Jump to content

Βοήθεια με γκουραμι


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούργιος στο χόμπι αυτό έχω ενυδρείο 100λ έχω μόλις 3 μέρες πού έβαλε ψαράκια και έχω παρατηρήσει πώς το γκουραμι δεν έχει τόσο πολύ όρεξη μένει συνέχεια στάσιμο καί δεν προλάβει να φάει φταίει μήπως που δεν έχει κάποια θηλυκιά όπως έχουν τα άλλα ψάρια?

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετρήσεις έχεις κάνει?Πώς είναι?

 

Άν μπορείς βάλε φωτό/βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Μετρήσεις έχεις κάνει?Πώς είναι?
 
Άν μπορείς βάλε φωτό/βίντεο
Αν δεν βλέπεις να προσπαθεισω κάποια άλλη να βγάλωf1eca5bb39ac54949aee7021f9b95a5d.jpg

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος koronis.v έγραψε:

 

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούργιος στο χόμπι αυτό έχω ενυδρείο 100λ έχω μόλις 3 μέρες πού έβαλε ψαράκια και έχω παρατηρήσει πώς το γκουραμι δεν έχει τόσο πολύ όρεξη μένει συνέχεια στάσιμο καί δεν προλάβει να φάει φταίει μήπως που δεν έχει κάποια θηλυκιά όπως έχουν τα άλλα ψάρια?

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Σαν συμβουλή, όταν παίρνεις ψαράκια να τα παρατηρείς να είναι δραστήρια πάντα! Αν τα αγοράζεις από κοντά βέβαια. 
Μπορεί το ψαράκι σου είναι ταλαιπωρημένο από εκεί που το αγόρασες. Παρατήρησε το αν το βράδυ που κλείνεις τα φώτα είναι δραστήριο; 
Τί αλλά ψάρια έχεις; Εμένα μου φαίνεται ότι αυτό είναι θηλυκό (ασημί) Dwarf gourami. Ποιο είδος είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σαν συμβουλή, όταν παίρνεις ψαράκια να τα παρατηρείς να είναι δραστήρια πάντα! Αν τα αγοράζεις από κοντά βέβαια. 
Μπορεί το ψαράκι σου είναι ταλαιπωρημένο από εκεί που το αγόρασες. Παρατήρησε το αν το βράδυ που κλείνεις τα φώτα είναι δραστήριο; 
Τί αλλά ψάρια έχεις; Εμένα μου φαίνεται ότι αυτό είναι θηλυκό (ασημί) Dwarf gourami. Ποιο είδος είναι;
Δεν έχω ιδέα τι είδος είναι το πήρα σαν γκουραμι εχο 2 μόλι 2 ξιφοφορους 2 πλατι και κοπαδοψαρα..

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε πως ήξερες ότι θέλει «θηλυκιά» ?? 

Τέλος πάντων, παρατήρησε το, λογικά είναι ταλαιπωρημένο.

Ελπίζω να ζήσει και μετά λέμε και τα υπόλοιπα αν θέλεις να τα έχεις ζευγάρι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετρησεις νερου;

Αν το ενυδρειο δεν ειναι στρωμενο και εβαλες ολα τα ψαρια μαζι, το αποτελεσμα ενα θα ειναι - :rip_1: ολα τα ψαρια....

Link to comment
Share on other sites

Μετρησεις νερου;
Αν το ενυδρειο δεν ειναι στρωμενο και εβαλες ολα τα ψαρια μαζι, το αποτελεσμα ενα θα ειναι - :rip_1: ολα τα ψαρια....
Το είχα 3 εβδομάδες χωρίς ψάρια έκανα μετρισισ και ήτανε ότι είχα διαβάσει πως καταλάβεις αν έχει στρώσει?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...