Jump to content

R.s.m By Spiros


prodigy

Recommended Posts

post-4676-1187437098.jpgpost-4676-1187437133_thumb.jpgΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!! και παλι μετα απο ολα τα τεχνικα προβληματα της σελιδας και μετα απο το προβλημα του χρονοδιακοπτη που παρουσιασε το red sea max μου το οποιο αποκατασταθηκε αμεσως απο την εταιρια και πιστευω να μην υπαρξει τιποτε αλλο,μετα απο ολα αυτα λοιπον και παλι εδω. :thumbup: η εξελιξη του red sea max μου συνεχιζετε κανονικα μπηκε ολος ο βραχος και απο βραχο ειμαι κομπλε βγηκε περιπου στα 15 κιλα πολυ καλος,ζωντανος και ομορφα στημενος.ΤΟ αποτελεσμα με ικανοποιησε παρα πολυ αρκετες σπηλιες περασματα και πολυ καλη κυκλοφορια γυρο απο τον βραχο, επαφη με τον αραγονιτι ελαχιστη και δεν ακουμπαει τιποτα στα πλαινα τζαμια ουτε και πισω.το πρωι εγιναν καποιες μετρησεις ειχαν ως εξης........ NITRITE 0.05 NITRATE 10 AMMONIA O PH 8.4 πιστευω πως ειναι φυσιολογικες οι τιμες αυτες μεχρι να κανει τον κυκλο του βεβεα ο nitrite ητν λιγο ποιο ανεβασμενος και εριξα ενα υγρο της <seachem> το prime το οποιο μου κατεβασε το nitrite και το nitrate. τεσπα πιστευω με της μερες να σταθεροποιηθουν αυτες οι τιμες.ΤΙ λετε και εσεις η ποιο εμπειρει...... :hysterical: δειτε και μερικες foto απο την τελευταια εξελιξη του maxxxxxxxxxxxx........!!!!!!!!!!!!! :hysterical::thumbup::angry:
Link to comment
Share on other sites

Μη ρίχνεις ματζούνια μεσα στο νερό!

Αστο στην ησυχία του θα στρώσειιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αγόρασε κανα 2-3 κομμάτια reef branches (ψοφιος βράχος)

νομίζω θα δέσει αισθητικά με το βραχο σου.

και εγώ τωρα που θα κατέβω αθήνα πιθανοτατα να κάνω μια κίνηση εάν βρω!

Link to comment
Share on other sites

post-4676-1187438560_thumb.jpg

post-4676-1187437098.jpgpost-4676-1187437133_thumb.jpgΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!! και παλι μετα απο ολα τα τεχνικα προβληματα της σελιδας και μετα απο το προβλημα του χρονοδιακοπτη που παρουσιασε το red sea max μου το οποιο αποκατασταθηκε αμεσως απο την εταιρια και πιστευω να μην υπαρξει τιποτε αλλο,μετα απο ολα αυτα λοιπον και παλι εδω. :thumbup: η εξελιξη του red sea max μου συνεχιζετε κανονικα μπηκε ολος ο βραχος και απο βραχο ειμαι κομπλε βγηκε περιπου στα 15 κιλα πολυ καλος,ζωντανος και ομορφα στημενος.ΤΟ αποτελεσμα με ικανοποιησε παρα πολυ αρκετες σπηλιες περασματα και πολυ καλη κυκλοφορια γυρο απο τον βραχο, επαφη με τον αραγονιτι ελαχιστη και δεν ακουμπαει τιποτα στα πλαινα τζαμια ουτε και πισω.το πρωι εγιναν καποιες μετρησεις ειχαν ως εξης........ NITRITE 0.05 NITRATE 10 AMMONIA O PH 8.4 πιστευω πως ειναι φυσιολογικες οι τιμες αυτες μεχρι να κανει τον κυκλο του βεβεα ο nitrite ητν λιγο ποιο ανεβασμενος και εριξα ενα υγρο της <seachem> το prime το οποιο μου κατεβασε το nitrite και το nitrate. τεσπα πιστευω με της μερες να σταθεροποιηθουν αυτες οι τιμες.ΤΙ λετε και εσεις η ποιο εμπειρει...... :hysterical: δειτε και μερικες foto απο την τελευταια εξελιξη του maxxxxxxxxxxxx........!!!!!!!!!!!!! :hysterical::thumbup::angry:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αγόρασε κανα 2-3 κομμάτια reef branches (ψοφιος βράχος)

νομίζω θα δέσει αισθητικά με το βραχο σου.

και εγώ τωρα που θα κατέβω αθήνα πιθανοτατα να κάνω μια κίνηση εάν βρω!

