Jump to content

Αδυνατισμενο molly κ corydoras


Recommended Posts

Καλημέρα! Το molly black k το corydoras peper μου είναι αδυνατισμενα πολύ κ το molly βλέπω ότι δυσκολεύεται κ στο κολύμπι. Τρώνε κ τα δύο είναι αρκετά δραστήρια κ τα δύο αλλά κ πάλι δεν θα έλεγα ότι είναι υγιής δεν ήταν έτσι όταν τα αγόρασα. Τους έδωσα λίγο αρακά γτ διάβασα ότι βοηθάει αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι που να μοιάζει με αυτό που έχουν 😔. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει η αν έχει δει κάτι παρόμοιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ έγραψε:

Καλημέρα! Το molly black k το corydoras peper μου είναι αδυνατισμενα πολύ κ το molly βλέπω ότι δυσκολεύεται κ στο κολύμπι. Τρώνε κ τα δύο είναι αρκετά δραστήρια κ τα δύο αλλά κ πάλι δεν θα έλεγα ότι είναι υγιής δεν ήταν έτσι όταν τα αγόρασα. Τους έδωσα λίγο αρακά γτ διάβασα ότι βοηθάει αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι που να μοιάζει με αυτό που έχουν 😔. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει η αν έχει δει κάτι παρόμοιο.. 

Στειλε μια φωτογραφια ή βίντεο ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Βασίλης θα πρέπει να βάλεις φωτό ή ακόμα καλύτερα και βίντεο έτσι ώστε να δούμε και την συμπεριφορά τους.

Άν μπορείς επίσης δώσε μας αναλυτικές πληροφορίες για το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.aquazone.gr/profile/70054-ευαγγελια-σπυριδακη/

Εδώ λέει γενικά για το ενυδρείο μου 😁σε αυτή τι φάση έχω ανεβάσει νιτρώδη κ δυστυχώς έχω χάσει 2 ψαράκια..τα κρατάω πολύ χαμηλά με τις αλλαγές αλλά κ πάλι υπάρχουν..

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ έγραψε:

https://www.aquazone.gr/profile/70054-ευαγγελια-σπυριδακη/

Εδώ λέει γενικά για το ενυδρείο μου 😁σε αυτή τι φάση έχω ανεβάσει νιτρώδη κ δυστυχώς έχω χάσει 2 ψαράκια..τα κρατάω πολύ χαμηλά με τις αλλαγές αλλά κ πάλι υπάρχουν..

Ελπίζω να καταλάβετε γτ δεν μ αφήνει να ανεβάσω βίντεο 😔

16709507312214371856099446350652.jpg

16709507524724078852931021009791.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρια είναι σε άσχημη κατάσταση, αλλά αυτό που βλέπω είνα ότι κάτι δέν πάει καλά γενικά στο ενυδρείο.

Θα πρέπει να μας γράψεις πληροφορίες, φωτό για τις διαστάσεις φίλτρο, μετρήσεις, αλλαγές νερού, κτλ.

 

Με τις έως τώρα πληροφορίες το να σου προτείνουμε κάποιο φάρμακο είναι άστοχο

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το άλλο σου θέμα, αλλά μπερδεύτικά, γιατί εκεί έχεις corydoras aenaus ενώ εδώ paleatus, επίσης σε εκίνο το ενυδρείο με το πρόβλημα της αμμωνίας έχεις υπόστρωμα ενώ εδώ όχι.Είναι το ίδιο ενυδρείο?

