Jump to content

Νομίζω πως ο μονομάχος μου τυφλώθηκε.


Εβίτα Δέρη

Recommended Posts

Σήμερα που πήγα να κάνω το βραδινό  τάισμα στο ψάρι μου παρατήρησα ότι χτυπούσε πάνω στα τζάμια του ενυδρειο σαν χαμένο.. και δεν ήρθε να φάει στην Επιφάνια. Έβαλα μπροστά από τα μάτια του ένα ξιλακι για να δω εάν θα αντίδραση αλλά τίποτα.. έπεσε και πάνω του σαν να μην βλέπει. Είναι όλα φυσιολογικά κάνω άλλες νερού δυο φορές το μήνα τα επίπεδα στο ενυδρειο είναι καλά.. όταν τον αγόρασα μου φάνηκε ιδιαίτερος γιατί το ένα μάτι είναι γαλάζιο και μεγάλο κ το άλλο μικρό και μαύρο, λέτε να είναι απλά προβληματικός/Ελαττωματικός από μικρό κ απλά να εμφανίστηκε τώρα;  Ούτε στο χέρι μου αντιδράει. Βάζω φωτό. Ευχαριστώ!! 

image.jpg

image.jpg

IMG_4169.jpeg

Έγινε επεξεργασία - Εβίτα Δέρη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλη. Πόσο καιρό έχεις το ψαράκι?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάνεις μετρήσεις νερού με υγρά τεστ? 

Link to comment
Share on other sites

Πρόκεται για pop eye. Για τα διαφορετικά μάτια είναι απλά ο χρωματισμός του έτσι (συνήθης σε marble και koi δηλαδή). Τώρα προτού κάνεις θεραπεία χρειάζεται οπωσδήποτε να μας πεις πληροφορίες για το ενυδρείο όπως είπε παραπάνω ο @killerknight. Πάντως στη δεύτερη φωτογραφία οι φυσαλίδες στα τοιχώματα προδίδουν ενυδρείο που είτε γεμίστηκε πρόσφατα είτε είναι μετά από μεγάλη αλλαγή νερού. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...