Jump to content

Clea (Anentome) Helena Snail


Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο σαλιγκαρι; αν ναι, είχε κάποιο αποτέλεσμα για να μειώσω το πλήθυσμο άλλων σαλιγκαριων μέσα στ ενυδρείο; 

Link to comment
Share on other sites

Είχα γεμίσει με mts και τα Helena βοήθησαν πάρα πολύ στο τελικό στάδιο όμως. Είχε προηγηθεί για αρκετές εβδομάδες αφαίρεση με το χέρι μεγάλου αριθμού σαλιγκαριων και στο τέλος μπήκαν τα Helena μαζί με ένα κοπάδι sidthimumki τα οποία μέσα σε λίγο καιρό αντιμετώπισαν πλήρως τα mts.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα βοηθήσει πολύ να μην αφήνεις περίσσευμα τροφή μέσα στο ενυδρείο τη νύχτα. Εάν έχεις νυχτοβια ψάρια θέλει καλούς υπολογισμούς στις ποσότητες τροφής.

Link to comment
Share on other sites

Και πάντα υπό την προϋπόθεση ότι το νερό σου είναι συμβατό με αυτούς τους οργανισμούς. Εάν δεν είναι συμβατό δεν τα χρησιμοποιείς και τα αφαιρεις χειροκίνητα. Σιγά σιγά θα μειωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εγω κάνουν καλή δουλειά. Σε κάνα δυο μήνες θα καθαρισεις. Αυτή τη στιγμή σπάνια βλέπω σαλιγκάρι στο ενυδρείο και πίστεψέ με είχα βαρεθεί να τα μαζεύω από το τζάμι. Αν ήσουν κοντά θα σου έδεινα τα δικά μου γέννησαν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Θα στα καθαρίσουν όλα!!Μετά γεννάνε όποτε μην πάρεις πολλά γιατί θα βάζει αγγελίες για να χαρίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...