Δεν το εχω σκεφτει αυτο βασικα δεν ηξερα καν αν μπορεις να βαλεις ψοφιο βραχο μεσα τεσπα θα το ψαξω οκ....!!!!!!! :hysterical: παντος μην το βλεπεις ετσι απο την φωτογραφια ειναι αρκετα ομορφο το ολο θεμα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω σκεφτει αυτο βασικα δεν ηξερα καν αν μπορεις να βαλεις ψοφιο βραχο μεσα τεσπα θα το ψαξω οκ....!!!!!!! :hysterical: παντος μην το βλεπεις ετσι απο την φωτογραφια ειναι αρκετα ομορφο το ολο θεμα :thumbup:

χμμμ απλα εννοώ οτι μπορείς να πάρεις reef branches σαν αυτά

http://www.aquaristic.net/reef-branches-per-kilo.html?lang=1

Συνήθως δεν ειανι ζωντανος βράχος αλλά εάν βρεις ζωντανο πάρτον :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

χμμμ απλα εννοώ οτι μπορείς να πάρεις reef branches σαν αυτά

http://www.aquaristic.net/reef-branches-per-kilo.html?lang=1

Συνήθως δεν ειανι ζωντανος βράχος αλλά εάν βρεις ζωντανο πάρτον :thumbup:

Α!!! οκ θα δω αλλα το ποιο πιθανο ειναι να το αφησω ετσι για να εχω και καμια θεσουλα για τα μελλοντικα μου κοραλια :thumbup::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο πολύ καλύτερα τωρα..Πανω στην κορυφή στην θέση σου θα το έκανα λίγο πιο επίπεδο έτσι ώστε να υπάρχει κάποιος χώρος για τις μελλοντικές σου acro... :hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο πολύ καλύτερα τωρα..Πανω στην κορυφή στην θέση σου θα το έκανα λίγο πιο επίπεδο έτσι ώστε να υπάρχει κάποιος χώρος για τις μελλοντικές σου acro... :hysterical::thumbup:

Ευχαριστω Θανο. ηθελα να κανω μια ερωτηση ομως και θελω την βοηθεια σου επανω στο βραχο και σε πολλα σημεια του υπαρχουν κατι σαν μικρα λουλουδακια που ανοιγουν και κλινουν μου ειπαν οτι μπορει να ειναι επτανσια η καπως ετσι... επειδη δεν το γνωριζω το αντικειμενο θα μπορουσατε να μου δειξετε μερικες φωτογραφιες και αν ειναι οντος επτανσιες η οπως λεγονται ειναι κακο και αν ναι!!! τι πρεπει να κανω?????

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο προχωράς πολύ καλά βλέπω.

Όσο αναφορά το aquascape θα συμφωνήσω με τον ΤΑΝ.

Εχεις κάνει πολύ καλή προσπάθεια , αλλά έχεις φτάσει μέχρι την επιφάνεια του νερού.

Θα πρέπει να κατέβεις σε ύψος (λίγο πιο κάτω απο το πλαστικό της υπερχείλυσης) και να δώσεις πλάτος.

Η βάση είναι μια χαρά. :thumbup:

Τα λουλουδάκια που λές είναι μάλλον σπειρογράφοι. Τελοίως άκακοι και χρήσιμοι οργανισμοί.

Μια φώτο θα βοηθούσε στην αναγνώρηση.

Πρόσεξε για aiptasia και καβουράκια (θα τα βρείς με φακό το βράδυ).

Μια φώτο για να δείς πως είναι περίπου οι αιπτάζιες.

post-2654-1187502822_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο προχωράς πολύ καλά βλέπω.

Όσο αναφορά το aquascape θα συμφωνήσω με τον ΤΑΝ.

Εχεις κάνει πολύ καλή προσπάθεια , αλλά έχεις φτάσει μέχρι την επιφάνεια του νερού.

Θα πρέπει να κατέβεις σε ύψος (λίγο πιο κάτω απο το πλαστικό της υπερχείλυσης) και να δώσεις πλάτος.

Η βάση είναι μια χαρά. :thumbup:

Τα λουλουδάκια που λές είναι μάλλον σπειρογράφοι. Τελοίως άκακοι και χρήσιμοι οργανισμοί.

Μια φώτο θα βοηθούσε στην αναγνώρηση.

Πρόσεξε για aiptasia και καβουράκια (θα τα βρείς με φακό το βράδυ).

