Jump to content

Εις μνημην............


nidal

Recommended Posts

alenquercuripera.jpg

Ισως ο ομορφοτερος δισκος που ειχα ποτε μου!!!!

Ειναι ενας Wild Caught Alenquer Curipera, ισως ο πιο ομορφος και σπανιος αγριος δισκος που υπαρχει.Παλευα επι 3 χρονια να τον βρω στην παγκοσμια αγορα!Δυστυχως τον εχασα πριν περιπου 3 μηνες λογω προβληματος της ηλεκτροβανας του pH Controller.

Link to comment
Share on other sites

alenquercuripera.jpg

Ισως ο ομορφοτερος δισκος που ειχα ποτε μου!!!!

Ειναι ενας Wild Caught Alenquer Curipera, ισως ο πιο ομορφος και σπανιος αγριος δισκος που υπαρχει.Παλευα επι 3 χρονια να τον βρω στην παγκοσμια αγορα!Δυστυχως τον εχασα πριν περιπου 3 μηνες λογω προβληματος της ηλεκτροβανας του pH Controller.

πωπω...ρε nidal.....απιστευτο ζωο...............απεριγραπτη απωλεια........ :hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Παγματικά κρίμα Φίλε.

Μη το βάζεις κάτω. Πάμε για άλλα.

Link to comment
Share on other sites

κριμα και ηταν πανεμορφο ψαρι :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απόλυα κα ακόμη μεγαλύτερη όταν οφείλετε σε κάποιο τεχνικό πρόβλημα,(καλά κάνω και δεν χρησιμοποιώ pH Controller).

Link to comment
Share on other sites

Nidal πραγματικά λυπάμαι… πανέμορφο ψάρι

Link to comment
Share on other sites

Ο Red Alenquer ειναι ενας απο τους ποιο ομορφους δισκους που υπαρχουν, αν οχι ο ποιο ομορφος. Και ο Νινταλ τον ειχε με στοργη και προδερμ. Το ψαρι ηταν απιστευτα ομορφο, ολο ζωντανια και απο υγεια και ορεξη για φαγητο, και εμενα θα μπορουσε να φαει. Κριμα!!.. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα φοβερα λυπηρο.

τι εγινε?

πολυ co2? Η ανοδο στο ph?

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα φοβερα λυπηρο.

τι εγινε?

πολυ co2? Η ανοδο στο ph?

μαλλον ph crash......... :hysterical:
Link to comment
Share on other sites

alenquercuripera.jpg

Ισως ο ομορφοτερος δισκος που ειχα ποτε μου!!!!

Ειναι ενας Wild Caught Alenquer Curipera, ισως ο πιο ομορφος και σπανιος αγριος δισκος που υπαρχει.Παλευα επι 3 χρονια να τον βρω στην παγκοσμια αγορα!Δυστυχως τον εχασα πριν περιπου 3 μηνες λογω προβληματος της ηλεκτροβανας του pH Controller.

κριμα για το ομορφο καμαρι σου!!!!ευχομαι να αποκτησεις συντομα καποια αλλα κουκλια σαν και εκεινο μιας και εισαι απο εκεινους που ξερουν να φροντιζουν δισκους

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ph crash......... :hysterical:

Φιλε μου klaz δυστυχως δεν κρασαρε το pH.Το ειχα ηδη χαμηλα οποτε δεν ειχε και πολλα περιθωρια.Απλα κολλησε η ηλεκτροβανα και ενω ο controller εδωσε εντολη να κλεισει αυτη συνεχισε να ειναι ανοιχτη.Δυστυχως τα ψαρια δηλητηριαστηκανε απο το CO2.Για την ιστορια, το βραδυ κατα τις 10 το redox ητανε περι τα 450μV και στις 7 το πρωι εφτασε το μηδεν!!!!! Μιλαμε δηλαδη για πληρως ανοξικο περιβαλλον..........

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε Νινταλ!!Ευχομαι να βρεις εναν ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το συγκεκριμενο ψαρι μιας και το ειχα δει ηταν πραγματικα τελειο και σπανιο.Ολο ζωντανια και χωρις καθολου φοβο προς τον πολυ κοσμο που το εβλεπε.Αλλα ειμαι βεβαιος οτι ο nidal με τις γνωσεις του και το πραγματικα του υπεροχο του ενυδρειο θα το ξανακανει πανεμορφο και θα φιλοξενησει ξανα σπανια και πανεμορφα ειδη.

Keep walking :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμε για την απώλια φίλε!

Άτιμα μηχανηματα, δεν ξέρεις πότε θα σε προδώσουν!

Υπομονή και καλή συνέχεια με τα δισκάκια σου!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...