Jump to content

ΝΕΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 150Χ60Χ50 MALAWI


DREAMER

Recommended Posts

:wootwoot::) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 7 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ , ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΠΑΡΑ ΜΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΄΄ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ΄΄ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΣΝΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕ ΕΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ 1 ΠΑΠΑΓΑΛΟΨΑΡΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΑ ΣΚΕΤΗ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΕΣΑΡΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΑ ΄΄ΠΑΙΖΟΥΝ΄΄ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 2 ΓΑΤΟΨΑΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙΑ ΄΄ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ΄΄ ΒΥΘΟΥ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ 1 ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 200 ΛΙΤΡΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΕΝΑ ΠΙΡΑΝΧΑΣ. ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΝΟΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 42 ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ Τ'ΑΝΑΠΟΔΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΕΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 1,50Χ60Χ50 ΠΕΡΙΠΟΥ 400 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ ΜΕ ΄΄ΦΙΛΤΡΟ ΑΜΒΟΥΡΓΟΥ΄΄ ΟΛΗ Η ΠΛΑΤΗ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ 2000 ΛΙΤΡΩΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ.ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ MALAWI , ΠΕΤΡΕΣ Κ.Τ.Λ. ΦΥΤΑ ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ .

ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑΤΑ .

ΦΙΛΟΥΜΠΕΣ :(:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot::) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 7 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ , ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΠΑΡΑ ΜΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΄΄ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ΄΄ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΣΝΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕ ΕΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ 1 ΠΑΠΑΓΑΛΟΨΑΡΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΑ ΣΚΕΤΗ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΕΣΑΡΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΑ ΄΄ΠΑΙΖΟΥΝ΄΄ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 2 ΓΑΤΟΨΑΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙΑ ΄΄ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ΄΄ ΒΥΘΟΥ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ 1 ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 200 ΛΙΤΡΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΕΝΑ ΠΙΡΑΝΧΑΣ. ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΝΟΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 42 ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ Τ'ΑΝΑΠΟΔΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΕΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 1,50Χ60Χ50 ΠΕΡΙΠΟΥ 400 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ ΜΕ ΄΄ΦΙΛΤΡΟ ΑΜΒΟΥΡΓΟΥ΄΄ ΟΛΗ Η ΠΛΑΤΗ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ 2000 ΛΙΤΡΩΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ.ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ MALAWI , ΠΕΤΡΕΣ Κ.Τ.Λ. ΦΥΤΑ ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ .

ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑΤΑ .

ΦΙΛΟΥΜΠΕΣ :(:wootwoot:

Αγαπητε φιλε καλως ορισες και φυσικα καλη τυχη με το καινουριο σου εγχειρημα που θα σε ανταμειψει σιγουρα!! για πληροφοριες που θα σε βοηθησουν μπορεις να ψαξεις στις κιχλιδες αφρικης και οτι χρειαστει να ρωτησεις εδω ειμαστε!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!

ακομη ενας αφρικανοφιλος!!! :wootwoot:

καλη επιτυχια με το νεο σου εγχειρημα..

φιλικα,Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Africa RULEZ !!

Καλωσόρισες !

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot: στο ΑΖ
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ DREAMER καλώς ήλθες.Εύχομαι καλές επιτυχίες. Αφρική σημαίνει ΔΥΝΑΜΙΣ.

Φιλικά Σωκράτης :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας, αγαπητέ DREAMER και καλή διαμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα,

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είδα στο προφίλ σου οτι έχεις κατασκευάσει ενα ενυδρείο 900 λίτρα , πώς το έκανες μπορείς να μου πείς; Ενοώ τι πάχος ζταμιών , κάποια ειδική κατασκευή κ.τ.λ. , ρωτάω γιατί είναι πολλά τα λίτρα και ήθελα να φτιάξω ενα τέτοιο αλλά φοβήθηκα μην ΄΄ανοιξει΄΄.

ευχαριστω

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Γιαννάκη σε ευχαριστώ

να συνεχίσεις να προσπαθείς και η εμπείρια έρχεται , πολλά συγχαρητήρια.

γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.

Επιστρέφω με 2 ερωτήσεις!!!

1)Το φίλτρο που θα χρησιμοποι΄΄ησω για τις αφρικάνες (πλάτη απο σφουγγάρι για να αποφύγω τις συχνές αλλαγές οι οποίες ταράζουν το περιβάλλον των ψαριών) θα τις βοηθήσει στην αναπαραγωγή;

2)Ποιος θαήταν κατά την γνώμη σου ο καλύτερος συνδιασμός ψαριών για μπουν σε αυτό το ενυδρείο;

ενοώ όλα τα ψάρια , δηλαδή θα πρέπει να βάλω γατοψαρα για τον βυθό κλόουν για τα σαλιγκάρια, πλακόστομα για την άλγη κ.τ.λ.? και απο αφρικάνες πόσα θηλυκά και πόσα αρσενικά χρειάζεται για μια σωστή αναπαραγωγή?

ευχαριστώ και πάλι :wootwoot::):(

γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα,

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είδα στο προφίλ σου οτι έχεις κατασκευάσει ενα ενυδρείο 900 λίτρα , πώς το έκανες μπορείς να μου πείς; Ενοώ τι πάχος ζταμιών , κάποια ειδική κατασκευή κ.τ.λ. , ρωτάω γιατί είναι πολλά τα λίτρα και ήθελα να φτιάξω ενα τέτοιο αλλά φοβήθηκα μην ΄΄ανοιξει΄΄.

ευχαριστω

Γιάννης

Γεια σου και παλι.

αν εννοείς το δικο μου ενυδρειο μπορεις να το δεις αναλυτικα εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=5386

Αναφορικα τωρα με τις ερωτησεις που αφορουν γενικα ενυδρεια αφρικης καλο ειναι να ανοιξεις νεο θεμα και να τοποθετησεις τις ερωτησεις σου εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=16 οπού ειναι η ειδικη κατηγορια και θα μπορεσουν και αλλοι να δουν τις ερωτησεις σου αλλα και εσυ να διαβασεις τις εμπειριες αλλων.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ ΠΕΡΙ ΠΙΡΑΝΧΑΣ...

ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟΤΑΪΣΜΕΝΟ ΠΙΡΑΝΧΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 60 ΛΙΤΡΩΝ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :wootwoot::):(

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Ευτυχώς δεν έχεις κάνει το λάθος με μεγάλο αριθμό ψαριών!! πρόσεξε με την ζέστη (ανοιχτά καπάκια, κλειστά φώτα, ίσως και παγάκια στους 46 βαθμούς) και σου εύχομαι να σου ζήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον ... :wootwoot:

Καλη διαμονη στο ΑΖ ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...