Jump to content

Ταξιδεύοντας Ανατολικά


kosmas

Recommended Posts

Αφού γνώρισα την λίμνη malawi

Το ξεκίνημα μου λοιπόν με τα χρυσόψαρα δεν έχει ολοκληρωθεί αλλά εδώ που είναι θα με ενδιέφερε η γνώμη σας καλή και κακή για όποια διόρθωση!!!

IMG_0739.JPG

IMG_0740.JPG

IMG_0742.JPG

IMG_0747.JPG

IMG_0750.JPG

IMG_0751.JPG

IMG_0754.JPG

IMG_0758.JPG

Έγινε επεξεργασία - kosmas
  • Like 5
  • love 4
Link to comment
Share on other sites

Απλό και λιτό , εμένα μ'αρέσει :) 

(και μη σου πω ότι εγώ θα έβαζα πιο λίγα, μόνο ένα ξύλο στη μέση με μια ανούμπια πάνω :hehe:

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο minimal αποτέλεσμα!

Η πλάτη είναι χαρτόνι ή βαμμένη αδερφέ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος kosmas έγραψε:

Αφού γνώρισα την λίμνη malawi

Το ξεκίνημα μου λοιπόν με τα χρυσόψαρα δεν έχει ολοκληρωθεί αλλά εδώ που είναι θα με ενδιέφερε η γνώμη σας καλή και κακή για όποια διόρθωση!!!

IMG_0739.JPG

IMG_0740.JPG

IMG_0742.JPG

IMG_0747.JPG

IMG_0750.JPG

IMG_0751.JPG

IMG_0754.JPG

IMG_0758.JPG

Από τα ποιο υπέροχα ενυδρεία που είδα εδώ μέσα .. Βέβαια παίζει ρόλο το ότι λατρεύω τα χρυσόψαρα ! Το μικρό ροζ χρυσοψαρακι( έτσι φαίνεται στη φωτο) μου πήρε το μυαλό Θεέ μου .. Επίσης λατρεύω μαύρο υπόστρωμα (έχω το ίδιο)και δεμένα φυτακια (δε το τολμώ ακόμη μου έχουν χαλάσει κάνα 2 φορές στο παρελθόν) οι ροζ πέτρες τι είναι ? Αχ τρελάθηκα πολύ όμορφο .. Να το χαίρεσαι !:bigemo_harabe_net-66:

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος ManosA έγραψε:

Πολύ όμορφο minimal αποτέλεσμα!

Η πλάτη είναι χαρτόνι ή βαμμένη αδερφέ?

Ευχαριστώ πολύ!!! Η πλάτη είναι βαμμένη 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Coco2410 έγραψε:

Από τα ποιο υπέροχα ενυδρεία που είδα εδώ μέσα .. Βέβαια παίζει ρόλο το ότι λατρεύω τα χρυσόψαρα ! Το μικρό ροζ χρυσοψαρακι( έτσι φαίνεται στη φωτο) μου πήρε το μυαλό Θεέ μου .. Επίσης λατρεύω μαύρο υπόστρωμα (έχω το ίδιο)και δεμένα φυτακια (δε το τολμώ ακόμη μου έχουν χαλάσει κάνα 2 φορές στο παρελθόν) οι ροζ πέτρες τι είναι ? Αχ τρελάθηκα πολύ όμορφο .. Να το χαίρεσαι !:bigemo_harabe_net-66:

Ευχαριστώ πολύ!!! Οι πέτρες είναι μάλλον μη ασβεστολιθικες αφού έγινε τεστ και έχουν μπει μόνο για να βυθίσουν τις ρίζες. Μετά θα τις βγάλω. Φυτά θα βάλω 2-3 ακόμα. Το ψαράκι είναι λευκοχρυσοροζ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγη ειναι αυτη ρε φιλε? Πως και το αποφασισες?

Το ενυδρειο παντως ειναι πολυ ομορφο. Απλο, με εμφαση στα ψαρια.

Αν θα δοκιμαζα μια αλλαγη, θα ηταν τις 2 ριζες να τις κανω μια συνθεση στο κεντρο. 

Εχω και δυο πετρες που χρωματικα νομιζω θα ταιριαζαν. Θα σου στειλω αυριο φωτο και αν σου αρεσουν στις φερνω.

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Antonis K έγραψε:

Τι αλλαγη ειναι αυτη ρε φιλε? Πως και το αποφασισες?

Το ενυδρειο παντως ειναι πολυ ομορφο. Απλο, με εμφαση στα ψαρια.

Αν θα δοκιμαζα μια αλλαγη, θα ηταν τις 2 ριζες να τις κανω μια συνθεση στο κεντρο. 

Εχω και δυο πετρες που χρωματικα νομιζω θα ταιριαζαν. Θα σου στειλω αυριο φωτο και αν σου αρεσουν στις φερνω.

