Jump to content

Εστρωσε η όχι?


roulamidi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απλά παίζουν, μην ανησυχείς για αυτό
Ετοιμαζω να σας στείλω βίντεο. Εδώ ξετρελαθει με το κατσαριδακι. Αύριο θα κάνω και τις μετρήσεις μου να δω αν όλα πάνε καλά. Μπορω να βάλω άλλο ενα η όχι ακόμα?

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος roulamidi έγραψε:

Ετοιμαζω να σας στείλω βίντεο. Εδώ ξετρελαθει με το κατσαριδακι. Αύριο θα κάνω και τις μετρήσεις μου να δω αν όλα πάνε καλά. Μπορω να βάλω άλλο ενα η όχι ακόμα?

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα σου πρότεινα να κάνεις μετρήσεις για 3-4 μέρες να βεβαιωθούμε και μετά βάζεις και άλλο ψάρι μην παρασυρθεί το χόμπι θέλει και υπομονή! Ενυδρειακι καραντίνα έχεις ε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η καραντίνα είναι απλή. Μια από τις πλαστικές γιαλες που έχουν στα πετσοπ για ψάρια, το μεγάλο μέγεθος συγκεκριμένα η ακόμα και το πλαστικό κουτί αποθήκευσης που έχουν τα praktiker θα κάνει πρέπει να έχει ένα στρωμένο φίλτρο και αυτό είναι όλο. Το χρησιμοποιούμε για θεραπείες η για καραντίνα δηλαδή βάζεις το καινούργιο ψάρι εκεί για 2 βδομάδες η ένα μήνα ώστε να βεβαιωθείς ότι δεν θα κολλήσει τίποτε τα υπόλοιπα ψάρια στο κυρίως ενυδρείο Ξέχασα να πω πώς δεν χρειάζεται χαλίκι το καλύτερο φίλτρο για καραντίνα είναι το φίλτρο σφουγγάρι που δουλεύει με αεραντλια

Έγινε επεξεργασία - Giannis_62518
διευκρίνηση
Link to comment
Share on other sites

Η καραντίνα είναι απλή. Μια από τις πλαστικές γιαλες που έχουν στα πετσοπ για ψάρια, το μεγάλο μέγεθος συγκεκριμένα η ακόμα και το πλαστικό κουτί αποθήκευσης που έχουν τα praktiker θα κάνει πρέπει να έχει ένα στρωμένο φίλτρο και αυτό είναι όλο. Το χρησιμοποιούμε για θεραπείες η για καραντίνα δηλαδή βάζεις το καινούργιο ψάρι εκεί για 2 βδομάδες η ένα μήνα ώστε να βεβαιωθείς ότι δεν θα κολλήσει τίποτε τα υπόλοιπα ψάρια στο κυρίως ενυδρείο Ξέχασα να πω πώς δεν χρειάζεται χαλίκι το καλύτερο φίλτρο για καραντίνα είναι το φίλτρο σφουγγάρι που δουλεύει με αεραντλια
Και πως διατηρείται η βιολογία χωρίς ψάρια?

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ενα γυάλινο 13 λίτρα. Αεραντλία και φίλτρο εσωτερικό. Αλλά η διαδικασία που ακολούθησα ηταν λάθος

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή ρίχνεις λίγη τροφή κάθε 2,3 μέρες η έχεις το φίλτρο σφουγγάρι μέσα στο ενυδρείο για να έχει βιολογία

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος roulamidi έγραψε:

Εγώ πήρα ενα γυάλινο 13 λίτρα. Αεραντλία και φίλτρο εσωτερικό. Αλλά η διαδικασία που ακολούθησα ηταν λάθος

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι οκ τότε τι φίλτρο είναι;

