Jump to content

καλησπέρα


kantsi

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,και ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες και συμβουλές που έχω βρεί μέχρι τώρα στη σελίδα.Ασχολούμαι εδώ και τρία χρόνια περίπου με το ενυδρείο,καθαρά μεσογειακό,και με ελάχιστα μέσα και γνώσεις.Μέχρι τώρα έπαιρνα συμβουλές απο φίλους που ειχαν ενυδρεία ειτε γλυκού νερού,ειτε τροπικά,αλλα και κέινοι λίγο μπορουσαν να με βοηθήσουν.Μέσα σε μιά μέρα παρακολουθώντας το φόρουμ κατάλαβα οτι αρκετός κόσμος με πείρα,μεράκι και γνώσεις εχει την ίδια τρέλα,και το κυρίοτερο μοιράζεται αυτές τις γνώσεις με αρχάριους σαν και μένα.Το ενυδρείο που έχω ειναι γύρω στα 70 λίτρα,με εξωτερικό φίλτρο,και χρησιμοποοιώ θαλασσινό νερό,με αλλαγές κάθε 40 μέρες περίπου,γύρω στα 15-20 λίτρα.μέχρι στιγμής έχω κρατήσει κάποια ψάρια γύρω στα δυό χρόνια,και καθότι το θεώρησα σαν ένα πετυχημένο πείραμα,ευελπιστώ να κάνω ένα μεγάλο και αναβαθμισμενο μεσογειακό.Ο χρόνος ειναι λίγο περιορισμένος,αλλα πιστεύω οτι με την βοηθεια σας μέσω των πληροφοριών και των γνώσεων που βλέπω να περνάνε μπρός μου στις διάφορες συζητήσεις,θα ξεσηκωθώ ακόμα περισσότερο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων,Κανάρης ,Θεσσαλλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την "μεσογειακή" σου προσπάθεια.Θα χαρούμε να δούμε φωτό από το ενυδρείο σου αλλά και να μας εξηγήσεις την προσπάθεια σου για να βελτιωθούμε και οι υπόλοιποι! :welcome:

Το μεσογειακό χόμπυ μέρα με την μέρα μεγαλώνει ποιό πολύ και εμείς είμαστε εδώ για να το στηρίξουμε μέσω της προσπάθειας όλων μας, καθώτι το χόμπυ δέν πρέπει να είναι μόνο παρείστικο όπως ήταν μέχρι τώρα για να μπορέσουμε κάποια στιγμή να σταθούμε απέναντι στους ξένους χομπίστες ισότιμα!

Και πάλι ένα μεγάλο καλως ήρθες!! :rockon:

***σύντομα θα ανέβω ξανά στην συνπρωτεύουσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και πάντα τέτοια!!!

Link to comment
Share on other sites

Welcome !!

Εδω θα μαθεις αρκετα αλλα θα προσφερεις και πολλα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ηρθες στην παρέα μας… :rockon:

Χαίρομαι ιδιαίτερα που ένα ακόμα άτομο ασχολύται με το πολύ ενδιαφέρον Μεσογειακό ενυδρείο. :hysterical:

Περιμένουμε παρουσίαση του ενυδρείου σου αν σου είναι εύκολο… :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Φίλε kantsi

Σε καλωσορίζω στην παρέα μας.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που ασχολείσαι με την κατηγορία του Μεσογειακού ενυδρείου. Μπορείς σαν αρχή να επισκεφτείς και να διαβάσεις τις ανακοινώσεις που βρίσκονται στο forum στην κατηγορία του Μεσογειακού και κατόπιν να καταθέσεις τις δικές σου εμπειρίες, πληροφορίες, προβληματισμούς που είμαι σίγουρος ότι θα είναι χρήσιμες για όλους μας.

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο forum!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το καλοσώρισμα,και χαιρετώ και ΄γω την παρέα,φωτό και σκέψεις για το ενυδρείο επιφυλάσσομαι για αργότερα,παλι ευχαριστώ.

post-793-1141246463_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλός ήρθες στο aquazone .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...