Jump to content

μια φοτογραφια απο το ενυδρειο μου ( δεν ειναι το μεσογειακο)


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικες Photos...

Εικόνες που μονο στη φυση μπορουμε να δουμε.... μακαρι να μπορεσουμε να τις βλεπουμε πολλα χρονια ακομα και να μην τα καταστρεψουμε ολα...

Link to comment
Share on other sites

.... μακαρι να μπορεσουμε να τις βλεπουμε πολλα χρονια ακομα και να μην τα καταστρεψουμε ολα...

καλού – κακού … φύλαγε τις φωτογραφίες :hysterical: ..

Link to comment
Share on other sites

ειπα να βγαλω μερικες φοτο απο το ενυδρειο μου

Εντυπωσιακές φωτογραφίες!!!

Πως τα καταφέρνεις και διατηρείς το ενυδρείο σου τόσο φυσικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ανεμώνη σου έχει γίνει λίγο τεράστια μάλλον θέλει φραγκάρισμα .... σε καμιά 10ρια κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακες οι φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Α!!!και κατι ακομα ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο;

Link to comment
Share on other sites

Α!!!και κατι ακομα ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο;

Αν δεις λιγο πιο προσεχτικα θα καταλαβεις οτι ο ΠΟΠΟ κανει πλακα.... δεν ειναι ενυδρειο αλλα ο βυθος της Ινδονησιας :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο καιρο αρχηζω και διαβαζω διαφορα αρθρα θαλασσιας βιολογιας γτ με ενδιαφερει και σαν επαγκελμα και ετισοπως ψαχνομαι επεσα σε αυτες

να σας κανω μια ερωτηση fans corals υπαρχουν στην αγορα η απλος δεν εχετε επειδη ειναι δυσκολο η για καποιο αλλο λογο ???

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο καιρο αρχηζω και διαβαζω διαφορα αρθρα θαλασσιας βιολογιας γτ με ενδιαφερει και σαν επαγκελμα και ετισοπως ψαχνομαι επεσα σε αυτες

Και πολυ καλα κανεις. Καλο ειναι εαν ακομα δεν το εχεις κανει να αποκτησεις καποια βιβλια σχετικα με το θαλασσινο που θα σου δωσουν τεραστια οθηση, περα απο οσα ολα γραφονται στο φορουμ.

να σας κανω μια ερωτηση fans corals υπαρχουν στην αγορα η απλος δεν εχετε επειδη ειναι δυσκολο η για καποιο αλλο λογο ???

Fun corals ερχονται στα μαγαζια. Εννοεις φανταζομαι gorgonia κτλ. Ερχονται, αλλα υπαρχουν χοντρικα 2 κατηγοριες. Οι φωτοσυνθετικες που ειναι σχετικα ευκολες και οι μη φωτοσυνθετικες που θελουν μεγαλες ποσοτητες πλακτον στο ενυδρειο καθημερηνα ενω ειναι ευαισθητες και στο δυνατο φως, οποτε θελουν ιδιαιτερο ενυδρειο. Κατι που ειναι δυσκολο αφου σχεδον ολοι μας εχουμε ενυδρεια με φωτοσυνθετικα κοραλια. Δηλαδη με εντονο το φωτισμο και χαμηλα θρεπτικα που για τα τελευταια κοραλια ειναι απαγορευτικο.

Πιστευω να ημουν χρησιμος. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα

για πες κανα βιβλιο αν ξερεις

εψαχνα για θαλασσια βιολογια αλλα φοβαμαι να μην ειναι πολυ επιστημονικο

επισης τα αρθρα τα εκτυπονω σε χαρτι για να μη κουραζονται τα ματια μου

αρα βιβλια θελω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις λιγο πιο προσεχτικα θα καταλαβεις οτι ο ΠΟΠΟ κανει πλακα.... δεν ειναι ενυδρειο αλλα ο βυθος της Ινδονησιας

Το ηξερα γι αυτο του εκανα την ερωτηση για να δω τι θα απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Το ηξερα γι αυτο του εκανα την ερωτηση για να δω τι θα απαντησει.

Δεν χρειαζεται...αυτα μπορειτε να τα λετε απο κοντα.... θα παρακαλουσα λιγο παραπανω σοβαροτητα για να μην ξαναρχισουμε τα παλια με τα Ban και τις ιστοριες :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

http://planktonforum.org/downloads/Indones...xCRW_00644.html

παιδια ξεχασα και φοτο απο τη φραγκοφαρμα μου

ΖΗΛΕΥΩ ΔΙΑΤΡΙΒΗ ΣΤΗΝ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ/ ΩΚΕΑΝΟΓΡΑΦΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΖΗΛΕΥΩ ΔΙΑΤΡΙΒΗ ΣΤΗΝ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ/ ΩΚΕΑΝΟΓΡΑΦΙΑ

:):thumbdown: δεν λίγο και το μεγάλο κοραλλιογενές φράγμα πάνω από την Αυστραλία και ίσος αλλάξεις γνώμη :)

Link to comment
Share on other sites

http://planktonforum.org/downloads/Indones...xCRW_00644.html

παιδια ξεχασα και φοτο απο τη φραγκοφαρμα μου

ΖΗΛΕΥΩ ΔΙΑΤΡΙΒΗ ΣΤΗΝ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ/ ΩΚΕΑΝΟΓΡΑΦΙΑ

Σκεψου και τα πλεωνεκτηματα εαν το κανεις στο Coral Barrier Reef - Κοραλιωγενες φραγμα της Αυστραλιας... Μιλαμε για το μοναδικο ζωντα οργανισμο που φαινετε απο το διαστημα, εχοντας μηκος κοντα στα 5000χιλιομετρα με απιστευτη βιοποικιλοτητα, και φυσικα εαν βρεθεις εκει, η ομογενεια θα σου παρεχει οτι χρειαστει για να μην θεωρεις οτι η ελλαδα σου λειπει. Ξερεις τωρα, σουβλακια, γαλακτομπουρεκο, μπουζουκια..... Δεν ειναι κακο....! :):thumbdown::)

Link to comment
Share on other sites

άσε βρε ψεύτη αυτό δεν είναι δικό σου είναι το ενυδρείο του θεού. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...