Και μην ανησυχείς, Όλοι εδώ μέσα ήμασταν serial fish killer μέχρι που μάθαμε.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι οκ τότε τι φίλτρο είναι;
Και μην ανησυχείς, Όλοι εδώ μέσα ήμασταν serial fish killer μέχρι που μάθαμε.
Χαχαχα. Serial fish killer. Εμένα μια φιλη μου με κοροϊδεύει νοσοκόμα ψαριών με λέει. Λοιπον νατα τα μικρά μου. Πως σας φαίνονται


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κορυφή. Πολύ όμορφα!
Σε ευχαριστώ!!! Κι εκανα και τις μετρήσεις μου και πάω καλά. Ουτε αμμωνία ουτε τίποτα. Τα νιτρικά με ανησυχούν που δεν ανέβηκαν ακόμα. Θα δειξει. Πάντως ακολουθώ τις οδηγίες σας κατα γράμμα κι ελπίζω να πάω καλα

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισες είναι χαζή η ερώτηση μου αλλά είναι φυσιολογικό που όλη μέρα το black moor τσιμπολογαει το χαλίκι. Το κανει συνέχεια. Κυριολεκτικά όλη μέρα.....

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος roulamidi έγραψε:

Ισες είναι χαζή η ερώτηση μου αλλά είναι φυσιολογικό που όλη μέρα το black moor τσιμπολογαει το χαλίκι. Το κανει συνέχεια. Κυριολεκτικά όλη μέρα.....

Ειναι φυδιολογικο,προσεχε το μην σφηνωθει χαλικι στο στομα του.
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Giannis_62518 έγραψε:

Φυσιολογικό ναι, φυδιολογικο μάλλον όχι!  lol!

 

Μου αρεσουν οι ανθρωποι με χιουμορ^_^

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Μου αρεσουν οι ανθρωποι με χιουμορ[emoji5]
Χαχαχαχα. Ο κορεκτορας γράφει οτι θελει

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος stav έγραψε:

 

Μου αρεσουν οι ανθρωποι με χιουμορ^_^

Έλα βρε stav μια πλάκα κάναμε. Άνθρωποι είμαστε φυδια κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λυνω το ενα πρόβλημα μου εμφανιζεται άλλο... Τι κάνω τώρα? Δείτε πως έγινε η ανουβια8fff013de1729ebfed02dcce420f6612.jpg

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ανούμπιες προτιμάμε να τις βάζουμε σε σκιερά μέρη του ενυδρείου ή να τους δημιουργούμε σκιά με κάποιο άλλο μεγαλύτερο φυτό.

Η συγκεκριμένη λοιπόν έχει πιάσει άλγη γιατί προφανώς βρίσκεται "καρφί" κάτω από την λάμπα σου.

 

Ρίξε μια ματιά και στο προφίλ του φυτού

btw Την καραντίνα δεν υπάρχει λόγος να την έχεις μόνιμα στημένη και να λειτουργεί.

Έχεις τον απαραίτητο εξοπλισμό έτοιμο και καθαρό και μόλις χρειαστεί την στήνεις...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος roulamidi έγραψε:

Λυνω το ενα πρόβλημα μου εμφανιζεται άλλο... Τι κάνω τώρα? Δείτε πως έγινε η ανουβια8fff013de1729ebfed02dcce420f6612.jpg

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πω πω χάλια είναι βρε Ρούλα.:hehe

Όλα φαίνονται μια χαρά και τα ψαράκια έστρωσαν. Το ενυδρείο είναι ζωντανό και αλλάζει συνέχεια. Κάνε όπως είπε ο Βασίλης και πιάσε μια καρέκλα να το απολαύσεις!:)

Εδώ είμαστε για ότι θέλεις να ρωτήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για άλγη μου κανει..μην κανεις τπτ ακόμα και μην αγχωνεσε!!!μην το ξεψυριζεις το ενυδρείο..αστο λίγο να ηρεμήσει [emoji4]
[emoji39] το ενυδρείο θα ηρεμήσει. Εγώ δεν βλέπω να ηρεμω.....έχετε δίκιο αγχωνομαι πολυ.......

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...