Jump to content

Αδυνατισμενο molly κ corydoras


Recommended Posts

πριν 29 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Αυτα εχω βρει και εγω, thanks.   Μπλα μπλα μπλα....μπλα μπλα μπλα μπλα....:) Εχω και εγω ιντερνετ , ξερω να παταω και το enter μερικες φορες :hehe:

τι περιεχει ειναι η ερωτηση....? εκτος απο εκχυλισματα κεταπανγκ και βιτ Β1.... Για αλατι ουτε λεξη....

Μπορει να γραφει πανω σε κουτακι απο πισω με μικρα γραμματα....για αυτο ζητησα να το δει η Ευαγγελια.

Καλησπέρα! Λοιπόν δεν γράφει τπτ!  Έβγαλα όλο το αυτοκόλλητο αλλά γράφει απλα τα ίδια στα αγγλικά.. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω παλεύει το κακόμοιρο τόσο καιρό.. Το μόλι το έχασα.. Δεν βλέπω να βοηθάει τπτ.. Κ το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω τι έχει ώστε να το βοηθήσω του βάζω esha 2000 κοντά 3 εβδομάδες.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Αυτα εχω βρει και εγω, thanks.   Μπλα μπλα μπλα....μπλα μπλα μπλα μπλα....:) Εχω και εγω ιντερνετ , ξερω να παταω και το enter μερικες φορες :hehe:

τι περιεχει ειναι η ερωτηση....? εκτος απο εκχυλισματα κεταπανγκ και βιτ Β1.... Για αλατι ουτε λεξη....

Μπορει να γραφει πανω σε κουτακι απο πισω με μικρα γραμματα....για αυτο ζητησα να το δει η Ευαγγελια.

Ωραία άκου πάτα caps Lock, delete,enter και στο τέλος F1 και νομίζω θα το βγάλει ακριβώς τι έχει.

Εκεί είναι το λάθος πατάς μόνο enter

 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

 

Καθολου απιθανο.... εχω δει πααρα πολλες φορες σε αλυσιδες πετ σοπ τετοια ψαρια( μιλαμε για φυματιωση).....ειδικά σε ζωοτοκα....:(

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι η φιματιωση πάντως από τις εικόνες που βλέπω στο ίντερνετ δεν μοιάζει με αυτό. Βέβαια δεν μοιάζει κ. Ε κάτι γενικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Το αλάτι της Tropical είναι αρκετά καλό, το έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.Το κακό είναι ότι άν είναι μυκοβακτήριο το αλάτι δυστυχώς δέν θα βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Το αλάτι της Tropical είναι αρκετά καλό, το έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.Το κακό είναι ότι άν είναι μυκοβακτήριο το αλάτι δυστυχώς δέν θα βοηθήσει

Γενικά δεν βλέπω να βοηθαει κ τπτ Δυστυχώς... 😔

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα είδα κ κατι άσπρα μικρά στίγματα πάνω του δυστυχώς δεν φαίνονται σε φωτογραφίες αλλά έχει αρχίσει κ γέρνει... Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω η δεν έχει ελπίδες;

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ έγραψε:

Καλημέρα! Σήμερα είδα κ κατι άσπρα μικρά στίγματα πάνω του δυστυχώς δεν φαίνονται σε φωτογραφίες αλλά έχει αρχίσει κ γέρνει... Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω η δεν έχει ελπίδες;

Αν έχει άσπρα στίγματα, τότε μπορεί να έχει και ich το ψάρι.....αν έχει επίσης χάσει και πλευσιμότητα ακόμη χειρότερα.....δεν ξέρω πλέον αν πορεί να γίνει κάτι...τα άλλα ψάρια πως είναι? Καραντίνα να φανταστώ δεν υπάρχει....

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Αν έχει άσπρα στίγματα, τότε μπορεί να έχει και ich το ψάρι.....αν έχει επίσης χάσει και πλευσιμότητα ακόμη χειρότερα.....δεν ξέρω πλέον αν πορεί να γίνει κάτι...τα άλλα ψάρια πως είναι? Καραντίνα να φανταστώ δεν υπάρχει....

