Jump to content

Okidoki

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Σε 180 λίτρα ενυδρείο με 1 μέτρο μήκος θα βάζατε ένα χαρεμι yellow tail acei? Ας πούμε 4 θηλυκά και ένα αρσενικό? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Okidoki έγραψε:

Παιδιά μια ερώτηση. Σε 180 λίτρα ενυδρείο με 1 μέτρο μήκος θα βάζατε ένα χαρεμι yellow tail acei? Ας πούμε 4 θηλυκά και ένα αρσενικό? 

Τα acei είναι ήρεμα ψαρια εγώ θα έβαζα 2 και 7-8 αν είναι μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tkalamat έγραψε:

Τα acei είναι ήρεμα ψαρια εγώ θα έβαζα 2 και 7-8 αν είναι μικρά.

Ναι τα έχω βρει αρκετά μικρά απλά ξέρω ότι μπορεί να γίνουν πάνω από 10 εκατοστά το καθένα! Για όσο είναι μικρά είμαι καλά αλλά οταν μεγαλώσουν δεν θα υπάρξει πρόβλημα? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Okidoki έγραψε:

Ναι τα έχω βρει αρκετά μικρά απλά ξέρω ότι μπορεί να γίνουν πάνω από 10 εκατοστά το καθένα! Για όσο είναι μικρά είμαι καλά αλλά οταν μεγαλώσουν δεν θα υπάρξει πρόβλημα? 

 

Τώρα που είναι μικρά δεν ξεχωρίζουν τα αρσενικά από τα θηλυκά όταν μεγαλώσουν ίσος χρειαστεί να βγάλεις μερικά αρσενικά αν είναι πολλά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος tkalamat έγραψε:

 

Τώρα που είναι μικρά δεν ξεχωρίζουν τα αρσενικά από τα θηλυκά όταν μεγαλώσουν ίσος χρειαστεί να βγάλεις μερικά αρσενικά αν είναι πολλά.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και Χριστός ανέστη φίλε μου! Μια ακόμα ερώτηση θέλω να κάνω αν είναι εύκολο! Εσύ σε ένα μέτρο ενυδρείο πόσα ενήλικα θα άφηνες μέσα έχοντας υπόψην και το τελικό τους μέγεθος? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Okidoki έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και Χριστός ανέστη φίλε μου! Μια ακόμα ερώτηση θέλω να κάνω αν είναι εύκολο! Εσύ σε ένα μέτρο ενυδρείο πόσα ενήλικα θα άφηνες μέσα έχοντας υπόψην και το τελικό τους μέγεθος? 

 

 

Χρόνια πολλά αληθώς ανέστη αν έχεις καλό φίλτρο που πρέπει να γυρίζει τα λίτρα σου 5-6 φορές την ώρα  και αρκετές πέτρες να κρύβονται νομίζω ότι και με 10 δεν θα έχεις πρόβλημα αλά αυτά δεν είναι πάντα  το ίδιο εξαρτάτε από πολλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...