρειακές όχι σε καμιά περίπτωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...