Jump to content

το μάτι από το black moor έπεσε


nydreio28

Recommended Posts

Θεραπεία με esha πόσο καιρό έκανες? Ανέβασε λίγο θερμοκρασία όσο έχεις το αλάτι σταδιακά με τους 29. Ενα δυο βαθμούς ανά μέρα 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε μου φένετε τσάμπα το συζητάμε.... Τα έχω γράψει όλα κ με ρωτάς τα ίδια χωρίς να μου δίνεις κάτι χρήσιμο για πληροφορία... 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, τα προβλήματα δέν είναι ξεκάθαρα και λόγο ότι είναι και νέα τα ψάρια και το ενυδρείο μπορεί να έχουν πολλές αιτίες.

Κάνε θεραπεία με Sera Cyprinopur που καλύπτει πολλά και βακτηριακά και παρασιτικά προβλήματα.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2023 at 8:36 ΠΜ, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Kαλημέρα, τα προβλήματα δέν είναι ξεκάθαρα και λόγο ότι είναι και νέα τα ψάρια και το ενυδρείο μπορεί να έχουν πολλές αιτίες.

Κάνε θεραπεία με Sera Cyprinopur που καλύπτει πολλά και βακτηριακά και παρασιτικά προβλήματα.

Συμφωνώ με το Δημήτρη. Αδελφέ όμως δεν καταλαβαίνω πραγματικά το πνευμα στην τελευταία ανάρτηση σου. Έχεις βάλει σε ένα ενυδρείο fancy μαζί με common-comet που κανονικά δεν πρέπει, βάζεις μέσα στο ενυδρείο ψάρι που ζούσε σε χάλια συνθήκες (άρα πολύ επίφοβο για ασθένειες) χωρίς να το περάσεις πρώτα ένα χρονικό διάστημα από καραντίνα, και μετά τσαντιζεσαι κιόλας που προσπαθούμε να βοηθήσουμε κάνοντας τους μάντεις (γιατί το ψάρι σου ούτε ξυνεται ούτε έχεις εμφανώς κάτι πάνω του που να δείχνει παράσιτα, που σημαίνει ότι μπορεί να είναι άλλη η αιτία για τη συμπεριφορά οτυ). Κανονικά το πρώτο που θα έπρεπε να σου πω είναι πάρε δείγμα από γλιτσας από την επιφάνεια του σώματος του ψαριού, δες το στο μικροσκόπιο και ανάλογα του τι θα δεις κάνεις θεραπεία για το ανάλογο παράσιτο, ή εάν δεν έχει κάτι να πάμε σε άλλες πιθανές αιτίες).Αλλά ξέρω εξ αρχής ότι δε μπορείς να το κάνεις αυτό (και δικαιολογημένα γιατί δε γίνεται να έχουν όλοι μικροσκόπια). Άλλα από αυτό το σημείο έως ότου να μας τη λες κιόλας, με όλο το σεβασμό υπάρχει μεγάλη διαφορά 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...