Jump to content

Red sea max nano?waterbox 20 ή κάτι άλλο!


Vasilisk

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους έχω μπει στο πειρασμό μετά από πρόσφατο φτιάξιμο ενός φυτεμένου με bonsai να φτιάξω και ένα nano reef! Οι σκέψεις μετά από αρκετό ψάξιμο είναι είτε έτοιμο Red Sea nano max το οποίο χρειάζεται 30 μέρες αναμονή από την στιγμή της παραγγελίας  που ολα του τα περφερειακα είναι αρκετά καλά και ιδίως το φως. Από την άλλη  το Waterbox  cube 20 υπάρχει έτοιμο σαν γυάλα με το sub και την αντίστροφη. Με το στήσιμο και στα δυο χωρίς βάση το κόστος είναι κοντά στα 1200 . Θεωρείται κάποια άλλη μάρκα αξιόλογη ή κάποιον κατασκευαστή για αυτά τα λίτρα. Θέλω τα φωτα σας και αν υπάρχει και εμπειρία από αυτά ενυδρεία! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη το φτιάχνεις μόνος σου.

Αν πάλι το κόστος δεν σε ενοχλεί προχώρα στην έτοιμη λύση.

Στο reef τα δύσκολα ξεκινάνε μετά....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα και εγώ για αυτά τα ενυδρεία. Μεγάλη μου αγάπη το red με φοβερό φωτιστικό με τα ποιο καλά σχόλια. Ποιο φτηνό το water box  και αυτό θα το έφτιαχνα με εξοπλισμό που θα ήθελα εγώ. Για εμένα ποιο καλή λύση είναι ένα reef με κάτω σαμπ ποιο πολλές επιλογές εξοπλισμού και περισσότερη άνεση. Τώρα αν θες σαμπ πλάτης για τους δικούς σου λόγους θα πήγαινα στο red sea. Διάβασε αρκετά και ρώτα και θα είναι ποιο εύκολα και στο τέλος ποιο οικονομικά γλιτώνοντας από άσκοπες αγορές που στο τέλος δεν θα σε ευχαριστούν. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...