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι για την έλλειψη πληροφορίων 😔Τωρα δεν έχω αμμωνία έχω ανεβάσει nitrite τα έχω βγάλει από το ενυδρείο κ τα έβαλα σε ένα μικρότερο ώστε αν είναι κάτι κολλητικό να μην πάει κ στα άλλα τους έριξα αρακά βρασμένο, γι. Αυτό κ το νερό είναι κάπως, όπως διάβασα από άλλους εδώ μέσα ότι βοηθάει. είναι 10 lt αυτό το ενυδρείο. Όσο για τις ονομασίες που μ λες εγω αυτο το αγόρασα για corydoras peper 🤔 κ το άλλο στο άλλο θέμα για corydoras bronze 🤔(το άλλο corydoras φαίνεται άψογο περίμενα 1 2 μέρες χωρίς να το ταΐσω κ απο οτι φαίνεται όπως μου είπαν κ εδω ήταν από την τροφή παρ'ολο που το τάιζα μέρα παρά μέρα 🤷🤷) .. Ευχαριστώ γι το ενδιαφέρον 🙏

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Τα ψάρια είναι σε άσχημη κατάσταση, αλλά αυτό που βλέπω είνα ότι κάτι δέν πάει καλά γενικά στο ενυδρείο.

Θα πρέπει να μας γράψεις πληροφορίες, φωτό για τις διαστάσεις φίλτρο, μετρήσεις, αλλαγές νερού, κτλ.

 

Με τις έως τώρα πληροφορίες το να σου προτείνουμε κάποιο φάρμακο είναι άστοχο

 

Αλλαγές νερού μέρα παρά μέρα κάνω μικρές λόγω ανεβασμένης αμμωνίας αρχικά κ τωρα λόγω nitrite.. Φίλτρο στο κύριο έχω το bioflow της juwel έχω αφαιρέσει τον άνθρακα κ εχω προσθέσει βιολογικό υλικό. Το κύριο ενυδρείο είναι 110 λίτρα. Στο δεύτερο που έχω βάλει τα άλλα επειδή είχε άνθρακα μέσα  έκοψα ένα μικρό κομμάτι από το σφουγγάρι του μεγάλου κ το έβαλα εκεί από το πράσινο που γράφει ότι βοηθάει στα νιτρικά στις οδηγίες για τα φίλτρα.. 

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις στο δεκάλιτρο είναι καλές? Στείλε πιο καθαρές φωτογραφίες το molly δεν φαινόταν καλά. Εκτός του οτι είναι αδυνατισμένα τι άλλα συμπτώματα έχουν? Εξήγησε μας την κατασταση λιγο αναλυτικά σε ένα μυνημα γιατι μπερδευτηκα. Πες μας και πως συμπεριφέρονται.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καλύτερες φωτογραφίες δεν με αφήνει να τις ανεβάσω κ επειδή ειναι κ σκούρα δεν φαίνονται καλά. Από συμπεριφορά είναι κομπλέ τπτ περίεργο τπτ διαφορετικό στο κολύμπι βλέπω ότι πάει λίγο βάρκα γυαλό το μόλι αλλά είναι χαρωπό κ το corydoras είναι γενικά ήσυχο αλλά από πάντα ήσυχος ήταν... Οι μετρήσεις είναι σαν του κυρίου ενυδρείου λίγο nitrite ανεβασμένο έχω βάλει 60 ενυδρείου νερό κ 40 καινούργιο. Τρώνε κανονικά ότι τους ρίξω κολυμπάνε.. Γι. Αυτο έχω μπερδευτεί ενώ έχουν αδυνατίσει πολύ η συμπεριφορά τους είναι πολύ καλή.. 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τα ψάρια είναι εντάξει; Δεν βλέπω καλά απο την φώτο και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι τόσο αδυνατισμένα. Συμπεριφέρονται φυσιολογικά ακόμα. Οι μετρήσεις εκεί που τα έχεις είναι εντάξει; Τι εννοείς βάρκα γυαλό περιέγραψε ακριβως τι κάνει. Είσαι σίγουρη πως και τα δυο πασχουν απο την ίδια ασθένεια? Μπορείς μήπως να στείλεις ένα βίντεο. Θα βοηθούσε πάρα πολύ 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αρκετές φορές κ για καλύτερη φωτογραφία κ για βίντεο. Δεν ανεβαίνουν. Δεν ξέρω αν πάσχουν από το ίδιο απλα ειναι κ τα δύο αδυνατισμενα. Ναι είναι καλά. Πήγα στο πετ κ τους ρίχνω σταγόνες esha 2000. Δεν έχει αλλάξει τπτ οι μετρήσεις είναι άψογες. Τρώνε κανονικα. Θα προσπαθήσω να στο περιγράψω κολυμπάει λίγο σαν να έχει πάθει κάταγμα κ προσπαθει να κολυμπήσει.. Αλλα ειναι πολυ καλα σαν συμπεριφορά γι. Αυτο έχω πρόβληματιστει στο πετ μου είπε ότι έχει κάποιο μικρόβιο που δεν τα αφήνει να αναπτυχθουν κ ότι δεν έχουν ελπίδες. Αλλα εμένα δεν μου φαίνονται σαν να μην έχουν ελπίδες. Απλα τα βλέπω ότι τα σωματακια τους δεν είναι υγιή... Θα προσπαθήσω να ανεβάσω πάλι μήπως δείτε καλύτερα.. 😔 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.

