Jump to content

AQUAEL NANO REEF DUO 49LT


iraklis84

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμουν κ εγώ σιγά σιγά να δοκίμαζα θαλασσινό ενυδρείο. Κ θα ήθελα γνώμες για το συγκεκριμένο εάν γνωρίζει κάποιος.
ΣΚοπός είναι ένα nano reef με 2-3 κοράλια και 3-4 ψαράκια.  όχι κάτι παραπάνω γιατι ξέρω πως ειναι αρκετά δύσκολο και θέλει πολύ διάβασμα. Πράγμα που έχω αρχισει εδω και κάτι μέρες.

Λόγο του bugdet διάλκεξα το aquael. και λόγο χώρου (παντόφλας) :D
 

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχή φίλε. 

Αν ασχοληθείς με το θαλασσινό ενυδρείο είτε μικρό είτε μεγάλο θα πρέπει να διαβάσεις.  Αλλιώς απλά θα κλαις τα λεφτά σου που αντίστοιχα θα είναι λίγα ή πολλά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To πηρα το ενυδρειο.  Νεκρο βραχο και αραγωνιτη επισης νεκρο. Λέω να το αφησω γυρω στους 2 μήνες να στρώσει μεχρι να διαβασω :D
 

Link to comment
Share on other sites

πηρες βακτηρια , κυκλοφοριτη κτλ; θα στρωσεις με τροφη;

Link to comment
Share on other sites

Για τα κοράλλια οκ, μπορείς κ περισσότερα, αλλά 3-4 ψαράκια σε 49 λίτρα δεν θα το ελεγα

Έγινε επεξεργασία - michalos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

πηρες βακτηρια , κυκλοφοριτη κτλ; θα στρωσεις με τροφη;

βακτηρια εχω απο το αλλο ενυδρειο. με τροφη στρώνω. αν κ σκεφτηκα να πετάξω αμμωνια. το φιλτρο που εχει λεει δεν χρειαζεται κυκλοφοριτης. τωρα τι να πω δεν ξερω. θα δειξει στην πορεια αν χρειαστει θα παρω οπως κ skimmer.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος michalos έγραψε:

Για τα κοράλλια οκ, μπορείς κ περισσότερα, αλλά 3-4 ψαράκια σε 49 λίτρα δεν θα το ελεγα

1 clownfish ελεγα να βαλω για αρχη. αλλα δεν μπορω να βρω το τελικό του μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Iraklis Saltos έγραψε:

1 clownfish ελεγα να βαλω για αρχη. αλλα δεν μπορω να βρω το τελικό του μέγεθος.

Το τελικό μέγεθος είναι γύρω στα 8εκ μπορείς να βάλεις ένα ζευγάρι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...