Jump to content

Χρυσόψαρο υποτονικό.


Recommended Posts

Καλησπέρα. Χθες αγόρασα δυο χρυσόψαρα πρώτη φορά. Τα έχω σε μια μεσαία πλαστική γυάλα με πλαστικό καπάκι με τρύπες. Σήμερα παρατηρώ πως το ένα χρυσόψαρο είναι λόγο πιο υποτονικό από το άλλο. Παρατηρώ να κάνει πιο αργές κινήσεις κ να μένει με το κεφάλι προς την επιφάνεια του νερού κ το υπόλοιπο σώμα πιο κάτω για αρκετή ώρα. Ο κύριος που τα πήρα μου είπε κάθε δεύτερη μέρα να αλλάζω το μισό νερό κ κάθε 1 μήνα όλο. Εγώ σήμερα φοβήθηκα επειδή ήταν λίγο βρώμικος κ το άλλαξα όλο το νερό δεν ξέρω εάν δεν έπρεπε βέβαια το χρυσόψαρο ήταν από πριν έτσι κ γι αυτό φοβήθηκα κ είπα να το αλλάξω όλο. Δεν τους έχω πάρει ακόμα τον κατάλληλο εξοπλισμό ούτε για να καθαρίζει το νερό. Πιστεύετε φταίει αυτό ; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλώς ήρθες.  

Δυστυχώς τα ψαράκια σου ειναι σε πολύ δύσκολη θέση. Θα σε συμβούλευα να τα επιστρέψεις το συντομότερο δυνατό στο πετσοπ και μετά αν θες να φτιάξεις ένα κατάλληλο περιβάλλον που να μπορεί να τα φιλοξενήσει. Διάβασε τα παρακάτω κ για οποιαδήποτε απορία εδώ είμαστε.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Antonis K έγραψε:

Καλησπέρα κ καλώς ήρθες.  

Δυστυχώς τα ψαράκια σου ειναι σε πολύ δύσκολη θέση. Θα σε συμβούλευα να τα επιστρέψεις το συντομότερο δυνατό στο πετσοπ και μετά αν θες να φτιάξεις ένα κατάλληλο περιβάλλον που να μπορεί να τα φιλοξενήσει. Διάβασε τα παρακάτω κ για οποιαδήποτε απορία εδώ είμαστε.

 

 

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Θα τους πάρω αύριο κι ολας τον κατάλληλο εξοπλισμό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...