 

Απ'ότι γράφεις οι μετρήσεις σου είναι καλές στην καραντίνα και ουσιαστικά μπόλιασες το φίλτρο της καραντίνας με ένα κομμάτι σφουγγαριού από το κυρίως αν και τα ψάρια υπήρχαν ήδη σε ενυδρείο που στρωνόταν με αυτά και όχι με τροφή ή κάποια άλλη μέθοδο οπότε εκ των πραγμάτων βρισκόντουσαν σε τοξικό περιβάλλον. Πάντως στον βυθό φαίνεται κάτι που είναι σαν μισοφαγωμένες/σαπισμένες ταμπλέτες βυθού εκτός κ αν έχεις βάλει κάποιο φυτό και είναι κομμάτια από το βαμβάκι που τυλίγονται οι ρίζες. Αν ισχύει το πρώτο τότε είναι πολύ επικίνδυνο να μένει τροφή και η αμμωνία σου αργά η γρήγορα θα ανέβει αρκετά. Όσο για το αδυνάτισμα μπορεί να είναι κάποιο εσωτερικό παράσιτο μέχρι φυματίωση που είναι λίγο απίθανο. Αν διάβασα καλά στο άλλο σου θέμα έχεις κάνει αγωγή με esha 2000 σωστά? Γνώμη μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις στο ενυδρείο της καραντίνας είναι αυξήσεις οξυγόνωση, θερμοκρασία, τροφή με μέτρο, αλλαγές νερού τακτικά με αποχλωριοποιημένο νερό πριν το βάλεις (το χλώριο της βρύσης σκοτώνει τα βακτήρια) και ίσως σε βοηθήσει και το ενυδρειακό αλάτι. 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βασικά ότι τα είχα ταΐσει αυτό ειναι ταμπλέτα με αρακά μαζί κ τα βγάζω μετά... Η θερμοκρασία είναι στους 27. 29 βαθμοί είναι καλα να το ανεβάσω; 

Όσο για την οξυγόνωση η αεραντλία με μια μικρή πέτρα θα βοηθήσει; κ ποση ώρα νάτο έχω ανοιχτό; (είναι 10 λίτρα το μικρό ενυδρείο). Θα προμηθευτώ κ αλάτι. Την θεραπεία να την συνεχίσω;

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές 🙏

πριν 6 ώρες, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

Καλή σου μέρα.

