Jump to content

Λιμνούλα στον κήπο


Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Για πολλούς λόγους θα κάνει καλό στα ψαράκια σου. Όπως σου είπε ο Χρήστος παραπάνω να χρησιμοποιηθεί το Χίων το πράσινο για να μην σου ανέβει πολύ το κόστος. Άσε που ένας φίλος (δεν τον ξέρεις)έσωσε τα ψάρια του με έναν  θερμαντήρα και αρκετό αλάτι από τις προ περσινές χιονοπτώσεις και παγωνιές στην Αθήνα.

Ναι ναι ένας φίλος μου ήταν! Άστα έμπλεξε αλλά τη γλύτωσε 🤣🤣🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα! Φτιάχνω μια λίμνη κ εγώ στον κήπο, για νεροχελώνα. Ξέρετε μήπως αν μπορώ να την τσιμεντώσω και να την μονώσω? Δηλαδή να αποφύγω τον μουσαμά. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο και αν το χει κάνει κάποιος με τσιμέντο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος EiRini Chatzikomninou έγραψε:

Καλησπέρα! Φτιάχνω μια λίμνη κ εγώ στον κήπο, για νεροχελώνα. Ξέρετε μήπως αν μπορώ να την τσιμεντώσω και να την μονώσω? Δηλαδή να αποφύγω τον μουσαμά. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο και αν το χει κάνει κάποιος με τσιμέντο.

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Το τσιμέντο έχει θετικά και αρνητικά. Η άλλη άποψη είναι το λεγόμενο liner που είναι ελαστικό. Μουσαμά δε βάζετε σε καμία περίπτωση. Απλά η πρώτη επιλογή σημαίνει πιο υψηλότερο κόστος αν εφαρμοστεί σωστά 

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 4:52 ΜΜ, το μέλος killerknight έγραψε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Το τσιμέντο έχει θετικά και αρνητικά. Η άλλη άποψη είναι το λεγόμενο liner που είναι ελαστικό. Μουσαμά δε βάζετε σε καμία περίπτωση. Απλά η πρώτη επιλογή σημαίνει πιο υψηλότερο κόστος αν εφαρμοστεί σωστά 

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Δηλαδή το τσιμέντρο δεν χρειάζεται συντήρηση? Αν επιλέξω την άλλη  λύση, που ίσως εκεί θα καταλήξω, θέλει μονο το liner ή και κάτι ακόμα??

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος EiRini Chatzikomninou έγραψε:

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Δηλαδή το τσιμέντρο δεν χρειάζεται συντήρηση? Αν επιλέξω την άλλη  λύση, που ίσως εκεί θα καταλήξω, θέλει μονο το liner ή και κάτι ακόμα??

Μετά το τσιμέντο χρειάζεται και επαλειψη με μονωνικο υλικό οπότε το κόστος πάει στο θεό. Θα έλεγα liner που το βρίσκεις σε καλές τιμές 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...