Jump to content

Ολίγη Κβαντική φυσική


Recommended Posts

πω πω , ζαλίζομαι ... :ninja::bowdown:

Η αλήθεια είναι πως δεν είναι για όλες τις ώρες αυτά τα πράγματα... Αλλά όταν έχεις τη διάθεση να ασχοληθείς, έχουν μεγάλο ενδιαφέρον! :D

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εδώ και 4-5 χρόνια πειράματα με τη ζωή μου την ίδια σε διάφορα επίπεδα και βιώνω πλέον (δεν λέω ξέρω γιατί υπάρχει μια αλαζονεία στη λέξη) το οτι "αν τολμήσεις να εμπιστευτείς το όλο (σύμπαν-κόσμο-ότι υπάρχει-θεό-όπως θες πες το) για την ευτυχία σου με κλειστά τα μάτια... θα δεις". Ο κόσμος στηρίζει όλους όσους αφήνονται σε αυτή τη στήριξη αλλά δυστυχώς έχουμε μάθει οτι ο κόσμος είναι ένα επικίνδυνο μέρος στο οποίο πρέπει να πασχίσεις για να επιβιώσεις πηγαίνοντας κόντρα στο ρεύμα και φυσικά αν σκέφτεσαι έτσι, έτσι θα γίνεται.

Δύσκολο έ? well...ρισκάρεις - σκοράρεις. :D

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εδώ και 4-5 χρόνια πειράματα με τη ζωή μου την ίδια σε διάφορα επίπεδα και βιώνω πλέον (δεν λέω ξέρω γιατί υπάρχει μια αλαζονεία στη λέξη) το οτι "αν τολμήσεις να εμπιστευτείς το όλο (σύμπαν-κόσμο-ότι υπάρχει-θεό-όπως θες πες το) για την ευτυχία σου με κλειστά τα μάτια... θα δεις". Ο κόσμος στηρίζει όλους όσους αφήνονται σε αυτή τη στήριξη αλλά δυστυχώς έχουμε μάθει οτι ο κόσμος είναι ένα επικίνδυνο μέρος στο οποίο πρέπει να πασχίσεις για να επιβιώσεις πηγαίνοντας κόντρα στο ρεύμα και φυσικά αν σκέφτεσαι έτσι, έτσι θα γίνεται.

Δύσκολο έ? well...ρισκάρεις - σκοράρεις. :D

όχι μόνο να τολμήσεις να εμπιστευτείς, αλλά να είσαι και σίγουρος, χωρίς να αμφισβητείς καθόλου, ότι θα γίνει το καλύτερο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφεροντα για μενα.

που μπορω να εχω παρομοια, αλλα με υποτιτλους;

Η ταινία "To Μυστικό" ή "The Secret" και το "Τι στο μπιπ ξέρουμε?" ή "What the bleep do we know?" κυκλοφορούν στα βίντεο κλαμπ και στο youtube, παραδόξως είναι μια καλή αρχή παρ' όλο που είναι αμερικάνικες εμπορικές παραγωγές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...