Jump to content

Louka's FOWLR


Mr.Puff

Recommended Posts

Σιγά μην κρατιόμουν. Pomacanthus imperator και Chaetodon auriga. Άντε να μπαίνουμε σε σειρά.

 

20171017_121905.jpg

20171017_121937.jpg

20171017_122011.jpg

20171017_122029.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε!!!!:jig:!!!!

Άψογα. 

Να σου ζήσουν Λουκά!

Link to comment
Share on other sites

Λουκά αγαπημένα ψάρια και τα 2!

ειδικα οι πεταλούδες πανέμορφα ψάρια! :bigemo_harabe_net-151:

σου τρώει?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος fishbone! έγραψε:

Ναι ρε φίλε!!!!:jig:!!!!

Άψογα. 

Να σου ζήσουν Λουκά!

Να σε καλά φίλε, ευχαριστώ!

πριν 6 ώρες, το μέλος pan_Oz έγραψε:

Λουκά αγαπημένα ψάρια και τα 2!

ειδικα οι πεταλούδες πανέμορφα ψάρια! :bigemo_harabe_net-151:

σου τρώει?

 

Έχει και το fishonly τελικά τα καλά του φίλε. Επιτέλους θα βάλω κάποια ψάρια που πάντα θαύμαζα. Η πεταλούδα τρώει σαν τρελή!! Ο αυτοκράτορας δεν έφαγε, αλλά στο μαγαζί ο άνθρωπος έβαλε flakes και το είδα να τρώει κανονικά. Οπότε περιμένω να προσαρμοστεί. Τσιμπολογάει συνέχεια πρασινάδα από τον βράχο. Ξέρω ότι υπάρχει και μια κατεψυγμένη της ocean ειδική για αγγελόψαρα, που περιέχει σπόγγο. Για να δω που θα τι βρω;

 

πριν 6 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Αγορινα σωστες επιλογες ..με το καλο.:thumbsu:

Ευχαριστώ πολύ Νίκο. Παρεμπιπτόντως φίλε η kleini  δυστυχός δεν υπήρχε. Αλλιώς θα ήταν δύο οι πεταλουδίτσες σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά ο sw15 βγήκε off! ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχώς έχω και δεύτερη ίδια που δουλεύει. Είχα πάρει το πακέτο με τις δύο. Η πλάκα είναι ότι χάλασε πάλι η ίδια που είχε χαλάσει την πρώτη φορά τον Ιούνιο. Τις είχα πάρει καινούργιες τον φλεβάρη. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!!

Έγινε επεξεργασία - Loukas Agelopoulos
Link to comment
Share on other sites

Παντός ρε παιδί μου στις κριτικές δεν έχουν και πολύ καλά σχόλια. Για τις συγκεκριμένες.στον κύριο jebao έστειλες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ από θέμα απόδοσεις θορύβου Κτλπ.την έχω δει είναι φοβερή αλλά 2η φορά σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα? Για δες η δεύτερη πως θα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια του έχω στείλει mail του Κινέζου. Και την πρώτη φορά μου έστειλε άλλη αντλία χωρίς ερωτήσεις και αλλά σχόλια. Δεν μπορώ να πώ ανταποκρίθηκε άμμεσα αλλά το ανταλακτικό έκανε πάνω από ένα μήνα να έρθει. Το έστειλε από Κίνα και όχι από τις Ευρωπαϊκες αποθήκες του. Του το τόνισα αυτό στο τωρινό μου mail. Να δω τι θα μου απαντήσει. Η δεύτερη αντλία χτύπα ξύλο μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Loukas Agelopoulos έγραψε:

Ναι ευτυχώς έχω και δεύτερη ίδια που δουλεύει. Είχα πάρει το πακέτο με τις δύο. Η πλάκα είναι ότι χάλασε πάλι η ίδια που είχε χαλάσει την πρώτη φορά τον Ιούνιο. Τις είχα πάρει καινούργιες τον φλεβάρη. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!!

Εντυπωσιακό και άσχημο συνάμα μη του αφήσεις περιθώρια καθυστερήσεις.Εαν θες κυκλοφορητη πες μου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Εντυπωσιακό και άσχημο συνάμα μη του αφήσεις περιθώρια καθυστερήσεις.Εαν θες κυκλοφορητη πες μου.

Ευχαριστώ φίλε για το ενδιαφέρον. Έχω βγάλει από το παλιό ενυδρείο μια παλιά marea η οποία παρεπιπτώντος είναι σκυλί, και την έχω στο ξύδι. Αύριο λέω να τη βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα απάντηση από τον Κινέζο. Ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι οι sw θέλουν αλλαγή από τρεις μήνες εώς ένα χρόνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:death::death::death:

Ελπίζω βέβαια να κατάλαβα καλά το μήνυμα διότι στην καλύτερη είναι από google translate. Εντάξει ότι να ναι, δεν έχω λόγια....

