Jump to content

180αρι για ζωοτοκα


Jester

Recommended Posts

Τα φυτα τα περνας απο τεστ για το ποιο αντεχει :D

Ριξε καλιο.

Τωρα με τα ψαρια θα ανεβουν τα νιτρικα και φωσφορικα, αλλά χωρις καλιο..... δεν...

Link to comment
Share on other sites

Μωρε την πατησα με τα φυτα. Βρασανε στην αποθηκη. Εκει που ελεγα πως θα πεταξω ενα σκασμο μου μεινανε 2 χουφτες. Απο 32 ειδη μεινανε καμμια δεκαρια. 

 

Κοιτα αρχισα ταισμα με profito 1/3 της δοσολογιας. φοβαμαι να το ανεβασω γιατι ηδη εχω αλγες (βεβαια εχω και ενα μπουκαλι algexit 😁). Λες να τσιμπησω σκετο καλιο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτά τι είναι; Οι ρίζες από πλατάνια; 

IMG_20221004_144923.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλατανοριζες ειναι. προσωρινες μεχρι να μεγαλωσουν τα στεμ για να νιωθουν ανετα τα ψαρια. Θα λιωσουν στο εξαμηνο μαξ.

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 4:12 ΜΜ, το μέλος Jester έγραψε:

Ναι πλατανοριζες ειναι. προσωρινες μεχρι να μεγαλωσουν τα στεμ για να νιωθουν ανετα τα ψαρια. Θα λιωσουν στο εξαμηνο μαξ.

κριμα... πολυ ομορφες!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, natateo said:

κριμα... πολυ ομορφες!

Υπεροχες ειναι , στους μονομαχους μου φαινονται ακομα καλυτερες. Αμα ξαναπαω θα τον κοψω ολον τον πλατανο μου φαινεται 😝😆

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντυπωσιακά κομμάτια! Φανταστικά....λιώνουν είπες;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι αναμεσα σε λιωσιμο και αποκολληση. Βεβαια αυτα σε σχεδον καθαρη α/ο και με τις γαριδες να τις βοσκάνε. Τα κεντρικά/πιο παχια ριζιδια σιγουρα θα κρατήσουν καιρο. Στους μονομάχους τα εχω τρεις μηνες μεσα εχουν μια φθορά της τάξης του 10-15%.  Κορμό κανονικό απο πλατάνι που έχω στο χρυσοψαράδικο ο ένας κράτησε 6 χρονια και μετά αρχισε να σπάει, σε σημείο τωρα ειναι 4 κομμάτια 40 εκατοστά απο 2+ μέτρα αρχικό μηκος και ο άλλος πλησιάζει 10ετία και δεν φαινεται να χαμπαριάζει. Παντως ειναι πανέμορφο ξύλο και δεν το περνάω ποτέ με γυαλόχαρτο γιατι μαρέσει αυτό το γρέζι του ξύλου.

 

Ενα μειονέκτημα που βρήκα ειναι πως εχω χασει 2 καρδινάλιους, μπλεχτήκανε σε πυκνό σημείο και σκάσανε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια συγκριτικη. Προχωραμε με αργα και σταθερα βηματα.IMG_0264.thumb.jpg.ae4139606e5185c0bc03e814ea421c51.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...