Jump to content

Kαθαριστης βυθου;


sharkie

Recommended Posts

παρότι δεν έχω και καμμία τεράστια εμπειρία νομίζω ότι και ένα καλό υπόστρωμα θα σε βοηθούσε..

Εγώ έχω ακουαλίτη και δεν μένει τίποτα στο βυθό απο ακαθαρσίες.

Απλά δεν πρέπει σε καμμία περίπτωση να πλυθεί πριν τον βάλεις, το νερό φυσικά θα θολώσει αλλα σε 2-3 μέρες θα είσαι σούπερ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό, το είχα δοκιμάσει πολύ παλιά και για 'μενα φαίνεται ψιλοαπαίσιο σε ενυδρείο, έχεις φωτο? Τι ιδιότητες έχει?

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Ας επανέλθουμε γιατί το θέμα κανιβαλίζεται... :unsure: τελικά sharkie το έλυσες το πρόβλημα με τα κόπρανα των παγκάσιους?

Κάποια σκέψη για το μέλλον?...

Το θεμα παντως με το φιλτρο του ανθρακα δεν ειναι εκτός θεματος νομιζω.

Θα με ενδιεφερε να μαθω αν σε ενα ενυδρειο (χωρις φυτα) θα βοηθουσε στη αντιμετωπιση μεγαλης ρυπανσης.

(δεν ειχα την ευκαιρια να "παιξω" με τον ανθρακα, καθ'οτι εχω φυτα μεσα) :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα παντως με το φιλτρο του ανθρακα δεν ειναι εκτός θεματος νομιζω.

Θα με ενδιεφερε να μαθω αν σε ενα ενυδρειο (χωρις φυτα) θα βοηθουσε στη αντιμετωπιση μεγαλης ρυπανσης.

(δεν ειχα την ευκαιρια να "παιξω" με τον ανθρακα, καθ'οτι εχω φυτα μεσα) :unsure:

Επειδη παλια χρησιμοποιουσα σε τακτα χρονικα διαστηματα δεν κανει τιποτα το ιδιαιτερο σε περιπτωσεις

μεγαλης ρυπανσης,περισσοτερο κανει δουλεια σε περιπτωση θεραπειας να τραβηξει το φαρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό, το είχα δοκιμάσει πολύ παλιά και για 'μενα φαίνεται ψιλοαπαίσιο σε ενυδρείο, έχεις φωτο? Τι ιδιότητες έχει?

Συμφωνό και επαυξάνω, δεν είναι καθόλου όμορφο αλλα....

Είναι ηφαιστιογενής ελαφρόπετρες βασικά που δεν αφήνουν κανένα υπόλειμμα στο βυθό.

Την επόμενη φορά που θα ξαναετοιμάσω το ενυδρείο μου (εννοείται οτι θα ξαναβάλω ακουαλίτη) θα χρησιμοποίησω και λίγη λευκή άμμο για να φαίνεται ποιό όμορφο..

Αφού βάζω σκούπα βυθού και δεν χρειάζεται ουσιαστικά (δεν μένει ΤΙΠΟΤΑ κάτω) μου έχει βοηθήσει φοβερά το συνιστώ ανεπιφύλακτα και ιδίως στην κατάσταση του φίλου μας. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνό και επαυξάνω, δεν είναι καθόλου όμορφο αλλα....

Είναι ηφαιστιογενής ελαφρόπετρες βασικά που δεν αφήνουν κανένα υπόλειμμα στο βυθό.

Την επόμενη φορά που θα ξαναετοιμάσω το ενυδρείο μου (εννοείται οτι θα ξαναβάλω ακουαλίτη)

Συγνωμη επειδη δεν το καταλαβα αυτο, οι ηφαιστιογενής ελαφρόπετρες και ο ακουαλίτης με τι τροπο δεν αφηνουν τιποτα μεσα; Τα διασπανε ή τα κρυβουν;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια σκέψη για το μέλλον?...

Ναι......, να δωσω καπου τα παγκασιους να ηρεμησω!!! Και μετα να δω τι ταιριαζει με τα σκαλαρι μου ή να δωσω και αυτα και να βαλω αφρικανες με κανα 2 οσκαρ!!!! :unsure::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχος ουτε αυτος ο συνδιασμος ειναι σωστος ( να βαλω αφρικανες με κανα 2 οσκαρ!!!! ) . Δεν βαζουμε αφρικανες με αμερικανικες κιχλιδες !

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παλια χρησιμοποιουσα σε τακτα χρονικα διαστηματα δεν κανει τιποτα το ιδιαιτερο σε περιπτωσεις

μεγαλης ρυπανσης,περισσοτερο κανει δουλεια σε περιπτωση θεραπειας να τραβηξει το φαρμακο.

ο ανθρακας δεν κατακρατα την ουρια?

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρακας δεν κατακρατα την ουρια?

Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα Σπυρο ο ανθρακας κατακρατα την ουρια !!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...