Jump to content

Πόσο γαριδομανείς είστε;;;


Recommended Posts

Για να δω.... προδοθείτε!!! Ποιος αγόρασε σήμερα 80 γαρίδες από το Water inn και πήρε όλες τις cardinal; :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σιγουρα ΟΧΙ εγω.... :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εισαι στην Σαλονικα, δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να αγορασεις 80 γαριδες.. Αν εχει καποιος λεφτα να αγορασει 80 γαριδια σιγουρα εχει και ιδιοτικο Jet.. Ποσο μαλλον αν ηταν οι Cardinal :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Είχε, πήρα τις τελευταίες
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε να φανταστείστε.... Μου το πε η υπάλληλος ότι μπήκε κάποιος μέσα και πήρε 80 γαρίδες από δεν ξέρω και γω πιο είδος.... όλες οι γαρίδες φύγαν μέσα σε δυο μέρες, έτσι μου πε.... Και όλοι μέσα στο κατάστημα κοιτάζαν τις γαριδούλες... Αξίζει μια επίσκεψη πάντως, είχε πολλά ενδιαφέροντα είδη. Εμείς τσεπώσαμε 5 tiger και ό,τι cardinal είχε μείνει.

Και αν είχα και άλλα ενυδρεία θα παιρνα και άλλα είδη, μερικά ήταν πανέμορφα. Όσοι στήνετε γαριδοενυδρείο, σπεύσετε.

Και το ανέκδοτο που άκουσα: Οι cardinal και οι Harlequin είναι το ίδιο, απλώς οι μεν θυληκές και οι δέ αρσενικές... Α, και οι αρσενικές θα πλακωθούν μεταξύ τους μέχρι θανάτου. :rolleyes:

Πώς;;; Κεραιοσφαλιάρες;;;

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι να κάνουμε κι εμείς εδώ πάνω, λίγο δύσκολο να κατέβουμε για να δούμε τις γαριδούλες

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να στέλνει εκει πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ότι στέλνει στέλνει αλλά θα θελα μα τις έβλεπα από κοντά και να διαλέξω ποια να πάρω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην έκπληξη ξέχασα να σου ευχυθώ βρε..

Άντε με το καλό και καλούς απογόνους!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φωτό από αύριο.... όσο γι' απογόνους... Καλά κανείς συμφορουμίστας δεν πήρε χαμπάρι;; Ποιο κακοποιό στοιχείο δεν άφησε γαρίδα για γαρίδα, ε,ε,ε;;;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα απο την αγορα μια κουτα με γαριδες Νο 0 (ειναι τρελλα) :rolleyes:

Να ερθουμε σημερα θα μας κανεις το τραπεζι....

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι τα Χριστούγεννα που θα έρθω Αθήνα θα έβρισκα... Αλληλεγγύη το λέτε αυτό? :rolleyes: να τις χαίρεστε. Αν είδατε έφερε και cαmbarellus? (Η καραβίδα με τις δαγκάνες)

Link to comment
Share on other sites

Παρ'τε μια γευση απο οτι εμεινε και το πηραμε... Τις φιλοξενω για δυο μερουλες και μετα στο καινουργιο τους σπιτι, στην Αννουλα... ^_^:angry2: Εγω κρατησα τις tiger αλλα δυστηχως δεν εχω φοτο τους...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:^_^^_^

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο παιδιά, καλές γέννες, πανέμορφες . Ελπίζω αυρίο που θα στείλω το σύζυγο :rolleyes::rolleyes::rolleyes: να έχει μείνει κάτι για το καινούριο 20λτ. που περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Κολοκυθάκι, αγγουράκι, νιτρικά κάτω από 5, πολλές κρυψώνες, νεράκι στο 7,5-8, σκληρότητες 10-15, μια γένα να κάνουν και όλα τα άλλα θα έρθουν! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα νιτρικά είναι 0, θερμοκρασία ψηλά απ' όσο έχω διαβάσει, στους 27-28, το ph θα χτυπήσει οχταράκι... Με την καινούρια παραλαβή θα πάρω και άλλες, ελπίζω σύντομα....

Link to comment
Share on other sites

Κολοκυθάκι, αγγουράκι, νιτρικά κάτω από 5, πολλές κρυψώνες, νεράκι στο 7,5-8, σκληρότητες 10-15, μια γένα να κάνουν και όλα τα άλλα θα έρθουν! :rolleyes:

Εμένα μου άρεσαν και κάποιες γαριδάρες που έχει φέρει 10-12cm... Τρελό σαγανάκι!

Άσχετο, αλλά σήμερα που καθάριζα το γαριδοενυδρείο πρέπει να είδα πάνω από 50 μωρά από Cherry και κάποιες άλλες που μοιάζουν με Cherry, αλλά έχουν μία άσπρη λωρίδα στην πλάτη τους από το το κεφάλι μέχρι την ουρά!!! Ετοιμάστε ενυδρεία να πάρετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι τα Χριστούγεννα που θα έρθω Αθήνα θα έβρισκα... Αλληλεγγύη το λέτε αυτό? :rolleyes: να τις χαίρεστε. Αν είδατε έφερε και cαmbarellus? (Η καραβίδα με τις δαγκάνες)

Είχε κάτι υποψήφιες αστακομακαρονάδες αρκετά μεγάλες... Τώρα δεν ξέρω αν είναι αυτές που ήθελες, πάντως ήταν γύρω στα 12-13 εκατοστά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιος πηρε τις 80 αλλα ξερω ποιος πηρε περιπου 20 (το Σαββατο και δεν ξερω ποσες αλλες και την Παρασκευη)

Hint για να βοηθησω εχει γραψει παραπανω ειναι κιτρινο και κανει τσιου-τσιου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πο πο ρε μάγκες! Ούτε λέπι δεν έμεινε για την επαρχία ε; Μεγάλες στιγμές! Άντε παιδιά να τις χαίρεστε και καλές γέννες!

Link to comment
Share on other sites

πο πο ρε μάγκες! Ούτε λέπι δεν έμεινε για την επαρχία ε; Μεγάλες στιγμές! Άντε παιδιά να τις χαίρεστε και καλές γέννες!

Είδες ρε φίλε κατάσταση...Την επόμενη όμως θα κατασκηνώσω έξω από το waterinn. :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είδες ρε φίλε κατάσταση...Την επόμενη όμως θα κατασκηνώσω έξω από το waterinn. ^_^:rolleyes:

¨Και εχει και ενα ωραιο γρασιδακι διπλα απο την λιμνουλα με τα ΚΟΙ οτι πρεπει :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...