Jump to content

ερωτηση για κιχλιδες σε νεο ενυδρειο


miranta

Recommended Posts

:bowdown: καλημερα..

τελικα δεν αντεξε το νεο ψαρακι μου και απεβιωσε :bowdown:

τι να κανουμε...κατι θα μαθω σιγα σιγα...

μια ερωτηση

θελω σιγα σιγα να φτιαξω καταληλη ατμοσφαιρα για αναπαρωγωγη τι ακριβως πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

apla αναμενεις μεχρι ο αρσενικος να ...την θυλικια την οποια αν πανε ολα καλα θα την δεις μπουκωμενη στο στομα γιατι αυτα τα ψαρακια ειναι στοματοπεαζουσα.ειναι καλα να εχεις 1 αρενικο 3 θηλυκα μην βαζεις τιποτα αλλο μεσα γιατι ειναιμικρο το ενυδρειο σου και σε λιγο καιρο θα εχεις και τα μικρα με τους γονεις το σημαντικοτερο ομως πρεπει να υπαρχουν καλες και πολλες κρυψωνες για να γλιτωσουν τα ψαρακια τα μκρα δηλ γιατι θα φαγωθουν απο τους γονεις.αρα παρε ιδεες για το στησιιμο με τις πετρες απο τις σελιδες που σου εδωσαν τα παιδια και συντομα με τοσες καλεες και αρκετες κρυψωνες θα δεις μικρα/καλως ηρθες και απο μενα και καλη επιτυχια.αυτο το 100 αρι λιτρα που εχεις ποσο μηκος εχει?80 αν δεν κανω λαθος ε?η πιο κατω?

πες μας λιγο τις τιμες νερου του ενυδρειου σου και με τι τεστ μετρας?φανταζομαι εστρωσες πρωτα το ενυδρειο και μετα εβαλες τα ψαρακια ε?

Link to comment
Share on other sites

:bowdown::) μετρησεις? :(:blink:

βοηθηστε με ειμαι ασχετη

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::hysterical::closedeyes:

πολυ αστειο φιλε γελασαμε παρα πολυ.καταλαβατε τι ενννουσα.

μετρισεις μιραντα εννοω μετρισεις νερου τεστακια για αμμωνια ,νιτρωδη ,νιτρικα, σληροτητες ,πεχα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω Δραμινε μου φιλε με το ομορφο νησακι σου αχ να το ειχαμε στην αυλη μας και να ηταν γεματο ψαρακια :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω Δραμινε μου φιλε με το ομορφο νησακι σου αχ να το ειχαμε στην αυλη μας και να ηταν γεματο ψαρακια :closedeyes:

χαχαχαχχα :thumbup: να εισαι καλα κοπελια μου οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.εχεις ερθει δηλαδη δραμα ..οκ.ελπιζω να σου αρεεσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

απο πολυ μικρη και παρα πολλες φορες απο Αλεξανδρουπολη ειμαι και ερχομουν με το κολυμβητικο :closedeyes:

το εχω καταλαβει πως οτι χρειαστω εχω βοηθεια και ειμαι ευγνωμων

και τα ψαρακια μου το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...