Jump to content

Ενυδρείο 55λιτρων με 1 χρυσόψαρο 7cm


Lef4691

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Σε λίγο καιρό θα μου χαρίσουν ένα ενυδρείο 55λιτρων. Έχουν ένα χρυσόψαρο κίτρινο γύρω στα 7cm κίτρινο, έχει φίλτρο εσωτερικό αλλά σκέφτομαι να πάρω μια EHEIM INTERNAL FILTER PICKUP 60 και μια αεραντλία EHEIM AIR-PUMP ADJUSTABLE 100.

Λεω να αγοράσω άλλο ένα χρυσόψαρο κίτρινο και 2 black moors θα είναι πολλά ψαράκια για 55αρι ενυδρείο;

Ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σου παραθέτω παρακάτω κάποια άρθρα από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί εντατικά με τα χρυσόψαρα.

Όταν τελειώσεις το διάβασμα πιστεύω ότι θα έχεις πάρει κάποιες επιπλέον γνώσεις για αυτά τα ψάρια και θα εισαι σε θέση να απαντήσεις μόνος σου στην ερωτηση:

πριν 21 λεπτά, το μέλος Lef4691 έγραψε:

Λεω να αγοράσω άλλο ένα χρυσόψαρο κίτρινο και 2 black moors θα είναι πολλά ψαράκια για 55αρι ενυδρείο;

https://www.aquazone.gr/forums/topic/114120-γενικά-περί-χρυσόψαρων/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα. Δες λίγο και αυτά τα άρθρα προσεκτικά. Το μέγεθος του ενυδρείου σου πολύ οριακά κάνει για τα δύο moore που για μένα και πάλι θες ενυδρείο 80 λίτρων και άνω, όπως επίσης και εξωτερικό φίλτρο 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Antonis K έγραψε:

Καλησπέρα.

Σου παραθέτω παρακάτω κάποια άρθρα από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί εντατικά με τα χρυσόψαρα.

Όταν τελειώσεις το διάβασμα πιστεύω ότι θα έχεις πάρει κάποιες επιπλέον γνώσεις για αυτά τα ψάρια και θα εισαι σε θέση να απαντήσεις μόνος σου στην ερωτηση:

https://www.aquazone.gr/forums/topic/114120-γενικά-περί-χρυσόψαρων/

 

 

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Φίλε μου καλησπέρα. Δες λίγο και αυτά τα άρθρα προσεκτικά. Το μέγεθος του ενυδρείου σου πολύ οριακά κάνει για τα δύο moore που για μένα και πάλι θες ενυδρείο 80 λίτρων και άνω, όπως επίσης και εξωτερικό φίλτρο 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θα τα διαβάσω αλλά από ότι καταλαβαίνω μάλλον θα μείνει μόνο του το χρυσόψαρο που μου χαρίζουν. Κρίμα γιατί θα ήθελα να είχε άλλο ένα τουλάχιστον ψαράκι για παρέα 😏

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...