Jump to content

Recommended Posts

ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ L/S!!!!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Κ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΛΑ??ΑΝ ΝΑΙ,ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ??

Link to comment
Share on other sites

Γενικα στο θαλασσινο ενυδρειο δεν πολυ χρησιμοποιουμε φαρμακα.... ειδικα για το ICH η θεραπεια γινετα, αν χρειαστει και μονο, με χαλκο και καλυτερα σε ξεχωριστο ενυδρειο-καραντινα.

Link to comment
Share on other sites

sυμφωνω σε αυτα που λεσ,αλλα εχω ακουσει οτι για τετοιεσ αρρωστιεσ οπωσ το ιch,kanei θαυματα!!μου εφερε φιλοσ κ εβαλα χθεσ.σημερα επεσαν τα στιγματα του ολα!!!!δεν ξερω τι να πω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω καθολου...αν μπορεις πες μας το site η την εταιρια κατασκευης....

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα,δεν ξερω που το βρηκε,επομενωσ ουτε κ καποιο site γνωριζω.αυτο που με ενδιεφερε εμενα,εγινε.τα στιγματα χαθηκαν κ το ψαρακι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειλικρινα,δεν ξερω που το βρηκε,επομενωσ ουτε κ καποιο site γνωριζω.αυτο που με ενδιεφερε εμενα,εγινε.τα στιγματα χαθηκαν κ το ψαρακι μια χαρα.

Πως ειναι το ψαρακι τωρα? Μια θεραπεια για Ich δεν φαινετε απο την πρωτη ημερα. Πρεπει να την δουμε σε ενα βαθος χρονου απο 3-6 σαν μινιμουμ για να εχουμε ασφαλη συμπερασματα. Κατι που ισχυει ακομα και με (ναι-ναι) χαλκο..

Οπως επισεις διαφερει η θεραπεια που θα κανουμε μεσα στο ενυδρειο, απο το εαν ειναι reef ή οχι, εαν εχει live rock+live sand και γενικος θεραπεια η οποια δουλευει σε ολα, απλα δεν υπαρχει. Παντα υπαρχουν καποιες παρενεργειες.

Πιστευω να ημουν χρησιμος. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...