Μια φώτο για να δείς πως είναι περίπου οι αιπτάζιες.

post-2654-1187502822_thumb.jpg

Ευχαριστω πολυ Σταθη για τα καλα σου λογια.Οσο για το υψος το εχω υποψη μου και εχεται δικιο θα το φροντισω.Επισεις ευχαρηστω και για την φωτογραφια που εστειλες γιατι μου εδωσες να καταλαβω οτι εχω 2-3 τετοιες αιπταζιες τουλαχιστον τοσες εχω παρατηρησει εγω μηπως πρεπει να ανησυχω.... :thumbup::hysterical::hysterical: ????τι πρεπει να κανω? ειναι κατι κακο για το ενυδρειο και γενικα για ολους τους ζωντανους οργανισμους...?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Σταθη για τα καλα σου λογια.Οσο για το υψος το εχω υποψη μου και εχεται δικιο θα το φροντισω.Επισεις ευχαρηστω και για την φωτογραφια που εστειλες γιατι μου εδωσες να καταλαβω οτι εχω 2-3 τετοιες αιπταζιες τουλαχιστον τοσες εχω παρατηρησει εγω μηπως πρεπει να ανησυχω.... :thumbup::hysterical::hysterical: ????τι πρεπει να κανω? ειναι κατι κακο για το ενυδρειο και γενικα για ολους τους ζωντανους οργανισμους...?

Τώρα που δεν έχεις κοράλλια κολλημένα στα βραχάκια θα πρότεινα να βγάζεις τα κομμάτια με τις αιπτάσιες και να τις εξολοθρεύεις εκτός νερού.

Όταν βγάλεις το βραχάκι η αιπτάσια θα έχει κρυφτεί και δεν θα φαίνεται.Οπότε τσεκάρεις ακριβώς το μέρος που είναι απο πρίν.

Βάζεις σε μια σύριγγα χυμό λεμονιού και το ρίχνεις όλο τοπικά .

Το ξεπλένεις τοπικά με μπόλικο νερό και ξαναβάζεις το βραχάκι στο ενυδρείο .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν έχεις κοράλλια κολλημένα στα βραχάκια θα πρότεινα να βγάζεις τα κομμάτια με τις αιπτάσιες και να τις εξολοθρεύεις εκτός νερού.

Όταν βγάλεις το βραχάκι η αιπτάσια θα έχει κρυφτεί και δεν θα φαίνεται.Οπότε τσεκάρεις ακριβώς το μέρος που είναι απο πρίν.

Βάζεις σε μια σύριγγα χυμό λεμονιού και το ρίχνεις όλο τοπικά .

Το ξεπλένεις τοπικά με μπόλικο νερό και ξαναβάζεις το βραχάκι στο ενυδρείο .

Καλα οκ θα δω τι θα κανω αλλα επισεις μου ειπαν οτι υπαρχει ενα τυπος γαριδας που τις εξολοθρευει και επειδη το συγκεκριμενο μαγαζι δεν την εχει ακομα λεω να περιμενω λιγο ακομα.Τι λες και εσυ? Αλλος τροπος δεν υπαρχει εκτος απο το να ξεστησω ολο το ενυδρειο και γινει εκει μεσα ενα μπαχαλο γιατι ειναι σε βραχο μεγαλο οπου ειναι τελευταιος λεω μηπως υπαρχει κατι αλλο :thumbup: για τις γαριδες τι λες ποια ειναι η γνωμη σου.....???????? :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς τις Lysmata wurdemanni.

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=966

Είναι αποτελεσματικές σε μεγάλο μέγεθος και καλύτερα να μπούν σε κοπάδι ....

Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά (γιατί δεν μου αρέσουν σε εμφάνιση) , αλλά πολλοί που το έκαναν είδαν αποτελέσματα....

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς τις Lysmata wurdemanni.

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=966

Είναι αποτελεσματικές σε μεγάλο μέγεθος και καλύτερα να μπούν σε κοπάδι ....

Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά (γιατί δεν μου αρέσουν σε εμφάνιση) , αλλά πολλοί που το έκαναν είδαν αποτελέσματα....

ΝΑΙ ΣΤΑΘΗ ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΥΤΕΣ ΕΝΝΟΩ.ΘΑ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ FOTO.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΝΑΙ ΣΤΑΘΗ ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΥΤΕΣ ΕΝΝΟΩ.ΘΑ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ FOTO.

