Jump to content

αγνοούμενο gappy


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Σήμερα το πρώι πήγα να ταήσω τα gappies μου (έχω 2 αρσενικά και 1 θυληκό σε ενυδρείο 25 λίτρα και πολλα φυτα ) το ένα αρσενικό δεν το είδα πουθενά, έψαξα το ενυδρείο μου αλλα είναι άφαντο.

Στο ενυδρείο υπάρχει και ένα pleko. Υπάρχει περίπτωση να φαγώθηκε απο το άλλο το αρσενικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να το έφαγε το άλλο αρσενικό . Ψάξε καλύτερα ανάμεσα στα φυτά ή έξω από το ενυδρείο.

Πάντως χαρέμι σε 25λ δεν είναι καλή ιδέα φίλε μου. Σε 3 μήνες θα έχεις 30 ψάρια. Νομίζω ότι πρέπει να δώσεις το θηλυκό κ το πλέκο, ή να πας σε κάτι μεγαλύτερο

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ως προς την ψαροσύνθεση αλλά στο θέμα μας κοίταξε καλά τον βυθό για τυχόν απομεινάρια, πίσω από το φίλτρο ίσως ή υπάρχει και η περίπτωση αν πέθανε και ήταν μικρός να φαγώθηκε από το πλέκο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

Θα συμφωνήσω ως προς την ψαροσύνθεση αλλά στο θέμα μας κοίταξε καλά τον βυθό για τυχόν απομεινάρια, πίσω από το φίλτρο ίσως ή υπάρχει και η περίπτωση αν πέθανε και ήταν μικρός να φαγώθηκε από το πλέκο.

Σήμερα άδειασα το ενυδρείο και έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα, κοίταξα και το φίλτρο αλλά ούτε εκεί βρήκα κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Άρα πολύ πιθανό να πέθανε και να φαγώθηκε εκτος και αν έχεις και πλαστικά διακοσμητικά που μπορεί να έχει σφηνώσει σε κάποια σχισμή. Κάνε καλού κακού μετρήσεις μην έχει ανεβάσει αμμωνία. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...