 

Απ'ότι γράφεις οι μετρήσεις σου είναι καλές στην καραντίνα και ουσιαστικά μπόλιασες το φίλτρο της καραντίνας με ένα κομμάτι σφουγγαριού από το κυρίως αν και τα ψάρια υπήρχαν ήδη σε ενυδρείο που στρωνόταν με αυτά και όχι με τροφή ή κάποια άλλη μέθοδο οπότε εκ των πραγμάτων βρισκόντουσαν σε τοξικό περιβάλλον. Πάντως στον βυθό φαίνεται κάτι που είναι σαν μισοφαγωμένες/σαπισμένες ταμπλέτες βυθού εκτός κ αν έχεις βάλει κάποιο φυτό και είναι κομμάτια από το βαμβάκι που τυλίγονται οι ρίζες. Αν ισχύει το πρώτο τότε είναι πολύ επικίνδυνο να μένει τροφή και η αμμωνία σου αργά η γρήγορα θα ανέβει αρκετά. Όσο για το αδυνάτισμα μπορεί να είναι κάποιο εσωτερικό παράσιτο μέχρι φυματίωση που είναι λίγο απίθανο. Αν διάβασα καλά στο άλλο σου θέμα έχεις κάνει αγωγή με esha 2000 σωστά? Γνώμη μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις στο ενυδρείο της καραντίνας είναι αυξήσεις οξυγόνωση, θερμοκρασία, τροφή με μέτρο, αλλαγές νερού τακτικά με αποχλωριοποιημένο νερό πριν το βάλεις (το χλώριο της βρύσης σκοτώνει τα βακτήρια) και ίσως σε βοηθήσει και το ενυδρειακό αλάτι. 

 

Link to comment
Share on other sites

H Θερμοκρασία είναι καλά στους 27. Η αεραντλία είναι απαραίτητη σε θεραπείες οπότε αν έχεις βάλτην και όχι σε χρονοδιακόπτη ή αν όχι τότε ανέβασε την έξοδο του φίλτρου στην επιφάνεια του νερού να κάνει ανατάραξη . Όσο για τη θεραπεία αν δεν είδες διαφορά με την θεραπεία που ήδη έκανες τότε μπορείς να την επαναλάβεις ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του κατασκευαστή. Για το αλάτι εννοώ φυσικά ενυδρειακό αλάτι όχι το κλασσικό. Μακάρι να επιβιώσουν όλα αλλά δυστυχώς το στρώσιμο με ψάρια είναι επικίνδυνο και οι απώλειες είναι πολύ πιθανές για αυτό και προτιμάμε το στρώσιμο με τροφή.

Σε περίπτωση πάντως που σκοπεύεις να καταργήσεις το 10 λιτρο ανεξαρτήτως αποτελέσματος, μπορείς κάλλιστα να το χρησιμοποιείς σαν καραντίνα όχι μόνο για άρρωστα ψάρια αλλά και για καινούργια ψάρια που μπορείς να βάλεις μελλοντικά και προληπτικά ώστε να παρατηρήσεις για τυχόν ασθένειες που μπορεί να μεταφερθούν στο κυρίως ενυδρείο. 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - panagiotis_dms
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

H Θερμοκρασία είναι καλά στους 27. Η αεραντλία είναι απαραίτητη σε θεραπείες οπότε αν έχεις βάλτην και όχι σε χρονοδιακόπτη ή αν όχι τότε ανέβασε την έξοδο του φίλτρου στην επιφάνεια του νερού να κάνει ανατάραξη . Όσο για τη θεραπεία αν δεν είδες διαφορά με την θεραπεία που ήδη έκανες τότε μπορείς να την επαναλάβεις ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του κατασκευαστή. Για το αλάτι εννοώ φυσικά ενυδρειακό αλάτι όχι το κλασσικό. Μακάρι να επιβιώσουν όλα αλλά δυστυχώς το στρώσιμο με ψάρια είναι επικίνδυνο και οι απώλειες είναι πολύ πιθανές για αυτό και προτιμάμε το στρώσιμο με τροφή.

