Jump to content

Nanostream


Recommended Posts

Τα πλαστικά κομμάτια της nano stream που σπάνε κολλάνε με

Μεθυλο - Αιθυλο - κετονη (Κοινώς Μ.Ε.Κ.)

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικά κομμάτια της nano stream που σπάνε κολλάνε με

Μεθυλο - Αιθυλο - κετονη (Κοινώς Μ.Ε.Κ.)

:buttrock:

που το βρίσκουμε αυτό ? πως δουλεύεται ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι υγρό, το βρήσκουμε σε μαγαζιά χημικών. (Ισως έχει και ο Ρουμπουλάκης) στη Σωκράτους αν θυμάμε καλά.

Το δουλέυουμε σαν το χλωροφόρμιο (Σταγονόμετρο ή σύριγγα)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παει και σε μένα το δίχαλο...

το χειρότερο ειναι οτι η αντλία πλέον την έχω ακουμπήσει όπου

νάναι μιας και δεν θέλω να αφήσω το ενυδρείο μου χωρις κυκλοφοριτή!

Σκέφτομαι να την κολήσω πάνω στο μαγνητάκι άλλη λύση δεν βρίσκω.

καλα για εγγύηση δεν το συζητώ τρέχα γυρευε την απόδειξη αγορας

Link to comment
Share on other sites

το δίχαλο μπορείς να το ξαναφτιάξεις ..

είναι προτιμότερο ..

ο NAVY θα σου πει πως ..

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχουν ζημια και τα δύο μέρη από το δίχαλο δεν κατάφερα με

την καμία να το κολήσω σωστά ετσί ώστε να κάτσει η αντλία...

μου φαίνετια θα κολήσω με εποξική στο μαγνήτη επάνω την τρόμπα δεν έχω άλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

παιδια η Tunze δεν υποτιθεται οτι ειναι καλη και σοβαρη εταιρια;

ΕΓΓΥΗΣΗ δεν εχει; δεν γινονται αντικατασταση απο το καταστημα αγορας/προμηθευτη;

κατι αντιγραφα που αγορασανε μερικοι απο ebay μαρκας sun-sun με κοστος 15 € το κομματι εβγαλαν και αυτα τα ιδια προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια η Tunze δεν υποτιθεται οτι ειναι καλη και σοβαρη εταιρια;

ΕΓΓΥΗΣΗ δεν εχει; δεν γινονται αντικατασταση απο το καταστημα αγορας/προμηθευτη;

κατι αντιγραφα που αγορασανε μερικοι απο ebay μαρκας sun-sun με κοστος 15 € το κομματι εβγαλαν και αυτα τα ιδια προβληματα;

:thumbup: Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τα μέλη του Aquazone και ειδικότερα τους: "Stefanos", "salTasos" & "Orck" πως δε χρειάζεται κόλλες και άλλα μαντζούνια, αρκεί να παραδώσετε στα καταστήματα το σπασμένο κομμάτι από τους Nanostream και η "Tunze" - "Beluga" θα σας το αντικαταστήσει. Αυτό δε ισχύει από τότε που άρχισαν να παρουσιάζονται τα προβλήματα και θα συνεχιστεί μέχρι οριστικής εξαλείψεώς του προβλήματο

για την Beluga

Μήνος Παγώνης

Link to comment
Share on other sites

:D Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τα μέλη του Aquazone και ειδικότερα τους: "Stefanos", "salTasos" & "Orck" πως δε χρειάζεται κόλλες και άλλα μαντζούνια, αρκεί να παραδώσετε στα καταστήματα το σπασμένο κομμάτι από τους Nanostream και η "Tunze" - "Beluga" θα σας το αντικαταστήσει. Αυτό δε ισχύει από τότε που άρχισαν να παρουσιάζονται τα προβλήματα και θα συνεχιστεί μέχρι οριστικής εξαλείψεώς του προβλήματο

για την Beluga

Μήνος Παγώνης

Κύριε Μήνο,

ΤΟ πρόβλημα ειναι οτι είμαστε μακρυά από την αθήνα και το συγκεκριμένο εξάρτημα είναι

από τα βασικότερα στην ορθή λειτουργία του συστήματος!

Η διασφάλιση αντικατάστασης ειναι το καλύτερο και σιγουρα δεν ειναι δικό σας

το σφάλμα!

Εάν βρεθεί η απόδειξη θα την εκτιμήσω δεόντως την αντικατάσταση :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Μήνο,

ΤΟ πρόβλημα ειναι οτι είμαστε μακρυά από την αθήνα και το συγκεκριμένο εξάρτημα είναι

από τα βασικότερα στην ορθή λειτουργία του συστήματος!

Η διασφάλιση αντικατάστασης ειναι το καλύτερο και σιγουρα δεν ειναι δικό σας

το σφάλμα!

Εάν βρεθεί η απόδειξη θα την εκτιμήσω δεόντως την αντικατάσταση :)

Αγαπητέ κύριε,

για την συγκεκριμένη περίπτωση με τους βραχίονες των Nanostream η απόδειξη είναι οι ίδιοι οι σπασμένοι βραχίονες! Αποδώστε τους στο κατάστημα που τους προμηθευτήκατε και ζητήστε ευγενικά την αντικατάστασή τους. Από τη στιγμή που το κατάστημα θα επικοινωνήσει μαζί μας, ή λύση έχει δρομολογηθεί.

Να σημειωθεί ότι η παραπάνω πρακτική ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο ανταλακτικό!

Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Μήνο καλημερα,

Αρχισε η μια απο τις 2 nanostream να κανει θορυβο. Μπορω να ζητησω να μου την αντικαταστησουν σε αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να πάτε στο κατάστημα που την προμηθευτήκατε και σε συνεννόηση με τον υπέυθυνο εκεί να ειδοποιηθούμε για τον έλεγχό της εν λόγω αντλίας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σας, ειναι ηδη εκει απο Δευτερα 24/03/08

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΙΑΝΝΗ ΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ........δυστυχώς. τα προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν και με την νέα παρτίδα. :rasp: :rasp: :rasp:

Την πέμπτη 10 Απριλίου επέστρεψα στο κατάστημα αγοράς μια 6045 με σπασμένο άξονα και ένα διχαλο συγκρατήσεως σπασμένο.

Σήμερα πάλι μια 6045 παρέδωσε πνεύμα και σώμα, με σπασμένο άξονα, και ένα διχαλο σπασμένο από άλλη αντλία. :wub:

ΥΓ. για να μην νομίζουμε ότι τα προβλήματα σταμάτησαν :D

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε Αποστόλη, πουλα το να παει στην ευτυχία!!!!

Πλακα κανω...

Ορεξη να εχεις να τις επιστρεφεις πισω δηλαδη!!!

Υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Απόστολε υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά κατασκευαστικά ανάμεσα στη παλιά και στη νέα παρτίδα ?

πάρε 6060 κανονικές turbelle ..

γιατί με τις …. δεν βάφονται αυγά .. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Τάσο δεν υπάρχει κάτι οπτικά που να ξεχωρίσεις την παλιά παρτίδα με την καινούργια.

Εγώ έχω και το ερώτημα εάν μας δίνουν από την καινούργια , ή μας δίνουν από την παλιά μέχρι να τελειώσουν το στοκ.

Η συχνότητα των βλαβών δείχνει από μόνη της ότι κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

εγω πήγα τις προάλες στο water in για αντικατάσταση της βάσης

και δεν είχανε spare parts να μου δώσουν.

είχα σκοπο να πάρω και άλλα πραγματάκια αλλά ήθελα πρώτα να

δω τη στάση τους η οποία ήταν η αυθεντική σε "γράφω" :wub:

φυσικά δεν υπάρχουν ευθύνες άμεσες στον εισαγωγέα και στον πωλήτη

αλλά ένα συγνώμη δεν βλάπτει... :D

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε τα πράγματα με τ’όνομα τους, το κατάστημα όταν έχει στοκ σου το αλλάζει αμέσως.

Εάν ο αντιπρόσωπος δεν έχει απόθεμα για να αφήσει , το κατάστημα τι να μας δώσει.

Εμένα την πρώτη φορά κάνανε 3 μήνες να μου αντικαταστήσουν αντλία και διχαλα.

Άλλη φορά όμως, μου τα άλλαξαν αμέσως

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι,

αναφορικά με τα προβλήματα που εξακολουθούν να υφίστανται με τα Nanostream 6025.000 και 6045.000 της εταιρίας TUNZE θα θέλαμε να σημειώσουμε τα παρακάτω:

Όπως πολύ σωστά υποθέσατε δεν υπάρχει κάποιος σαφής διαχωρισμός μεταξύ της παλιάς (κακής) παρτίδας και της καινούργιας (καλής). Έτσι, μπορεί κάποιοι πελάτες να προμηθεύτηκαν Nanostream μετά την επισήμανση του προβλήματος και παρ΄όλ΄αυτά να αγόρασαν προβληματικό κυκλοφορητή. Ο τρόπος επίλυσης του προβλήματος λοιπόν, με σαφής υποδείξεις από την κατασκευάστρια εταιρία, είναι: όποτε διαπιστώνεται το γνωστό πρόβλημα (άξονας, βραχίονας στήριξης) να προβαίνουμε σε άμεση αντικατάσταση, αφού παραδοθούν στα καταστήματα.

Θα πρέπει να σημειωθεί εδώ πως παρατηρήθηκε έλλειψη του βραχίονα στηρίξεως της Νanostream (6025.510 clamp) που όμως δεν οφείλεται σε αμέλεια των καταστημάτων αλλά σε έλλειψη του κωδικού από την κατασκευάστρια εταιρία.

Εν όψει και της συνάντησής μας σε επίπεδο «τετ α τετ» με τους ίδιους τους κατασκευαστές της TUNZE στη διεθνή έκθεση INTERZOO στη Νυρεμβέργη της Γερμανίας, ευελπιστούμε για την οριστική λύση αυτών των προβλημάτων που ταλαιπωρούν όλους, άλλα κυρίως τους τελικούς αποδέκτες, δηλαδή εσάς!

Με εκτίμηση

Μήνος Παγώνης

Υ.Σ. Στατιστικά πάντως τα προβλήματα έχουν μειωθεί δραματικά, ενώ για περιπτώσεις Nanostream 6055.000 δεν μάθαμε για κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μηνο υπαρχει ακομα ελλειψη του βραχιονα στηριξεως ε?

Link to comment
Share on other sites

Μηνο υπαρχει ακομα ελλειψη του βραχιονα στηριξεως ε?

Ναι στο λέω εγώ :wub::D:rasp:

ειμαι τόσο γκαντέμης που τώρα βουίζει σαν αεροπλάνο η αντλία :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...