 

Ευχαριστώ Αντώνη!!! Δυο ήταν οι λόγοι. Η γυναίκα και τα παιδιά είχαν βαρεθεί το πετρώδες αφρικανικό scape στο σαλόνι και τα τελευταία ψάρια που φιλοξενούσα (predators) αφού μεγάλωσαν δεν έκαναν για 400 λίτρα ενυδρείο.Θελουν το διπλάσιο. Σε παρακολουθώ και έχω εμπιστοσύνη στο γούστο σου. Στείλε μου 

Link to comment
Share on other sites

το ενδεχόμενο να μπει μια τρίτη ρίζα όπου να συνδέει γεφυρωτά τις άλλες δύο υπερβολή;; Πολύ ωραίο και έτσι πάντως το στήσιμο.. Το υπόστρωμα τι είναι;; Με ενδιαφέρει και εμένα

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος GVC έγραψε:

το ενδεχόμενο να μπει μια τρίτη ρίζα όπου να συνδέει γεφυρωτά τις άλλες δύο υπερβολή;; Πολύ ωραίο και έτσι πάντως το στήσιμο.. Το υπόστρωμα τι είναι;; Με ενδιαφέρει και εμένα

Ευχαριστώ! Δεν θέλω 3η ρίζα,καλύτερα ο χώρος για κολυμπι.Η άμμος είναι https://www.petsupermarket.gr/aquarium-ground-glancy-black-25kg-mt

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει την αμμο αφή στο κατάστημα. Μετά απο λίγο καιρό ξεβάφει και αρχίζει να φαίνεται σαν μπεζ;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος kosmas έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Οι πέτρες είναι μάλλον μη ασβεστολιθικες αφού έγινε τεστ και έχουν μπει μόνο για να βυθίσουν τις ρίζες. Μετά θα τις βγάλω. Φυτά θα βάλω 2-3 ακόμα. Το ψαράκι είναι λευκοχρυσοροζ

 Το παρηγγειλες από κάπου το χρυσόψαρο αυτό ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος GVC έγραψε:

Την έχω δει την αμμο αφή στο κατάστημα. Μετά απο λίγο καιρό ξεβάφει και αρχίζει να φαίνεται σαν μπεζ;;

Εγώ που την έχω πάνω από χρόνο είναι όπως ακριβώς την βλέπεις ..

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο ενυδρειο!! Πεντακαθαρες Φωτογραφιες!! Κουκλια τα Κοκοκοψαρα Σου Φιλαρακι!! 

 

ΜΠΡΑΒΟ !! Κ ΠΑΛΙ  ,ΜΠΡΑΒΟ !! 

 

Καλη Συνεχεια Στο Ταξιδι Σου Ανατολικα !!

 

ta spas.gif

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Coco2410 έγραψε:

 Το παρηγγειλες από κάπου το χρυσόψαρο αυτό ? 

Οχι το βρήκα σε ένα πετ.Aν θες υπάρχει άλλο ένα.Σου στελνω πμ για το μαγαζι

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά,καλή χρονιά σε όλους σας!!! Ενα update μετά από 1,5 χρόνο με τα χρυσά μου

IMG_1127.JPG

IMG_1116.JPG

IMG_1117.JPG

IMG_1119.JPG

IMG_1122.JPG

IMG_1124.JPG

IMG_1125.JPG

IMG_1126.JPG

IMG_1128.JPG

IMG_1130.JPG

IMG_1141.JPG

  • Like 2
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό ενυδρείο και υγιέστατα τα ψαράκια σου. Μπράβο ιδανικό χρυσοψαραδικων. Μην ξεχάσεις να δηλώσεις συμμετοχή στη δημοσκόπηση για τα ενυδρεία?

  • Haha 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Κωστή τι μήκος έχουν τώρα τα χρυσά σου? Είναι μπαμπατσικα βλέπω τα χοντρούλια..... Καλοτρωνε?. Από φιλτρανση δύο έχεις? Να φανταστώ 1.50 μήκος το ενυδρείο αφού είναι 400 λίτρα?

Έγινε επεξεργασία - killerknight
Link to comment
Share on other sites

12-15 εκ. είναι. 150 το μήκος, 2x jbl 1501 τα φίλτρα μου. 2 φορές την ημέρα ταίζω αλλά είναι λαίμαργα. Στο λεπτό έχουν φάει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ εννοείται ότι είναι πειναλεα. Ρίξε μια ματιά στο θέμα το δικό μου να δεις πόσο μεγάλα γίνονται τα μονοουρα?. Εγώ ταιζω τέσσερις φορές τη μέρα. Και τρεις να το κάνεις μην ανησυχείς μια χαρά θα τρώνε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...