 Το μόνο καλό που βγήκε από την υπόθεση είναι ότι μου στέλνει την καινούργια QP16 με "μόνο" 40 δολάρια. Και μου λέει σιγουράκι ότι δεν θα ξαναχαλάσει. Εντάξει είναι πολύ καλή η τιμή αλλά δεν είχα καμία όρεξη να μπω πάλι σε έξοδα. Τέλος πάντων δεν έχω και άλλη επιλογή. Η αντλία είναι αυτή. http://www.fish-street.com/coral-box-quiet-pump-2017-new-wavemaker

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος submarine1981 έγραψε:

Μακαρι να βγει καλή.

Γιατι θελει 40? Δεν ειναι στην εγγυηση?

Με τελωνιο παίζει να εχεις θέμα?

Είναι η καινούργια σειρά αυτή που έβγαλε τώρα και μου τη δίνει σε "super" τιμή ακριβώς επειδή ακριβώς είμαι στην εγγύηση. Την πρώτη φορά μου την είχε αλλάξει εντελώς δωρεάν. Τώρα μου ζήτησε 20 δολλάρια για να μου στείλει πάλι sw15 αλλά μου λέει ότι δυστυχός κρατάει μέχρι ένα χρόνο, ή 40 για την καινούργια που δεν σπάει δεν χαλάει:hehe. Με τελωνίο δεν είχα ποτέ θέμα γιατί τα στέλνει από αποθήκες στο Βέλγιο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Loukas Agelopoulos έγραψε:

Είναι η καινούργια σειρά αυτή που έβγαλε τώρα και μου τη δίνει σε "super" τιμή ακριβώς επειδή ακριβώς είμαι στην εγγύηση. Την πρώτη φορά μου την είχε αλλάξει εντελώς δωρεάν. Τώρα μου ζήτησε 20 δολλάρια για να μου στείλει πάλι sw15 αλλά μου λέει ότι δυστυχός κρατάει μέχρι ένα χρόνο, ή 40 για την καινούργια που δεν σπάει δεν χαλάει:hehe. Με τελωνίο δεν είχα ποτέ θέμα γιατί τα στέλνει από αποθήκες στο Βέλγιο.

Το έχω ξανακούσει αυτό το παραμυθάκι.. .. Δεν σπάει δεν χαλάει. 

 

Έτσι μου έλεγε και για τη γκρι jebao. 

Link to comment
Share on other sites

ρε τον κινέζο.. αυτό με τις sw το έχω διβάσει για τη διαρκεια ζωής του. το λέει και στην περιγραφή  του προιόντος νομίζω

βρήκε το κόλπο ο κινέζος να μην στέλνει δωρεάν αντλίες αντικατάσταση ! :hehe

 

 

Έγινε επεξεργασία - pan_Oz
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος fishbone! έγραψε:

Το έχω ξανακούσει αυτό το παραμυθάκι.. .. Δεν σπάει δεν χαλάει. 

 

Έτσι μου έλεγε και για τη γκρι jebao. 

Πω πω φίλε μη λες τέτοια τώρα και με γεμίζεις άγχος. :AAGGGHHH:

 

πριν 11 ώρες, το μέλος pan_Oz έγραψε:

ρε τον κινέζο.. αυτό με τις sw το έχω διβάσει για τη διαρκεια ζωής του. το λέει και στην περιγραφή  του προιόντος νομίζω

βρήκε το κόλπο ο κινέζος να μην στέλνει δωρεάν αντλίες αντικατάσταση ! :hehe

 

 

Πάνο μου όσο και να το ψάχνω πραγματικά δεν το βλέπω πουθενά αυτό το πράγμα. Ίσα ίσα που λέει "Ceramic shaft for long life and durability"  Το άλλο που το πας. Εγώ στην αρχή είχα παραγγήλει rw. Όταν έφτασαν και είδα ότι ήταν sw του έστειλά mail. Μου απάντησε τότε ότι οι sw ήταν το νεότερο μοντέλο και ότι τις έστειλε για καλύτερες. Πωπω λέω ώραία ξηγήθηκε ο Κινέζος. Που να ξερα. :growl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Coral box QP16. " Δεν σπάει δεν χαλάει" Άντε να δούμε...

20171101_221456.jpg

20171102_152613.jpg

20171102_152650.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Μεγειες Λουκά.Τα σύμβολα του κοντρολερ τι δειχνουν?

Ευχαριστώ Νίκο. Τα σύμβολα είναι τα διάφορα προγράματα. Είναι όπως στις rw με τη διαφορά ότι έχει και ένα που έλεγχεις ασύρματα ταυτόχρονα πολλές αντλίες μαζί. Αν θυμάμε καλά μέχρι 8. Μπορεί να κάνω και λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτες και απροβλημάτιστες!

Link to comment
Share on other sites

Φτου-φτου μην την ματιάσω.πολυ μπροστά το κοντρολακι.ευχομαι να μην κάνεις άλλη παρουσίαση από wave maker γιατί σε βλέπω για ενεσουλες μετα:nurse::hehe

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...