Jump to content

Παγίδα για κιχλίδες


Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει καμια ιδέα για να πιάσω είτε καποιο ψάρι απο το ενυδρείο?επισης μιας και δεν θα μπορω να βαλω τροφη πως μπορω να πιασω μια μπουκωμενη? Εχω αρκετες πετρες και με τις αποχες δεν γινεται δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Η μπουκωμένη δυστυχώς δέν θα μπεί σε παγίδα αφού δεν τρώει... Άρα η μόνη λύση είναι η απόχη.... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Η μπουκωμένη δυστυχώς δέν θα μπεί σε παγίδα αφού δεν τρώει... Άρα η μόνη λύση είναι η απόχη.... 

Μιας και εισαι στην ομαδα διαχειρισης. Πατησα στην αναζητηση παγιδες και μου εβγαλε καποια θεματα στα οποια μεσα εγραφαν λινκ για παγιδες. Φυσικα ολα ηταν νεκρα αφου ειχαν περασει χρονια. Μηπως πρεπει καπως να σβηστουν καποια θεματα?

 

Σχετικα με εμενα τωρα. Αρα δλδ πρεπει να ξεστησω ολες τις πετρες οπως εκανα στο παρελθον. Μιας και διαβαζω οτι και με μπουκαλι δεν εχετε δει και πολυ προκοπη σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε παραδειγμα απο τα λινκ να καταλάβω γιατι δεν λειτουργούν...θα έπρεπε να δουλεύουν όλα... 

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω θέμα υπάρχει ένα βιντεάκι με αυτοσχέδια παγίδα post 31:)

 

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2011 at 5:13 ΜΜ, το μέλος Δίας έγραψε:
πριν 1 ώρα, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Για δώσε παραδειγμα απο τα λινκ να καταλάβω γιατι δεν λειτουργούν...θα έπρεπε να δουλεύουν όλα... 

Οχι λινκ που οδηγουν εδω μεσα. Λινκ που οδηγουν εξω απο εδω. Οπως πιο πανω. Το ξερω βεβαια οτι ειναι αδυνατο να ψαξει καποιος ενα ενα το τι εγραψε ο καθενας αλλα απλα λεω μηοως υπαρχει καποιος τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει με επιτυχια σε ψαρια ειτε αυτο πιο πανω με το καλσον ειτε με την plexiglass την παγιδα ειτε με το μπουκαλι? Μπαινουν τα ψαρια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμάσει εγω Αλλά θέλει πολύ τύχη και δεν είχα!?

Δυο αποχές σε αφρικανικό αν έχει πολύ πέτρα δεν θα βοηθήσουν επισης..

Ο καλύτερος τρόπος είναι να ξεστησεις και να ξαναστησεις..

Ίσως βρεις κι' άλλα μωρα μεσα.

Υπομονή και καλή τύχη!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με τις 2 αποχες...με εκαναν να νιωθω τοσο χαζος...σαν να λενε δεν βαρεθηκες ακομη?για ποσο θα μας τα σπας αντε φυγε...να παιρνανε τοσο χαλαρα απο διπλα σου και να κρυβονται στην επομενη πετρα....τελικα ξεστησα τελειως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Ότι κι αν προσπάθησα δεν πέτυχε. Μόνο με μια ψαροπαγιδα από πλεξι που αγόρασα κι έβαζα τροφή έπιανα κάποια στιγμή αυτό που ήθελα μαζί με άλλα βέβαια. Μετά έβγαζα αυτό που ήθελα εύκολα. Την είχα πάρει κάνα 30ευρώ όμως. Τώρα για το θηλυκό μπουκωμενο πρέπει να ξεστήσεις......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2019 at 7:43 ΜΜ, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Οχι λινκ που οδηγουν εδω μεσα. Λινκ που οδηγουν εξω απο εδω. Οπως πιο πανω. Το ξερω βεβαια οτι ειναι αδυνατο να ψαξει καποιος ενα ενα το τι εγραψε ο καθενας αλλα απλα λεω μηοως υπαρχει καποιος τροπος.

 

Τα link που δίνεις όπως είπες και εσύ σίγουρα δεν είναι του forum.

Αν θέλεις στείλε μου σε pm για να μην χαλάμε το θεμα,τα links των θεμάτων με τους προβληματικούς συνδέσμους για να διορθώσω χειροκίνητα

οτι χρειάζεται. . .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

βαζεις ενα κομματι plexiglass καθετα μεσα στο ενυδρειο οσο το υψος του ενυδρειου και οσο το πλατος του αφου πρωτα εχεις κανει το μπουκωμενο ψαρι να παει στο μικροτερο μερος του ενυδρειου βγαζεις τις πετρες μονο εκει και το πιανεις ευκολα με  αποχη. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...