Σε περίπτωση πάντως που σκοπεύεις να καταργήσεις το 10 λιτρο ανεξαρτήτως αποτελέσματος, μπορείς κάλλιστα να το χρησιμοποιείς σαν καραντίνα όχι μόνο για άρρωστα ψάρια αλλά και για καινούργια ψάρια που μπορείς να βάλεις μελλοντικά και προληπτικά ώστε να παρατηρήσεις για τυχόν ασθένειες που μπορεί να μεταφερθούν στο κυρίως ενυδρείο. 

 

 

 

 

 

ΣΕ ευχαριστώ πολύ ήδη έκανα όσα μου είπες αύριο θα βάλω κ το αλάτι θα συνεχίσω κ την αγωγή (αν κ δεν 3χω δει αλλαγή κ είναι κοντά 2 εβδομάδες εκεί μέσα) . Θα το κάνω κ παράλληλα με όσα μου είπες κ ας ελπίσουμε ότι θα τα σώσω! Καλή συνέχεια! Σε ευχαριστώ κ πάλι κ καλα Χριστούγεννα 🤶

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρε παιδιά πήγα να πάρω αλάτι κ στο πετ μου έδωσαν αυτό.. Δεν μοιάζει με τα αλάτια που εχω δει στο ίντερνετ ή το αλάτι που μου έστειλε ο φίλος. Να το πάω πίσω λέτε η κάνει για τα ψαράκια; 

16717910126476646058987642429604.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλάτι είναι απλά έχει και άλλα πράγματα μέσα.

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 12:23 ΜΜ, το μέλος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ έγραψε:

Καλημέρα! Βρε παιδιά πήγα να πάρω αλάτι κ στο πετ μου έδωσαν αυτό.. Δεν μοιάζει με τα αλάτια που εχω δει στο ίντερνετ ή το αλάτι που μου έστειλε ο φίλος. Να το πάω πίσω λέτε η κάνει για τα ψαράκια; 

16717910126476646058987642429604.jpg

 

 

Ρίξε το. Δεν θα πάθουν κάτι. Καλό θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 12:23 ΜΜ, το μέλος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ έγραψε:

Καλημέρα! Βρε παιδιά πήγα να πάρω αλάτι κ στο πετ μου έδωσαν αυτό.. Δεν μοιάζει με τα αλάτια που εχω δει στο ίντερνετ ή το αλάτι που μου έστειλε ο φίλος. Να το πάω πίσω λέτε η κάνει για τα ψαράκια; 

16717910126476646058987642429604.jpg

Ευαγγελια, αν ειναι ευκολο, μπορεις να δεις τι περιεχει αυτο το αλατι. Οταν δεν ξερουμε το τι περιεχει, δεν μπορουμε να πουμε αν θα βοηθησει ....

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 12:51 ΜΜ, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Αλάτι είναι απλά έχει και άλλα πράγματα μέσα.

Τι αλατι ειναι? Σοδα φαγητου? NaCl? φωσφορικα αλατα? νιτρικα αλατα? Οταν λεμε άλατα τι εννοουμε?

Ειναι σαν να λεμε αρρωστησες - παρε χαπι.... δηλ να μην ρωτησουμε τον ιατρο για το τι ακριβως πρεπει να παρουμε.....

Καθε δραστικη ουσια κάνει μια συγκεκριμενη δουλεια και δεν υπαρχει φαρμακο για ολα.....

On 22/12/2022 at 10:41 ΠΜ, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

Όσο για το αδυνάτισμα μπορεί να είναι κάποιο εσωτερικό παράσιτο μέχρι φυματίωση που είναι λίγο απίθανο.

