Jump to content

Δυσκολία θαλασσινού


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!!Θέλω πολύ να φτιάξω κι εγώ ένα μικρό θαλασσινό και από όλα αυτά που εχω διαβάσει έχω κάποιες απορίες.Ποσο δύσκολο είναι και τι κόστος έχει μέχρι το τελικό αποτέλεσμα;Μπορώ με κάποιον τρόπο να γλυτώσω σκιμερ και σαμπ;επίσης εάν πάρω ένα 50λιτρο ενυδρείο τι μπορώ να βάλω μέσα πέρα από τον βραχο;τα κοραλια είναι πράγματι τόσο δύσκολα και θέλουν τύχη να σου "πιασουν" και τι φωτισμό θέλουν;παίζουν ρόλο οι τιμές πεχα;επίσης υπάρχουν συγκεκριμένα ενυδρεία με λάμπες για θαλασσινο;συγνώμη για τις πολλές ερωτησεις αλλά μεγευτηκα κι εγώ με την ομορφιά του θαλασσινού!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χριστιάνα, 

 

Μπορείς να φτιάξεις ένα ωραίο μικρό ενυδρειάκι με ένα ζευγάρι κλόουν, γαρίδα και μανιταράκια, ζωάνθους.

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω λίνκ και θα σου λυθθούν πολλές απορίες. 

Φυσικά ρώτα ότι θέλεις και απο εξοπλισμό μπορείς να βρείς και μεταχειρισμένο έτσι ώστε να μειώσεις το κόστος. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Καλησπέρα Χριστιάνα, 

 

Μπορείς να φτιάξεις ένα ωραίο μικρό ενυδρειάκι με ένα ζευγάρι κλόουν, γαρίδα και μανιταράκια, ζωάνθους.

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω λίνκ και θα σου λυθθούν πολλές απορίες. 

Φυσικά ρώτα ότι θέλεις και απο εξοπλισμό μπορείς να βρείς και μεταχειρισμένο έτσι ώστε να μειώσεις το κόστος. 

 

 

Σευχαριστω πάρα πολύ!πόσα λίτρα θέλουν τα κλοουν;για ένα ζευγάρι πχ.το άρθρο το έχω διαβάσει κ έχω κατατοπίσει κάπως 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Christianna έγραψε:

Σευχαριστω πάρα πολύ!πόσα λίτρα θέλουν τα κλοουν;για ένα ζευγάρι πχ.το άρθρο το έχω διαβάσει κ έχω κατατοπίσει κάπως 

Για εμένα μια ιδανική διάσταση θα ήταν 50×50 και 40 με 50 ύψος που θα με ικανοποιούσε και για το μέλλον εκτός από το ζευγάρι κλόουν.

Όμως για μόνο αυτά θα μπορούσες και λιγότερα λίτρα.  Ακόμα και σε 60λιτρα άλλα με πολλούς περιορισμούς!

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...