Jump to content

120λιτρα παει για φυτεμενο με restart.


Recommended Posts

φιλοι μαζι με τα φυτα μπουκαρε και αυτο . 

ειναι planorbella duryi απο οτι ειδα .

τρωει τα φυτα λετε ;

να μου πεις τι ρωταω ε ; εαν δεν εχει να φαει σε καινουργιο ενυδρειο θα τα αφηνε ; 

θα το βγαζατε ; 

ειναι ομορφο ρε γαμωτο !!!!

IMG-4e107af335959734a25f6c1aa84272d1-V_edited.jpg

Έγινε επεξεργασία - george rapp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι,ramshorn. Δεν τρωνε τα φυτα, αλλα μπορει να γινουν μεγαααλο κοπαδι ....

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου @natateo τα μαυρακια (θυμασαι που το ειχα αναφερει) , ακριδες μολις μεγαλωσανε πολλα , δηλαδη εβλεπα αρκετα μεγαλα πλεον , ακριδες , αγορασα λιμνομπιουμ και σε 60 λεπτα εχασα το 1/3 απο το κυπελακι !!!!!

το βγαλαμε και οσο και αν σου φανει περιεργο!!!!!!ειναι στο δικο μου απο το οποιο εβγαλα αυτα που κλεγομαι παραπανω!!! το κοιταζω ομως ! ειναι υπο επιτήρηση .

ειναι κοκκινο και ομορφο , δε μας πηγε να το ξαποστειλουμε .

για να δω ;  σε εμενα εχει τροφη δεν ειναι καινουργιο ενυδρειο , θα την πεσει στα φυτα τα υγιη ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος george rapp έγραψε:

τα δικα μου @natateo τα μαυρακια (θυμασαι που το ειχα αναφερει) , ακριδες μολις μεγαλωσανε πολλα , δηλαδη εβλεπα αρκετα μεγαλα πλεον , ακριδες , αγορασα λιμνομπιουμ και σε 60 λεπτα εχασα το 1/3 απο το κυπελακι !!!!!

το βγαλαμε και οσο και αν σου φανει περιεργο!!!!!!ειναι στο δικο μου απο το οποιο εβγαλα αυτα που κλεγομαι παραπανω!!! το κοιταζω ομως ! ειναι υπο επιτήρηση .

ειναι κοκκινο και ομορφο , δε μας πηγε να το ξαποστειλουμε .

για να δω ;  σε εμενα εχει τροφη δεν ειναι καινουργιο ενυδρειο , θα την πεσει στα φυτα τα υγιη ; 

 

Σ΄εμενα δεν κάνουν ζημιες..... Τα δικα σου απο Τσερνομπιλ ειναι;;;; :D ή πιο νοστημα φυτα εχεις......:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω μιλαμε για αυτα στην φώτο.

Σαν χελώνες σε μαρούλι δεν είχα γράψει ; Το κόβανε το λιμνομπιουμ σαν βούτυ

στεναχωρήθηκα που τα εστειλα , εχω πολλα ακομα φυσικα , παντα θα εχω .

τα μεγάλα έβγαλα.large.PSX_20191202_221419.jpg.dcbed201b59c30e6b7b0346095d83a2d.jpglarge.PSX_20200301_221502.jpg.ecdd2044a639edd1396a63838380f371.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:)Χριστός Ανέστη!

Και τα δικά μου τρώνε φυτάκια όταν πεινάνε. Ωστόσο καθαρίζουν κιόλας, το θέμα είναι να περιορίζονται σε αριθμό, προκύπτει ζήτημα όταν γίνονται πάρα πολλά. Εγώ καταφέρνω να τα ελέγχω γιατί τα ταίζω στα παφερ.

Τα κόκκινα είναι πολύ ομορφα!

 

Το ενυδρείο γίνεται πανέμορφο!!

Έγινε επεξεργασία - gixxer
Link to comment
Share on other sites

@gixxerη αληθεια ειναι οτι ξεπαστρεψα ΟΛΑ τα μεγαλα αλλα και τα μεσαια μεγεθη και τωρα το λιμνομπιουμ και το κερατοφυλλο πνίγουν το ενυδρειο .

τωρα δε θα τα πειραξω αλλο να αποκατασταθει μια ισορροπία.

χρονια πολλα χρηστος ανεστη . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστός Ανέστη,

εμένα πρόβλημα μου δημιουργούσε το Lymnaea stagnalis (pond snail), το κερατόφυλλο το τσάκισε. Τα bladder δεν έχουν πιαστεί ακόμη πάνω στο έγκλημα! Το ramshorn από την άλλη είναι μια χαρα αποδοτικότατο στο καθάρισμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτο πιο πανω εχεις πολυ μπιχλα στον βυθο. Θελει λιγο σκουπα (με το μετρο, βεβαια) :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@natateo ειναι παλια φωτογραφια , την εκανα και εκανα και μια αλλαγη στην θεση του ξυλου μεσα .

ηταν τοτε που ειχα γραψει σε αλλα σχολια οτι εχασα το ψαρι !

δε το εβλεπα , δεν εβλεπα τιποτα , σκαλισα την κολαση !

αναγκαστηκα να κανω 80% αλλαγη εκεινη την ημερα ενω φοβομουν και περιμενα τα χειρωτερα μετα .

ευτυχως δεν εγινε τιποτα , ολα πηγαν μια χαρα , ενω προς εκλπηξη μου με το που προσθεσα νερο και ξανα ειδα τον φαφουτη το πρωτο πραγμα που ηθελε ηταν να παιξει-νευριασει !

υπηρχε πραγματι μια εποχη που ειχα παει το βιοτοπικο σε αλλο επιπεδο , βιοτοπικο λιμανι του πειραια !

αφηνα τα ξερα φυλα σε αποσυνθεση αρκετα , ειχα τρομερη ποσοτητα σαλιγκαριων κ.α .

τωρα δεν το ξανα αφηνω ετσι διοτι τρομαξα με την ανατάραξη του βυθου τοτε .

οχι φυσικα οτι ειναι καθαρος ο βυθος μου τωρα , αλλα τουλαχιστον φαινονται το χαλικι . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...