καλησπερα παιδια και καλο μηνα σας ευχομαι.Θελω την γνωμη σας για κατι.Εχθες εβαλα τα πρωτα μου clownakia 2 μικρα πανεμορφα.Αλλα εχω το εξης προβλημα αυτος ο διαολος ο τσογλανος και πολλα αλλα να μην πω και εννοω το damsel μολις τα εβαλα και με το που τα ειδε αρχισε να τα τσιμπαει με αποτελεσμα να στραβοσω και να προσπαθω με μια αποχη να τον εβγαλω πραγμα που δεν θα γινει ποτε γιατι συνεχεια κρυβετε στους βραχους.Παντος σημερα που τα παρατηρησα δευτερη μερα τα ενοχλει λιγοτερο οταν αυτα πανε απο την μερια που ειναι εκεινο.Πειτε μου τι να κανω γιατι φοβαμαι μην στρεσαριστουν τα clownakia και βγαλουν καμια ασθενεια με παρασιτα.Ακουω γνωμες να τον αφησω λιγο ακομα να δω μπας και σταματησει να τα πειραζει η να παω να αγορασω ενα πολυ μικρο αγκιστρι και να τον ψαρεψω για να τον βγαλω τον διαολο γιατι αλλιως δεν βγαινει :thumbup::hysterical::hysterical::thumbup: Α! και κατι αλλο ποια τροφη ειναι η καλητερη για τους clown?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλο μηνα σας ευχομαι.Θελω την γνωμη σας για κατι.Εχθες εβαλα τα πρωτα μου clownakia 2 μικρα πανεμορφα.Αλλα εχω το εξης προβλημα αυτος ο διαολος ο τσογλανος και πολλα αλλα να μην πω και εννοω το damsel μολις τα εβαλα και με το που τα ειδε αρχισε να τα τσιμπαει με αποτελεσμα να στραβοσω και να προσπαθω με μια αποχη να τον εβγαλω πραγμα που δεν θα γινει ποτε γιατι συνεχεια κρυβετε στους βραχους.Παντος σημερα που τα παρατηρησα δευτερη μερα τα ενοχλει λιγοτερο οταν αυτα πανε απο την μερια που ειναι εκεινο.Πειτε μου τι να κανω γιατι φοβαμαι μην στρεσαριστουν τα clownakia και βγαλουν καμια ασθενεια με παρασιτα.Ακουω γνωμες να τον αφησω λιγο ακομα να δω μπας και σταματησει να τα πειραζει η να παω να αγορασω ενα πολυ μικρο αγκιστρι και να τον ψαρεψω για να τον βγαλω τον διαολο γιατι αλλιως δεν βγαινει :thumbup::hysterical::hysterical::thumbup: Α! και κατι αλλο ποια τροφη ειναι η καλητερη για τους clown?

Τελικα ασχημα τα νεα :angry: το ενα clown απο τα δυο τωρα που το παρατηρησα εχει βγαλει 4 ασπρα σημαδια στο πτεριγιο το ενα και δυο στο σωμα του.Εχω ξενερωσει ασχημα τι θα κανω υποψιν οτι δεν εχω ενυδρειο αλλο για καραντινες κ.τ.λ και οτο το ενυδρειο μου δουλευει ενα μηνα και κατι.....????? τι κανω θελω την βοηθεια σας?

Link to comment
Share on other sites

Στα ενυδρειομάγαζα θα βρείς ψαροπαγίδες.

Αυτή νομίζω ότι είναι η λύση στο πρόβλημά σου.

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις προσωρινά κάποιο καθρεφτάκι (κολλημένο στο τζάμι) ώστε το damsel να ασχολέιται με τον εαυτό του.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι θέμα χρόνου να τα βρουν μεταξύ τους.

Γενικά οι κλόουν είναι ανθεκτικά ψάρια και αποβάλουν τα παράσιτα σύντομα χωρίς να υπάρχει κάποια σοβαρή εξέλιξη.

Είναι εύκολα ψάρια στη λήψη εξωτερικής τροφή, οπότε μπορείς να τα ταίζεις με όλα τα είδη τροφής.

Η ιδέα του Στάθη είναι πολύ καλή και δοκιμασμένη. Μπορείς να την εφαρμόζεις κάθε φορά που μπαίνει νέο ψάρι στο ενυδρείο σου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι θέμα χρόνου να τα βρουν μεταξύ τους.

Γενικά οι κλόουν είναι ανθεκτικά ψάρια και αποβάλουν τα παράσιτα σύντομα χωρίς να υπάρχει κάποια σοβαρή εξέλιξη.

Είναι εύκολα ψάρια στη λήψη εξωτερικής τροφή, οπότε μπορείς να τα ταίζεις με όλα τα είδη τροφής.

Η ιδέα του Στάθη είναι πολύ καλή και δοκιμασμένη. Μπορείς να την εφαρμόζεις κάθε φορά που μπαίνει νέο ψάρι στο ενυδρείο σου.

