Jump to content

Discus-cube


manos23

Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Σαλαχι έναν λευκό καρχαρία μια φάλαινα ορκα και έναν φαλαινοκαρχαρια.

Σε μπρελοκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 10 ώρες, το μέλος Irakles έγραψε:

ρε Μάνο  βαλε καμι που να ειναι χωρίς αμμο.... του κρύβεις τα σκουλήκια και δεν λεει να βγει απο την αμμο?? 

αυτο βεβαία ειναι καλο για το σαλαχακι!!!

Kρύβεται στην αμμο γιατί ειναι στρεσαρισμένο ακομη

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgosmarios έγραψε:

Σε μπρελοκ?

Όχι αληθινά εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Kρύβεται στην αμμο γιατί ειναι στρεσαρισμένο ακομη

Από χθες το βράδυ έχει ξεκινήσει και κόβει βόλτες στο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρετε εάν πουλάνε ποια ζωντανό κόκκινο σκουλήκι?

Θυμάμαι όταν αγόραζα κοπιποδα για το reef υπήρχαν σε ίδια σακουλάκια σε ψυγείο και ζωντάνια σκουλήκια κόκκινα.

Και εάν βρω ζωντανά σκουλήκια και τα βάλω μέσα στο ενυδρείο ότι δεν φάει το σαλαχι οι δίσκοι κτλπ θα ζήσει?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρετε εάν πουλάνε ποια ζωντανό κόκκινο σκουλήκι?

Θυμάμαι όταν αγόραζα κοπιποδα για το reef υπήρχαν σε ίδια σακουλάκια σε ψυγείο και ζωντάνια σκουλήκια κόκκινα.

Και εάν βρω ζωντανά σκουλήκια και τα βάλω μέσα στο ενυδρείο ότι δεν φάει το σαλαχι οι δίσκοι κτλπ θα ζήσει?

IMAG1120.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από aquascape τι άποψη έχετε? Στην δεξιά πλευρά είναι 5 μεγάλες ρίζες στοιβαγμένες και κρεμασμένες ώστε μην ακουμπάνε στην άμμο και Αριστερά ένας μεγάλος κορμός συν η ρίζα από το φυλοδεντρο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Από χθες το βράδυ έχει ξεκινήσει και κόβει βόλτες στο ενυδρείο.

oταν χαλαρώσει,δεν θα έχει άμμο επανω του γιατί δεν θα θάβεται,τουλάχιστον συχνά

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

oταν χαλαρώσει,δεν θα έχει άμμο επανω του γιατί δεν θα θάβεται,τουλάχιστον συχνά

Έτσι ακριβώς Δημήτρη δεν έχει καθόλου άμμο σήμερα το πρωί που το είδα

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος manos23 έγραψε:

Βρε παιδιά ξέρετε εάν πουλάνε ποια ζωντανό κόκκινο σκουλήκι?

Θυμάμαι όταν αγόραζα κοπιποδα για το reef υπήρχαν σε ίδια σακουλάκια σε ψυγείο και ζωντάνια σκουλήκια κόκκινα.

Και εάν βρω ζωντανά σκουλήκια και τα βάλω μέσα στο ενυδρείο ότι δεν φάει το σαλαχι οι δίσκοι κτλπ θα ζήσει?

IMAG1120.jpg

Απ' οτι μπορω να καταλάβω απο την φωτο μου αρέσει το στήσιμο προς ώρας. Προχώρα και βλέπεις αναλόγως τις ανάγκες των κατοίκων.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Απ' οτι μπορω να καταλάβω απο την φωτο μου αρέσει το στήσιμο προς ώρας. Προχώρα και βλέπεις αναλόγως τις ανάγκες των κατοίκων.

Ελπίζω να είναι αρκετό αυτό το στήσιμο και να είναι άνετοι και οι δίσκοι και το σαλαχακι.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Δίας έγραψε:

Μανο την ορκα τι την ταιζεις;

Πιγκουινους τις ocean nutrition η καρδιά φώκιας stendker αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι με τον λευκό μου βγάζει συνεχώς ick τι να κάνω? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τον θέμα να καίγεται σιγά σιγά :hehe

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Βλέπω τον θέμα να καίγεται σιγά σιγά :hehe

Φίλε παρασκευα όταν υπάρχει Ο κακοπροαίρετος που θα μπει απλά για να κάψει το θεμα και να δημιουργήσει εντάσεις δεν μπω στην διαδικασία να έρθω σε διαμάχη απλά με αρκετή δώση ειρωνείας θα απαντήσω και δεν το λέω για τον (Στρατο) Δια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Μανο αυτα ποσο μεγαλωνουν;;;

Οι γνώμες διίστανται τελικό μέγεθος το δίνουν το μοτορο 50cm και το αρσενικό πάντα γίνεται μικρότερο και με ποιο αργή ανάπτυξη από το θυλικο.

Ο Σταυρός που έχει τον Άβυσσο που το συγκεκριμένο σαλαχακι είναι δικής του γέννας Δηλαδή το συγκεκριμένο είναι f1 μου είπε ότι το αρσενικό που έχει κάτω στην δεξαμενή που έχει τα σαλαχια ο αρσενικός του έχει κολλήσει στα 28cm και δεν έχει πάρει τα τελευταία χρόνια πόντο. Τώρα θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Φίλε παρασκευα όταν υπάρχει Ο κακοπροαίρετος που θα μπει απλά για να κάψει το θεμα και να δημιουργήσει εντάσεις δεν μπω στην διαδικασία να έρθω σε διαμάχη απλά με αρκετή δώση ειρωνείας θα απαντήσω και δεν το λέω για τον (Στρατο) Δια.

 

Δεν θελω να πιστευω οτι υπαρχει διαθεση απο τον Μητσο να ειναι κακοπροαιρετος.Ενταξει μπορει να εχει καποιες ενστασεις,αλλα οκ.

Εγω πλακιτσα εκανα απλα.Χαλαρα παιδιααααα

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Δίας έγραψε:

 

Δεν θελω να πιστευω οτι υπαρχει διαθεση απο τον Μητσο να ειναι κακοπροαιρετος.Ενταξει μπορει να εχει καποιες ενστασεις,αλλα οκ.

Εγω πλακιτσα εκανα απλα.Χαλαρα παιδιααααα

Καλά εννοείται ότι επειδή ξέρω το ύφος σου δεν σε παρεξηγω και σε παίρνω στην πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μια χαρα ρε φιλε .Ειδα κατι 1 μετρό κ ειπα να ρωτησω.θερμοκρασιες παράμετροι ταιριαζουν ολα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Τοτε μια χαρα ρε φιλε .Ειδα κατι 1 μετρό κ ειπα να ρωτησω.θερμοκρασιες παράμετροι ταιριαζουν ολα;;;

Είναι πάρα πολλά είδει σαλαχιων στον Αμαζόνιο αυτά που διατίθενται για ενυδρείο το μεγαλύτερο είναι το leopoldi.

Ναι ταιριάζουν στις παραμέτρους γιατί και στην φύση το συναντάμε στα ίδια ποτάμια που είναι και οι δίσκοι!

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Φίλε παρασκευα όταν υπάρχει Ο κακοπροαίρετος που θα μπει απλά για να κάψει το θεμα και να δημιουργήσει εντάσεις δεν μπω στην διαδικασία να έρθω σε διαμάχη απλά με αρκετή δώση ειρωνείας θα απαντήσω και δεν το λέω για τον (Στρατο) Δια.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...