Καθολου απιθανο.... εχω δει πααρα πολλες φορες σε αλυσιδες πετ σοπ τετοια ψαρια( μιλαμε για φυματιωση).....ειδικά σε ζωοτοκα....:(

Link to comment
Share on other sites

 

Το SANITAL ANTI-STRESS PLUS KETAPANG είναι ένα αλάτι ενυδρείου με φύλλα Ketapang (Terminalia catappa) και εκχυλίσματα φλοιού βελανιδιάς. Προορίζεται για τη ρύθμιση του νερού του ενυδρείου για ψάρια μαύρων νερών όπως δίσκους, αγγελόψαρα, τετρά νέον κ.λπ., και ψάρια υφάλμυρου νερού. Η προσθήκη βιταμίνης Β1 ανακουφίζει από το στρες, κάτι που είναι ιδιαίτερα σημαντικό στην περίπτωση πολλών ειδών . Οι τανίνες και τα χμικά οξέα από τα εκχυλίσματα Ketapang και φλοιού  κάνουν το περιβάλλον της δεξαμενής ασφαλές και υγιές για τα ψάρια. Η επίδραση αυτών των ουσιών είναι ιδιαίτερα σημαντική στην περίπτωση ψαριών που έχουν εξασθενήσει κατά τη μεταφορά, που υποβάλλονται σε περίοδο εγκλιματισμού ή υποφέρουν από εκδορές του δέρματος και τραυματισμούς. μετά από αλλαγές νερού και σε νέες δεξαμενές με υψηλό κίνδυνο ανάπτυξης τοξικών νιτρωδών.

Το SANITAL PLUS KETAPANG βελτιώνει τις συνθήκες υγιεινής σε κοινές δεξαμενές (ώριμες και νεοσύστατες), επιταχύνει την αναγέννηση της επιδερμίδας, της επικάλυψης βλέννας και των πτερυγίων, επομένως συνιστάται ιδιαίτερα για καραντίνα σε δεξαμενές υγιεινής.

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

 

Το SANITAL ANTI-STRESS PLUS KETAPANG είναι ένα αλάτι ενυδρείου με φύλλα Ketapang (Terminalia catappa) και εκχυλίσματα φλοιού βελανιδιάς. Προορίζεται για τη ρύθμιση του νερού του ενυδρείου για ψάρια μαύρων νερών όπως δίσκους, αγγελόψαρα, τετρά νέον κ.λπ., και ψάρια υφάλμυρου νερού. Η προσθήκη βιταμίνης Β1 ανακουφίζει από το στρες, κάτι που είναι ιδιαίτερα σημαντικό στην περίπτωση πολλών ειδών . Οι τανίνες και τα χμικά οξέα από τα εκχυλίσματα Ketapang και φλοιού  κάνουν το περιβάλλον της δεξαμενής ασφαλές και υγιές για τα ψάρια. Η επίδραση αυτών των ουσιών είναι ιδιαίτερα σημαντική στην περίπτωση ψαριών που έχουν εξασθενήσει κατά τη μεταφορά, που υποβάλλονται σε περίοδο εγκλιματισμού ή υποφέρουν από εκδορές του δέρματος και τραυματισμούς. μετά από αλλαγές νερού και σε νέες δεξαμενές με υψηλό κίνδυνο ανάπτυξης τοξικών νιτρωδών.

Το SANITAL PLUS KETAPANG βελτιώνει τις συνθήκες υγιεινής σε κοινές δεξαμενές (ώριμες και νεοσύστατες), επιταχύνει την αναγέννηση της επιδερμίδας, της επικάλυψης βλέννας και των πτερυγίων, επομένως συνιστάται ιδιαίτερα για καραντίνα σε δεξαμενές υγιεινής.

Αυτα εχω βρει και εγω, thanks.   Μπλα μπλα μπλα....μπλα μπλα μπλα μπλα....:) Εχω και εγω ιντερνετ , ξερω να παταω και το enter μερικες φορες :hehe:

τι περιεχει ειναι η ερωτηση....? εκτος απο εκχυλισματα κεταπανγκ και βιτ Β1.... Για αλατι ουτε λεξη....

Μπορει να γραφει πανω σε κουτακι απο πισω με μικρα γραμματα....για αυτο ζητησα να το δει η Ευαγγελια.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...