Ευχαρηστω πολυ φιλε ΝΙΚΟ και φιλε ΣΤΑΘΗ για της απαντησεις σας και τις γνωσεις σας.Παντος αν δω οτι δεν γινετε τιποτα θα καταφυγω στο ψαροντουφεκο τι να κανω ειναι μονοδρομος............ :hysterical::hysterical::thumbup::angry::wacko: λοιπον θα τα πουμε θα σας ενημερωσω οταν εχω νεοτερα και παλι ευχαρηστω.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαρηστω πολυ φιλε ΝΙΚΟ και φιλε ΣΤΑΘΗ για της απαντησεις σας και τις γνωσεις σας.Παντος αν δω οτι δεν γινετε τιποτα θα καταφυγω στο ψαροντουφεκο τι να κανω ειναι μονοδρομος............ :bowdown::lmao::blink::blink::buttrock: λοιπον θα τα πουμε θα σας ενημερωσω οταν εχω νεοτερα και παλι ευχαρηστω.. :thumbup:

Χερετε ρε μαγκιες και παλι απο εμενα.Ηθελα να σας ρωτησω τη γνωμη εχεται και οσοι γνωριζεται για το <eco aqualizer> που πουλανε στο καταστημα water in ειναι καλο και θα μου το πρωτηνατε για το red sea max μου.οσοι γνωριζεται για αυτο περιμενω γνωμες.Ευχαριστω. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Φίλε

Υπάρχουν διαφορετικές απόψεις για το συγκεκριμένο προϊόν, οι οποίες μάλιστα έχουν διχάσει πολλούς χομπίστες.

Θα έλεγα να μελετήσεις τα σχετικά θέματα, που έχουν καταχωρηθεί στους διαλόγους μας και κατόπιν θα βγάλεις κάποια συμπεράσματα. Δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσει εδώ, ένας νέος κύκλος συζήτησης.

Σε γενικές γραμμές, σου αναφέρω, ότι πολλοί χομπίστες , έχουν δει θεαματικά αποτελέσματα από τη χρήση της συσκευής αυτής, ενώ κάποιοι άλλοι δεν διαπίστωσαν απολύτως τίποτα.

Το σίγουρο είναι και για το οποίο μπορώ να σε διαβεβαιώσω από προσωπική μου εμπειρία, είναι ότι η χρήση της συγκεκριμένης συσκευής, δεν θα δημιουργήσει κανένα πρόβλημα, στη λειτουργία του συστήματός σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχει συζητηθει το θέμα κατα κόρον στο ΑΖ.

Ψάξε λίγο και θα διαβάσεις διάφορες γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Εχει συζητηθει το θέμα κατα κόρον στο ΑΖ.

Ψάξε λίγο και θα διαβάσεις διάφορες γνώμες

οκ μαγκιες τα διαβασα τα διαφορα θεματα γυρο απο το συγκεκριμενο προιον <κανονικη μαχη> πολλες αποψεις πολλες αντιθεσεις και πολλα αλλα οποτε μαλλον πρεπει να κρινω και να τεσταρω μονος μου.παντος ευχαριστω για της απαντησεις σας φιλοι ΝΙΚΑΔΕΣ..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

post-4676-1190808214_thumb.jpg

οκ μαγκιες τα διαβασα τα διαφορα θεματα γυρο απο το συγκεκριμενο προιον <κανονικη μαχη> πολλες αποψεις πολλες αντιθεσεις και πολλα αλλα οποτε μαλλον πρεπει να κρινω και να τεσταρω μονος μου.παντος ευχαριστω για της απαντησεις σας φιλοι ΝΙΚΑΔΕΣ..... :thumbup:

καλησπερα ρε παιδια ηθελα να ρωτησω αν ο συγκεκριμενος αστεριας μπορει να μου δημιουργησει προβλημα στο συστημα μου.Γιατι απο το συγκεκριμενω μαγαζι που τον αγορασα οπου τον ειχε μαζι με αλλους δυο αστεριες του ιδιου ειδους μαζι με κοραλια και ανεμονες μου ειπε πως κανει για reef ενυδρειο και για τα λιτρα μου.ΒΕΒΕΑ μετα απο δυο τρεις μερες και αφου εκανα το αναποδο πρωτα αγορασα και μετα εψαξα :lmao: διαπιστωσα οτι οι αστεριες protereaster οπως τους λενε δεν ειναι reef safe και κατα συνεπεια ξενερωσα και τα πηρα ασχημα.Τι λετε και εσεις να τον δωσω πισω? να τον κρατησω δοκιμαστηκα? παντος μου αρεσει πολυ σαν αστεριας.θελω τι γνωμη σας ευχαρηστω...... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...