Σε καραντίνα είναι το ψάρι. 

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάμε στην αρχή και το πιο σημαντικό ( ο κύκλος του αζώτου) από τη στιγμή που δεν έγινε αυτό , τότε αντιμετωπίζεις και τα προβλήματα αυτός είναι ένας σοβαρός λόγος γιατί τα ψάρια σου δεν είναι εντάξει. Σε ένα μη στρωμένο οικοσύστημα αντιμετωπίζεις αυτά τα προβλήματα και ακόμα περισσότερα που στη συνέχεια έρχεται και ο θάνατος στα ψάρια . Γνώμη μου είναι να μην τα παρατήσεις εάν χάσεις τα ζωντανά και στη συνέχεια να φτιάξεις ένα ενυδρείο  με σωστό  βιότοπο κτλ και να ξεκινήσεις από την αρχή .

Έτσι ξεκίνησα και εγώ στην αρχή και έχασα όλα τα ζωντανά μου .

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Άρα πάμε στην αρχή και το πιο σημαντικό ( ο κύκλος του αζώτου) από τη στιγμή που δεν έγινε αυτό , τότε αντιμετωπίζεις και τα προβλήματα αυτός είναι ένας σοβαρός λόγος γιατί τα ψάρια σου δεν είναι εντάξει. Σε ένα μη στρωμένο οικοσύστημα αντιμετωπίζεις αυτά τα προβλήματα και ακόμα περισσότερα που στη συνέχεια έρχεται και ο θάνατος στα ψάρια . Γνώμη μου είναι να μην τα παρατήσεις εάν χάσεις τα ζωντανά και στη συνέχεια να φτιάξεις ένα ενυδρείο  με σωστό  βιότοπο κτλ και να ξεκινήσεις από την αρχή .

Έτσι ξεκίνησα και εγώ στην αρχή και έχασα όλα τα ζωντανά μου .

Σύμφωνω κ αυτό σκοπεύω να κάνω αλλά όσο να ναι άμα κ όσο μπορώ να βοηθήσω αξίζει τον κόπο.. Έχουν ταλαιπωρηθεί προφανώς με την κατάσταση του ενυδρείου..αλλα κ απλα να περιμένω να πεθάνουν χωρίς να κάνω τπτ επειδή απλά ξέρω ότι δεν ήταν σε σωστό κλίμα από την αρχή δεν αποτελεί επιλογή οπότε όσο ζει θα ψάχνω τρόπο να το σώσω,όπως κ κανω.. ❤️

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα θεραπεία τότε με μετρονιδαζόλη που καλύπτει βακτηριακές και πρωτοζωικές μολύνσεις και παράλληλα αντιμετωπίζει και το ich

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Ξεκίνα θεραπεία τότε με μετρονιδαζόλη που καλύπτει βακτηριακές και πρωτοζωικές μολύνσεις και παράλληλα αντιμετωπίζει και το ich

για βοηθαμε λιγο γτ μου εβγαλε μια αντιβίωση για ανθρωπους επίσης βρηκα αυτο που λεει οτι κανει γενικα για παράσιτα cloverleaf absolute.einai sto ejvteriko mono k sigoyra ua arghsei..

Link to comment
Share on other sites

Από ενυδρειακό σκεύασμα είναι το Seachem Metroplex, από ανθρώπινο είναι το Flagyl 500mg κάψουλες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως γιατί σκοτώνει και τα βακτήρια του φίλτρου.Άν και σε αυτό το σημείο που είσαι είναι το λιγότερο που σε απασχολεί...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Προσοχή όμως γιατί σκοτώνει και τα βακτήρια του φίλτρου.Άν και σε αυτό το σημείο που είσαι είναι το λιγότερο που σε απασχολεί...

το εχω ετσι κ αλλιως χωρια σε ενυδρειο καραντινας το κύριο ενυδρειο φαινομενικα ειναι υγείες,τουλαχιστον ετσι φαινεται απο τα ψαρια κ τις μετρησεις που ειναι ολες στα σωστα επιπεδα.σε ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...